Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota, kaseciak, 13702 - brak kodu, na wyświetlaczu "HELP"

vcv10 18 Mar 2012 19:58 1961 2
  • #1 18 Mar 2012 19:58
    vcv10
    Poziom 8  

Nowy jestem, więc proszę o wyrozumiałość. Dziękuję :)

Radio fabryczne Toyota ( Fujitsu-Ten ), po 10 próbach wpisania kodu wyrzuciło na wyświetlacz napis "HELP", i nie reaguje na żaden klawisz. Ostatnio wpisywałem ten kod kilka lat temu, oczywiście nigdzie go nie zapisując, "bo i po co". Teraz przyszło wymienić akumulator i jestem w kropce, a z radiem jestem emocjonalnie związany.

Radio takie :

Toyota, kaseciak, 13702 - brak kodu, na wyświetlaczu "HELP"

Na przednim panelu symbol 13702.

Instrukcja obsługi radzi skontaktować się z dealerem, instrukcja serwisowa ( dealerska ) radzi zajrzeć do instrukcji obsługi, czyli tzw. kwadratura koła. Dealer nie był w stanie pomóc - elektronik w ASO Toyoty stwierdził, że "nie wie, bo to bardzo stare radio, i nigdy takiego czegoś nie robił".

Czy ktoś przerabiał temat, ewentualnie jest w stanie pomóc ?

Na Toyotanation znalazłem posty, że odblokowuje się to na podstawie numeru nadwozia i modelu radia, ale człowiek, który to napisał, jest nieaktywny od 2004.

Podejrzewam, że jest jakaś kombinacja przycisków na radiu, którą można je zresetować, względnie uaktywnić wpisanie jakiegoś "serwisowego" kodu.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki, bo ciężko tak bez radyja...

0 2
  • #2 18 Mar 2012 21:52
    szapet
    Poziom 21  

Witam skoro ASO toyoty rozkłada ręce to pozostaje udać się do serwisu rtv lub do elektronika z czytają zawartość eepromu i podadzą kod.

0
  • #3 19 Mar 2012 01:07
    vcv10
    Poziom 8  

Jak zwykle pomogło forum Toyoty. Radio od 15min gra.

ASO coraz częściej są ASO tylko z nazwy, a wiedza reprezentowana przez wiele pracujących tam osób jest mocno umowna, i odwrotnie proporcjonalna do stawki za rbg.

Dla potomnych przeklejam tu to, co otrzymałem:

Dla radia 13702 trzeba:

1) zblokować radio, czyli wpisać 10x błędny kod, żeby na wyświetlaczu pojawiło się "HELP"

2) przytrzymać 1,4,6 jednocześnie i wtedy wcisnąć pokrętło "on/vol" -> na wyświetlaczu pojawia się "DEALER"

3) nacisnąć jednocześnie strzałkę do góry i 1 -> pojawia się "M.Code _ _ _ ^"

4) wklepujemy 5 9 7

5) nacisnąć jednocześnie strzałkę na dół i 1 -> pojawia się "^ M.Code _ _ _"

6) wklepujemy 4 6 8 i przytrzymujemy TI przez kilka sekund

7) radio samoczynnie się wyłącza

8) włączamy i działa bez kodu, jeśli chcemy, możemy wpisać nowy kod zgodnie z instrukcją obsługi

1
  Szukaj w 5mln produktów