Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuteczność samochodowych wzmacniaczy antenowych

dzwonko 02 Sty 2005 14:18 14837 7
  • #1 02 Sty 2005 14:18
    dzwonko
    Poziom 9  

Jaka jest skuteczność samochodowych wzmacniaczy antenowych, czy warto coś takiego kupić? Ja mam ciągle problemy ze złabym sygnałem radiowym a mój Sony XR-5110R prawie ciągle działa w trybie mono ze względu na słaby sygnał. I jeszcze jedno. Czy podłaczenie plusa wzmacniacza bezpośrednio do akumulatora powoduje pobór prądu?

1 7
  • Pomocny post
    #2 02 Sty 2005 14:30
    c280
    Poziom 27  

a może lepiej by było założyć porządną antenę i nowy kabel a nie wzmacniać "śmieci" , które już doszły do radia . jaki samochód?

0
  • Pomocny post
    #3 02 Sty 2005 14:32
    SlaweK
    Poziom 43  

Lepiej sprawdź radio w innym samochodzie i instalację antenową. W jakim samochodzie to masz, może jest już aktywna i nie ma zasilania ? Żaden wzmacniacz nie zastąpi dobrej anteny bo wzmacnia wszystko zakłócenia również i dodatkowo wprowadza szumu. I zamiast we wzmacniacz zainwestuj mniej w nową antenę i przewód antenowy.

SławeK

0
  • #4 02 Sty 2005 15:01
    dzwonko
    Poziom 9  

Auto to Renault Twingo (specyficzny samochód ze specyficzną anteną wkręconą w lusterko boczne). Antena wygląda na solidną, jest długa- około 80 cm. Sprawdziłem wtyczkę antenową i wyglądała ok. A tak wogóle to plecionka która pełni role ekranu to musi być podłączona do masy? Antena raczej nie jest aktywna bo nie widze zadnych dodatkowych przewodów.

0
  • Pomocny post
    #5 02 Sty 2005 15:36
    c280
    Poziom 27  

ekran powinin być do masy . sprawdż czy w samej wtyczce nie ma przerwy .

0
  • Pomocny post
    #6 02 Sty 2005 17:10
    Misio89
    Poziom 20  

Ja mialem kiedys taki przypadek ze jak podlaczylem antene do radia to praiwe wogle nie lapalo stacji nie wiedzialem co jest szukalem wszedzie kabel byl dobry wtyczka tez . I wiecie co zrobilem odcialem wtyczke i jeszcze raz ja zalozylem i teraz gra wysmienicie bez rzdnych szumow itp. pozdrawiam :)

0
  • Pomocny post
    #7 02 Sty 2005 17:30
    gabik001
    Poziom 36  

A jak juz bedziesz chcial podlaczyc wzmacniacz to plus najlepiej do niebiesko-bialego przewodu ktory wychodzi z radia tzw. Remote lub do sterowania anteny automatycznej.
    Pozdrawiam :)

0
  • Pomocny post
    #8 03 Sty 2005 11:53
    djlj24
    Spec od car audio

Czy antena otwiera się razem z drzwiami? Jak tak to pewnie złamany kabel na przepuście do drzwi jest.

1
  Szukaj w 5mln produktów