Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniden 68 LTW regulacja głośności

danters 18 Mar 2012 20:28 1247 4
  • #1 18 Mar 2012 20:28
    danters
    Poziom 7  

Witam.
    To mój pierwszy post, witam wszystkich i pozdrawiam.
    Posiadam cb Uniden 68 LTW i mam problem z regulacją głośności.
    Wolume ustawione na minimum, RFGAIN na max i przy słabszych sygnałach jest w miarę cicho. Natomiast przy silniejszych sygnałach radio jest bardzo głośne - nie ma możliwości ustawienia go tak, żeby było w miarę cicho.
    Czy spotkaliście się z takim problemem, jaki może być koszt naprawy?
    Na innym forum napisano mi o ARW.
    Czy ktoś mi może napisać, czy to jeden element, czy więcej i ile ewentualnie kosztuje taka wymiana?
    Robert.

• #2 18 Mar 2012 20:42
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 41  

A potencjometr przypadkiem nie ,,ukręcony" i ścieżka oporowa oberwana od strony masy? Co do ARW to bardzo tajemniczy element, więc dla CBradiolaika :cry: serwis gorąco polecam.

• #3 18 Mar 2012 21:28
    danters
    Poziom 7  

Potencjometr nie ukręcony. Jeszcze jedna obserwacja- kiedy radio szumi można ściszyć szum, ale jak radio odbiera jakieś silne sygnały od nadawcy to są one bardzo głośne przy wolume na minimum.

• #4 19 Mar 2012 04:52
    bc211
    Poziom 30  

Kolejna modyfikacja "wyrywanie części jak leci" typu Link, a może krótka historia przebiegu awarii, podstawowe pomiary ?

• #5 23 Mar 2012 17:44
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

bc211 napisał:
    Kolejna modyfikacja "wyrywanie części jak leci" typu Link, a może krótka historia przebiegu awarii, podstawowe pomiary ?

Miałem dziś tak zmodowanego Unidena po "słynnym" warszawskiem serwisie. Na szczęście limiter zostawili.
    Miernika częstotliwości chyba się jeszcze nie dorobili, bo po przestrojeniu dławikiem radio stało 3kHz za nisko.
    M

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME