Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AirLive WL-5470AP - podzial na 2 kompy

anu21 07 Mar 2013 11:03 4355 35
    darog83
    Level 10  
    Witam wszystkich!
    Myślałem że czytając posty w tym temacie poradzę sobie ale niestety jestem początkujący i nie jestem tak obcykany jak inne osoby ;(
    Mam podobny problem, czytałem różne posty, robiłem wiele prób ale niestety nie przyniosły rezultatu, więc nie chciałem zakładać nowego tematu, tylko podpiąłem się pod ten temat gdyż mam zbliżone zmartwienie. A więc od początku:
    Mam radiówkę, odbieram ją przez antenę Yagi, kabel idzie wprost do karty sieciowej poprzez koncówkę zakręcaną rp sma. Mam stałę ip od dostawcy. Chciałem sąsiadowi udostępnić swój internet i w tym celu studiowałem przez kilka dni posty z elektrody jak tego dokonać. Wiec zakupiłem trzy urządzonka airlive wl 5460 5470 i 5450. Kabel od yagi wkreciłem do 5460 ustawiłem tryb WISP (jak tu w niejednym temacie mówiono, [net jest]) później kablem Lan podłączyłem 5470 i ustawiłem tryb gateway i tu już sprawa się komplikuje gdyż: udało mi się stworzyc swoją sieć (wpisałem tylko nazwę i klucz) i kablem z tego 5470 podłączyłem do swojego kompa i net mam. Do sąsiada chciałem posłać sygnał przez wifi. Sąsiad do swojej karty ma podpięty wl5450 ,załączony w trybie client, znajduje moją stworzoną sieć ,nawet się łączy z nią po wpisaniu hasła ale niestety kiedy klika w przeglądarkę strony się nie otwierają.
    Zamieszczam schemat dla rozjaśnienia sytuacji

Poniżej zamieszczam zdjęcia statusu wszystkich airlive, wydaje mi sie ze w tych ustawieniach jest namieszane.
    wl5460

5470

a tu 5450 u sąsiada

Jeżeli pisze głupoty to wybaczcie gdyż internet nie jest moją najmocniejszą stroną. Liczę na waszą pomoc, gdyż przeglądając kilka portali tylko tu poprzez wasze wskazówki udało mi się dojść do tego punktu co jestem.
    Pozdrawiam
    Darek
    piterus99
    Level 43  
    Na urządzeniu z trybem Gateway znajdź serwer DHCP i daj go na Disabled.

Sąsiada AP nie połączył się z Twoim, czy siła sygnału jest wystarczająca? Czy wpisałeś poprawnie klucz zabezpieczeń? Spróbuj bez niego.
    Komputer sąsiada powinien być skonfigurowany na automatyczne pobieranie adresu sieciowego.
    darog83
    Level 10  
    Dzięki za zaintersowanie.
    Siła sygnału jest b.mocna, zresztą wypiąłem swój kabel Lan i podpiąłem do swojego kompa 5450 i to samo. Klucz wpisuje dobry, oczywiście automatycznie pobieranie adresu jest ustawione, spróbuje pokombinowac z tym DHCP i dam znac

niestety wylaczylem dhcp i mam w statusie off

i ten sam problem po kablu jest, nietety po wifi nie ;(
    wl5450 wykrywa daje conect i wyswietla sie ten sam status

zauwazylem ze pakiety dochodzą

Po paru godzinach sprawa ma sie tak:
    Kolega przyszedł do mnie z laptopem i bez problemu się połączył przez wifi z moją stworzoną siecią (raz bez hasła, a pozniej z hasłem też się połączył) .Czyli problem leży po stronie 5450, tylko co by tam trzeba było ustawić?? macie pomysły??
    a_l_e_s_s_i_o
    Level 2  
    witam
    mam problem z ruterem AirLive WL-5470AP
    mój problem polega na tym że chce podłączyć kamerę zewnętrzna do rutera po kablu
    jak podłączę to strasznie wolno odświeża obraz albo wcale ruter resetowałem i nic
    nie pomaga,na innym ruterze chodzi płynnie, może ten ruter ma jakąś blokadę na przesył obrazu, bo po wifi internet działa super,sprawdzałem na dwóch kablach i jest
    tak samo,może trzeba coś w ustawieniach rutera przestawić.
    bardzo proszę o radę
    a_l_e_s_s_i_o
    Level 2  
    Teraz kamera leży w szafie bo albo mam internet przez wifi w dmu albo podłącze bezpośrednio do kamery kabel internetowy który idzie od drugiego routera(dlink) w innym pomieszczeniu a nie mam możliwości podłączenia jeszcze jednego kabla od rutera (dlink)