Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wbudować kamerę do laptopa - da się?

18 Mar 2012 21:49 4309 14
  • Poziom 12  
    Witam! Mam takie pytanie do Was. Czy dowolnie kupioną kamerę wymontowaną z jakiegoś laptopa mogę sobie do swojego laptopa wmontować (który nie posiada jakiejkolwiek kamery)?

Czyli kupuję np. taką kamerkę, a później jakoś montuje do obudowy mojego laptopa (który nic podobnego nie posiada) i... To może działać, czy trzeba jakiś konkretny model, ew. przerobić tak, aby podłączyć pod usb?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

*Nie wiem czy wybrałem dobry dział do tego problemu...

Dodano po 6 [minuty]:

Zapomniałem dodać modelu mojego laptopa: compaq Evo N620c

Dodano po 6 [minuty]:

Na tym zdjęciu widać, że kamera ma 5 kabelków, czyli o 2 więcej niż ja mam w normalnej kamerze USB, jednak ma takie same kolory tych kabelków jak w kamerce usb...

• Poziom 20  
    A nie prosciej kupic kamerke pod usb??
  • Poziom 12  
    Tak, można. Ale tak sobie myślę, czy by jej do laptopa nie wmontować i by była na stała, a także by nie przeszkadzała. A tak to nie bardzo...
  • Poziom 12  
    Nic? Ani coś takiego, ani jakaś kamerka z telefonu?

Dodano po 9 [minuty]:

"W przypadku Asusa wygląda to
    tak - kamera - taśma - gniazdo
    uniwersalne które jest niczym
    innym jak usb 4 pinowym w
    które można wpiąć cokolwiek
    innego, jak choćby i kamerę
    którą dołącza producent" - cytat z elektroda.pl
    Więc jest tak, jak ja napisałem na początku.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    maciek9991 napisał:
    Na tym zdjęciu widać, że kamera ma 5 kabelków, czyli o 2 więcej niż ja mam w normalnej kamerze USB, jednak ma takie same kolory tych kabelków jak w kamerce usb...

Ja widzę 4 jak na USB przystało: Vcc, D-, D+, GND (i tyle powinieneś mieć też w tej swojej).
    Jak znajdziesz miejsce, przymocujesz, podłączysz do USB to powinno zadziałać.
  • Poziom 32  
    Kiedyś z kumplem montowaliśmy podobną kamerkę (wycinając w obudowie matrycy miejsce na nią). Kamerka została podpięta pod USB i wykryta także Marcinoik - da radę :)
    Spróbuj podpiąć kamerkę na sucho i sprawdź czy ja wykryje, opis pinów (znalazłem podobną w szufladzie, jak chcesz kupić to pisz priv - kamera z belinea o.book wraz z taśmą):
    Patrząc od strony bez nawiertu, dziurka do przykręcenia po lewej:
    D+
    D-
    +5V
    GPI - do czego go podpiąć?
    GND
    (obróć kamerę a zobaczysz podpisy obok pinów, NIE muszą być takie same jak u mnie).
  • Poziom 17  
    Ja posiadam podobnego laptopa i szczerze odradzam jakiekolwiek przeróbki mechaniczne klapy z matrycą. Jest tam po prostu za mało miejsca. Można dość łatwo uszkodzić ekran. Gra nie warta świeczki. A w tej chwili kamerki dodatkowe montowane na obudowie są tak małe, że naprawdę nie przeszkadzają. Pomijam już estetykę takiego rozwiązania z cięciem obudowy.
  • Poziom 12  
    Żeby zobaczyć, czy faktycznie działa na USB to muszę kupić taką kamerkę.
    Właśnie chciałem zrobić tak jak napisał 1010011010, czyli wyciąć dziurę, wcisnąć kamerkę i ją jakoś podłączyć. Co do uszkodzenia na razie nie bardzo mi zależy na tym laptopie, więc można spróbować i zobaczyć jak to wszystko jest tam złożone. Tylko muszę mieć jakiś schemat USB. Bo na kamerce wiadomo, że kable będą podpisane który do czego, ale na USB to nie bardzo wiem który kabel do czego.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Porty na kamerce masz podpisane.

Mam trochę miejsca w obudowie matrycy (z racji warstwy ochronnej) i z chęcią zrobiłbym sobie coś takiego bo za każdym razem przy rozmowie skype muszę podpinać kamerkę na USB, zwijać ją i nosić ze sobą.

Wie ktoś gdzie podpiąć pin GPI?

Scaliłem dwa posty. [WojtasJD]
  • Poziom 12  
    Dobra, to mam wszystko czego chciałem, ale kamerką się jeszcze nie pochwalę i efektami, bo laptop jeszcze nie działa, a ja jeszcze nie mam kamerki.
    Laptop nie działa, bo nie ma dysku. Zamówiłem go 3 tygodnie temu, zapłaciłem i czekam.
    SPRZEDAWCA MA POZYTYWNE KOMENTARZE, JEDNAK NA PACZKĘ CZEKAM JUŻ 3 TYGODNIE, A Z TYM PANEM NIE MAM ŻADNEGO KONTAKTU. Piszę do niego wiadomości przez Allegro, ale nie odpisuje (raz napisał, że sprawdzi na poczcie i na tym się skończyło). Ktoś wie co powinienem zrobić w takiej sytuacji?

*Może temat nie odpowiedni, ale to tak przy okazji.
  • Poziom 32  
    SPRZEDAWCA MA POZYTYWNE KOMENTARZE, JEDNAK NA PACZKĘ CZEKAM JUŻ 3 TYGODNIE, A Z TYM PANEM NIE MAM ŻADNEGO KONTAKTU. Piszę do niego wiadomości przez Allegro, ale nie odpisuje (raz napisał, że sprawdzi na poczcie i na tym się skończyło). Ktoś wie co powinienem zrobić w takiej sytuacji?
    W allegro masz opcję ZGŁOŚ SPÓR - wybierz to, aukcje i opisz problem. Sprawa zostanie zgłoszona do allegro. Bądź miły i nie unoś się. Jak zamówiłeś pocztą polską LISTEM nie poleconym to może powiedzieć, że przesyłka została zgubiona na poczcie, jeśli poleconym/kurierem odzyskasz dysk/pieniądze. Możesz napisać w zgłoszeniu, że czekasz tak długo, że zakupiłeś inny dysk bo pozbawiło Cię to narzędzia pracy, zobacz też na czas realizacji zawarty w aukcji. Sprzedawca nie może żądać od Ciebie dodatkowych kosztów. Jeśli zrobiłeś przelew przez PAYu to lepiej niż "normalnie" bo zawsze może powiedzieć, że nie zauważył itp.
    Do zgłoszenia zamieść screen odpowiedzi.
    Powodzenia
  • Poziom 12  
    Dzięki za szybką odpowiedź. Nie wiem co robić, bo jeszcze nigdy nie znalazłem się w takiej sytuacji. Jeżeli w tym tygodniu nie odpisze ani paczka nie przyjdzie, to zrobię tak jak poradziłeś. Jeszcze raz dzięki. Wszystko jasno i w dwóch zdaniach. ;)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Dobra, wiem że się da, ale nie mogę zrobić na razie niczego, więc temat zamykam.
    Dzięki za odpowiedzi. ;)