Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nasar Digit 2300 Mercedes W124 - rozładowany akumulator i ponowne podłączenie

18 Mar 2012 17:01 1674 2
  • Poziom 20  
    Witam Serdecznie,
    mam problem z Mercedesem 124, otóż zamontowany tam alarm Nasar Digit 2300 sprawiał od zawsze problem - bardzo ciężko reagował na pilota,było trzeba praktycznie przybliżyć do maski w miejscu gdzie jest zamontowany aby otworzył centralny zamek. Samochód dość długo stał nieużytkowany i rozładował się akumulator. Po naładowaniu i podłączeniu w takim stanie w jakim był alarm wyje niemiłosiernie i nie daje się go wyłączyć oprócz przekręcenia kluczykiem awaryjnym.
    Sprawdziłem ustawienia microswitchy, włączony jest 1 i 4. Rozebrałem,sprawdziłem resztę, jeden kondensator był spuchnięty,wymieniłem, akumulatorki podtrzymujące też są uszkodzone,ale przeczytałem na forum że bez nich też powinno działać.
    Z jednej strony myślę nad naprawą tego wszystkiego, a z drugiej na wymianę całej centralki od alarmu - z takiego względu że pilot został jeden i jest już dość mocno sfatygowany (oczywiście bateryjka nowa). Może zna ktoś procedurę po takim rozładowaniu aku aby zaprogramować wszystko prawidłowo? Lub też kto może mi polecić alarm z podłączeniem którego nie będzie większych problemów (współpraca z zamkiem centralnym)?
    Wszelkie sugestie - mile widziane :)
  • Poziom 20  
    Temat rozwiązany. Nie obyło się bez wymiany centralki na nową - stare piloty przestały w ogole odpowiadać. Wymiana na centralkę (kupiona na allegro - dedykowana do mercedesa z tych lat) nie sprawiła większego problemu.
    Temat zamykam.