Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupiłem Hikvision i oto moje 3 grosze... + Brum mikrofonu?

18 Mar 2012 21:39 15638 23
  • Poziom 20  
    Witam

Niedawno założyłem wątek no i skołowany, zagubiony (różne głosy od Was) kupiłem Hikvision DS-7204HVI ST-M (z oferty Dipolu).

Sprzęt wygląda ładnie, profesjonalnie, dobrze wykonana obudowa i zasilacz (z diodą led). Opis na stronie Dipol. Może dopowiem że ma dwa wyjścia Video BNC (jeden "Spot" z obrazem tylko z kamery 1, podobno, wg instrukcji, można zmieniać kanał na tym wyjściu przy pomocy pilota - brak w zestawie(!) gnojki jedne). Nie doszukałem się opcji auto-zmieniania kanału na tym wyjściu video BNC.

Drugie video out BNC to typowa szachownica 4 kamer. W przypadku nie podłączenia monitora PC do VGA mamy po prostu tu wyjście composite Video, menu, kursor myszki itd. Po podłączeniu VGA to monitor robi za menu a na tym drugim video out BNC mamy 4 kamery na raz, bez możliwości manewrowania myszką.
    Idzie pierwszy minus za brak możliwości ustawienia automatycznej zmiany kanałów co
    kilka sekund na pierwszym wyjściu BNC (a chciałem to dać na modulator i zsumować z kablówką by mięć własnego big brothera w domu). Albo nie umiem ustawić (patrzyłem wszędzie) albo instrukcja jesli wspomina tylko o zmianie przez pilot to widocznie inaczej sie nie da :-(

Wyjścia video nie wprowadzaja widocznych znieksztalcen w stosunku do obrazu prosto z kamery. Jedynie troche przycinaja obraz ale moze to wina monitora (mam monitor z wbudowanymi wejsciami RCA /Compostie oprocz VGA i DVI).

Drugi zauwazony minus to KIEPSKIE WYJSCIE VGA (ktos wspominal ze wiele rejestratorow ma takie), obraz jest wyplowialy, drgaja kontury obrazu (wyswietlam statyczne zdjecie z aparatu Canon przez jego video out - obraz z Canon bezposrednio na TV/Monitorze jest bardzo dobry jak na PAL rzecz jasna). Na wyjsciu VGA dobrze wyglada tylko menu, obraz jest przez to wyplowienie i troche ciemniejszy kolor oraz drgania dosc wkurzajacy ale mozna z tym zyc (nie ma tragedii by rwac wlosy z glowy).

DVR ma 4 audio in, dzwiek jest troche pozbawiony dynamiki, cos DVR z nim niedobrego robi (mikrofon podlaczony bezposrednio do line in TV czy mojego monitora jest przyzwoity, przy podlaczeniu do DVR i dalej z audio line out z powrotem do monitora jest gorszy).
    Na niektorych nagranich (pliki odtwarzane na kompie) sa czasami jakies male trzaski... DVR je musi dodawac :/) choc nie sa to tragiczne zmiany ale jednak nie jest to tak czysty i naturalny glos jaki wyprowadza z siebie modul fonii do cctv :(

Pytanie
    ======
    Lacze modul fonii kablem koncentrycznym BNC (1m) a sam modul ma zaciski +12, GND, line out. GND i +12V prowadze wprost od zasilacza impulsowego (podmieniam też na zasilacz liniowy +12V bez zmian) i slysze przydzwiek sieciowy (brum) a tor audio jest ekranowany jak juz wspominalem.
    Probowalem odlaczyc ekran przy mikrofonie (tylko jest podlaczony z masa DVR) i nic to nie zmienia. Podlaczalem akumulator +12V i brum oczywiscie znikal no ale musze miec zasilanei z zasilacza sieciowego!

Co ciekawe zlapanie za mikrofon palcami wycisza brum praktycznie do zera!
    Gdzie jest problem, bo probowalem juz wiele opcji i nadal brum wchodzi :-( W moim zastosowaniu klarowane i czyste audio to wymóg!

