Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Różnica w kołach pasowych - berlingo 2.0 HDI

hamandoss 18 Mar 2012 11:28 2947 4
  • #1 18 Mar 2012 11:28
    hamandoss
    Poziom 13  

Witam
    Rok temu wymieniałem koło pasowe w moim berlingo 2.0 HDI 2003r. Wyszedł z niego jakiś aluminiowy pasek i zaczęło latać. kupiłem maxgear takie jak na foto:

teraz po roku zaczyna klekotać. Jeszcze nie lata ale już słychać że niedługo będzie jego koniec. Kupiłem koło MEYLE:

po założeniu koło latało na boki jakby miało się zaraz urwać. Po zgaszeniu silnika zauważyłem że ta cienka guma w środku z jednej strony koła była bardziej wypukła a z drugiej wklęśnięta.

Czy to koło się nie nadaje bo w sklepie niby pasuje do tego silnika. na allegro tez widziałem że ludzie sprzedają takie koła używki z silników.

jakie kupić bo już sam nie wiem.

• #2 18 Mar 2012 14:34
    zeimp
    Moderator Samochody

Załóż takie: FEBI BILSTEIN 24628 i będzie spokój. Dodatkowo sprawdź wszystkie rolki i napinacz, bo to on i rolka alternatora mogą być przyczyną, że co roku wymieniasz to koło pasowe...

• #3 18 Mar 2012 14:41
    hamandoss
    Poziom 13  

rolkę alternatora mam zwykłą bez sprzęgiełka a napinacz wymieniony był miesiąc po wymianie koła i jest sprawny bo pasek nie podskakuje

• #4 18 Mar 2012 14:58
    zeimp
    Moderator Samochody

To po założeniu w/w koła przeze mnie, powinno być ok.
    P.S.: Pisownię popraw!

• #5 19 Mar 2012 06:33
    hamandoss
    Poziom 13  

Jak tak czytam w tym necie o tych kołach to już sam nie wiem co myśleć. Ludzie opisują swoje przypadki gdzie koło febi lub corteco potrafiło paść po 8 tyś km ....

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME