Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niestandardowe podłączenie subwoofera Panasonic Model SB-WA520 5.1 -pytanie

pannonia75 18 Mar 2012 22:18 7319 2
    pannonia75
    Level 10  
    Witam Wszystkich Forumowiczów!

Na wstępie zaznaczę że jest to kontynuacja tematu Kol. paiker1: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.p...&sid=c68446d9aa7acf0b61c361b9d0b48cd5#5057173

gdyż w/w temat został zamknięty.

paiker1 wrote:
    Witam
    Zakupilem aktywny subwoofer Panasonic Model SB-WA520

Ja tez zakupilem w/w subwoofer + 5 glosników.
    Nie mam do tego dekodera i zamierzam podlaczyc przez dekoder taki (lub podobny) jak tu:

http://www.ebay.co.uk/itm/Dolby-Digital-DTS-A...nics_HomeAudioHiFi_Tuners&hash=item3cbe44802b

Wstepnie rozkrecilem subba i z plytki pomiarów oraz schematu doszedlem do wyprowadzeń gniazda:

Niestandardowe podłączenie subwoofera Panasonic Model SB-WA520 5.1 -pytanie

Na zdjęciu zaznaczyłem wejścia sygnału 5.1

Nie posiadam do tego kabla i będę musiał dorobić (nie będzie większych z tym problemów - jak zrobić przedstawię na forum)

W TV mam wyjście cyfrowe sygnału audio, pytanie czy jest jakaś możliwość sterowania włączaniem/wyłączaniem zestawu wraz z jednostką TV (stand-by) i czy jest możliwość regulacji głośności przez TV (czy sygn. cyfrowy steruje też poziomem dźwięku)

Mieszkam w UK i mam ograniczony dostęp do sklepów z częściami elektr., wiec chcę zrobić jak najprostszym sposobem.

Prosze o porady

Dodano po 4 [godziny] 53 [minuty]:

edit:

udało mi się zdobyć dekoder z kablem, to pytanie nieaktualne, ale zostawiam temat jak by ktoś potrzebował rozpiski gniazda
    Adamko32
    Level 1  
    Witam posiadam taki subwoofer i chciałbym podłączyć go pod inny wzmacniacz Panasonic SA-XR57 w którym jest wyjście kablem monofonicznym na subwoofer. W jaki sposób mogę go podłączyć żeby nic nie uszkodzić, czy jeśli użyłbym kabla monofonicznego którego z jednej strony bym uciął końcówkę i wpiął w pin 17 i 18 w subwooferze to będzie to działać?

Moderated By Dzimi:

Post nic nie wnosi do dyskusji. Regulamin pkt.3.1.11 Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji lub wprowadzają w błąd są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

Tremolo
    Level 43  
    Powinno grać, ale często są jakieś synchronizacje wymagane aby to działało, by głosniki ruszyły.