Podlaczenie mikrofonu do TV i zasilanie z tego samego zasilacza nie daje slyszalnego brumu, tylko podlaczenie do DVR psuje sprawe hmmm (nie testowalem tylko odlaczenia masy od strony DVR, czyli puszczenie samego audio syngalu a ekran bylby na potencjale masy tylko od strony modulu fonii).

Dipol daje (na dole opisu) jakies niby nowe firmaware. Wgralem to i szok, ladne menu zmienilo sie na jedna wielka porazke (widoczna w ich spolszczonej instrukcji ni jak majacej sie do rzeczywistego wygladu menu fabrycznego).

Strona hikvision to jeden wielki szajs, nie ma tam zadnych konkretow - zaniedbana, nie profresionalnie prowadzona. Firmware sciagnale mw koncu cudem ze strony dystrybutora polskiego https://adiglobal.pl/data/hikvision2.html i to na czuja bo modelu hvi-st/m tam nie ma. Ale zadzialalo i menu wrobilo do tego jakie bylo fabrycznie.

Czyli minus dla Dipolu za zje**na polska instrukcje (nie do tego modelu) oraz wstawianie szajsowego firmware! Pomyslalem zajze na strone hikvision moze tam jest naprawde najnowszy firmware no i co widze: "Firmware. For DVR and Camera Firmware please contact Tech Support" http://www.hikvisionusa.com/downloads.html ok dzieki bede pisal do kitajcow moze laskawie odpowiedza?

Menu po angielsku, przy polaczeniu z serwisem WEB DVR jest po polsku, dziwne.

Soft na PC o nazwie iVMS 4000 cos tam cos tam, nawet najnowsza wersja, na Win Vista jest tragiczna, polskie znaki są krzaczkami. Gdzie pisac po pomoc... nie wiem. Moze znajde opcje przelaczenia na angielski.

Kolejne minusy!!!

Czas zgrywania na pendrive podlaczony bezposrednio do DVR jest TRAGICZNYYYYYYYYY bo 400MB nagrywal mi 322 sekundy (3min 22 sek). Masakra, obraz z calego dnia z kilku kamer (nie dosc ze trzeba wyklikac dokladnie jakie pliki, a jest ich sporo) to jeszcze bede czekac godzine pewnie?

Zgrywanie przez interface WEB (a wiec LAN, polaczenie 1:1 DVR:Laptop) idzie ok 3 razy szybciej... bo juz tylko 105sekund.
    Pendrive na ktory nagrywam te pliki wprost z komputera przyjmie je w czasie 90sekund a wiec i DVR powinien tak szybko to zapisac. DVR ma usb 2.0!

Zgrywac bede przez LAN ale znow, zgrywanie przez interface WEB jest upierdliwe, z kazdej kamery trzeba zgrywac osobno :-( = czas, czas, czas dla trzech kamer i dodakowa robota!

Tu mala uwaga, IE musi byc odpalony z prawami administratora bo ten glupi active X mogl cokolwiek na dysku zapisac (wczesniej walil durnowatym bledem, nic nie mowiacym dokladnie!).

Ktos pisal ze BCS to ma do 1Mbit maksymalnie bitrate w D1, a ze Hikvision do 3.
    Ja widze w menu hikvision ze tylko 2Mbit sie da ustawic! Przez WEB mozna dojechac nawet do 8Mbit (nie testowalem, komunikat menu informuje ze tylko mozna podac maksymalnie) ale nie wiem czy to prawda.

Na kamerze u-cam 858 ("jakis chinczyk") 550TVL roznica miedzy CIF a D1 jest symboliczna! Kupilem taka kamere by miec jak testowac, nad kase sie nada i tak.

Natomiast przy nagrywaniu statycznego obrazu z aparatu CANON (przez jego TV out) roznica jest juz oczywista:

Oryginał zdjęcia, zeskalowany do D1
    Przechwycona ramka z filmu z DVR, w D1
    I to samo z DVR ale w CIF

Roznica na korzysc D1 jest no ale obraz pochodzil z Canon a nie taniej chinskiej kamery (270zl w dipolu to nie tanio btw, to drogi sklep). Tak czy siak D1 juz znaczaco odbiera od oryginalu ;) ale utrata jakosci juz jest przy emisji sygnalu TV z canon, do tego kompresja DVR itd.

12 klatek daje rade, obraz wyglada juz na plynny. Nie ma jakiegos wielkiego rozmazania przy szybkich ruchach przed kamera (mam bitrate 2Mbit, stale).

Inne bledy:
    Soft iVMS to taka nie doracowna beta chyba, czasami wyskakuje jakis dziwny blad "niedopasowanie typu" ale odtwarza nagranie normalnie. Takie sobie jesli chodzi o prostote użycia. To zgrywanie po jedenym kanale osobno to jakas porazka. Nie mozna np zaznaczyc ze zgrywaj od godziny 10:00 do 18:00 z kamery 1 i 2 (da sie to chyba zrobic przez menu DVR bezposrendnio ale ja wole robic przez LAN - szybciej i nie musze kupowac monitora!). Kiepsko zapamietuje pozycje napisu ala "Kamera w szatni", czasami jakby nie slychal ale robi sie to tylko raz i mozna przez WEB zrobic, latwiej.
    Z menu DVR nie mozna ustawic alarmu na maila jak np padnie dysk albo kamera... ale lipa. Jest jakas opcja od mail w menu WEB ale w "event" nie widzialem dalej opcji. Nie bawilem sie bo padam na pysk.

Jak ktos dotarl tutaj to gratuluje. Jestem srednio zadowolony z tego modelu HIKvision. BCS na pewno ma bardziej rozbudowane menu i ladniejsze.

Jakby ktos szukal wygladu menu 7204 HIK to szukac "hikvision DVR menu simulator):

Soft ivms 4000 (na PC) pisze na dole (C) Raiden, ale w duzym naglowku Hikvision. Wydaje mi sie ze Raiden 7204 to identyczny sprzet... tyle ze znacznie tanszy. Ale ktos pisal ze tak nie jest, ni wiem nie testowalem, nie podwazam!

Najwiekszy bol to dlugie i upierdliwe zgywanie materialu z DVR (by w domu spokojnie przegladac), zgrany material to wiele osobnych plikow = trudno to przegladac za jednym razem (ale moze player producenta to umie, na razie odpalam w WMP classic z filtrem WMP filter ze stron hikvision).

Podsumowujac droga i upierdliwa zabawka :-( . Jakosc obrazu z kamery dosc zalosna bo lepsza jakosc daje mi aparat CANON za 300zl (VGA, 30klatek, perfekcyjny dzwiek i obraz, gratis jasny obiektyw, akumulator i stabilizacja obrazu itp itd). Wina samej kamery, chce jeszcze kupic za bagatela 480zl samsunga kamere CCTV 2000p - czy bedzie zauwazalnie lepsza, zobaczymy...
    Na plus kamery 858 dobry obraz przy minimalnym swietle, szum naprawde nie jest duzy a na obrazie duzo widac!!!

Dipol leci w ... i daje jakies szajsowaty firmware na stronie (brzydki jak noc).
    Pisalem ze w 3 dniu uzywania padl zasilacz impulsowy kupiony w dipolu (25zl, jakis chinczyk)?
    Lacznie wydam ok 2500zl na system i nie bede zadowolony... to jedna dobra kamera IP ale ona nigdzie nie nagrywa, a musze miec 2 kamery minimum na sklepie (optymalnie 3). Za to odpada brum, zaklocenia na torze sygnalowym itd.

Sorry za lanie zali ale nie jestem zadowolony w 100%, nawet nie w 90%. Pomozcie z walka z brumem, wiele probowalem i nic.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 31  
    A nie możesz tego sprzętu zwrócić?
    Ja w tamtym wątku nie odzywałem się. Było na wstępie, "nie PC (nie ma zbyt miejsca)".
    A PC wcale nie musi być większy od rejestratora, szczególnie do 4-ch kamer.
    Systemów analogowych nie instaluję już od dawna, tylko kamery IP i komputer.
    Jakość taką jak z tego rejestratora uzyskasz już przy kamerach IP za kilka stówek.
    Komputer po-leasingowy, markowy, to około 300zł (mały Dell).
    Możliwości takiego sprzętu z odpowiednim oprogramowaniem zwykle są dużo większe niż tanich rejestratorów.

Jeśli chodzi o przydźwięk z mikrofonu, może pomoże uziemienie rejestratora.
  • Sklep ECSYSTEM
  • specjalista-kamery przemysłowe
    A pamiętasz jak pisałem że nie będziesz generalnie zadowolony z obrazu? :)

krzys-iek napisał:
    Czas zgrywania na pendrive podlaczony bezposrednio do DVR jest TRAGICZNYYYYYYYYY bo 400MB nagrywal mi 322 sekundy (3min 22 sek). Masakra, obraz z calego dnia z kilku kamer (nie dosc ze trzeba wyklikac dokladnie jakie pliki, a jest ich sporo) to jeszcze bede czekac godzine pewnie?

niestety czas zgrywania na nosniki danych we wszystkich rejestratora jest podobny. Tutaj i tak jest szybko. Ja mam pare rejestratorów z wyższej półki gdzie na plytke CD 700 - obraz zgrywa się koło 40 minut. Tego nie przeskoczysz. To nie jest komputer.

krzys-iek napisał:
    Zgrywanie przez interface WEB (a wiec LAN, polaczenie 1:1 DVR:Laptop) idzie ok 3 razy szybciej... bo juz tylko 105sekund.
    Pendrive na ktory nagrywam te pliki wprost z komputera przyjmie je w czasie 90sekund a wiec i DVR powinien tak szybko to zapisac. DVR ma usb 2.0!

To że dvr ma taki port nie znaczy że będzie nagrywać z maksymalną prędkością. Jeszcze takiego dvr'a nie spotkałem na rynku. Rejestratory standalone mają procesor arm w środku 300mhz, i on ma jakieś swoje limitowane możliwości. Zgrywa z taką prędkością jaką da rade procesor.n Wg mnie ten czas na 400mb :) jest ok.

krzys-iek napisał:
    Ja widze w menu hikvision ze tylko 2Mbit sie da ustawic! Przez WEB mozna dojechac nawet do 8Mbit (nie testowalem, komunikat menu informuje ze tylko mozna podac maksymalnie) ale nie wiem czy to prawda.

No to masz podstawe do reklamacji, na stronie producenta pisze 3mbit.

krzys-iek napisał:
    Na kamerze u-cam 858 ("jakis chinczyk") 550TVL roznica miedzy CIF a D1 jest symboliczna! Kupilem taka kamere by miec jak testowac, nad kase sie nada i tak.

Natomiast przy nagrywaniu statycznego obrazu z aparatu CANON (przez jego TV out) roznica jest juz oczywista:

Nie porównuj aparatu do kamery cctv i rejestratora.... O tym pisałem ci już w tamtych postach, że napewno to zauważysz. Niestety w cctv obraz jest gorszy.
    A różnica jest - ja na twim CIF nie przeczytam tablicy rejestracyjnej, a na D1 przeczytam - więc różnica jest.

krzys-iek napisał:
    Podsumowujac droga i upierdliwa zabawka :( . Jakosc obrazu z kamery dosc zalosna bo lepsza jakosc daje mi aparat CANON za 300zl (VGA, 30klatek, perfekcyjny dzwiek i obraz, gratis jasny obiektyw, akumulator i stabilizacja obrazu itp itd). Wina samej kamery, chce jeszcze kupic za bagatela 480zl samsunga kamere CCTV 2000p - czy bedzie zauwazalnie lepsza, zobaczymy...
    Na plus kamery 858 dobry obraz przy minimalnym swietle, szum naprawde nie jest duzy a na obrazie duzo widac!!!

Nie kupuj, uwierz mi, nie będziesz miał różnicy w jakości samego obrazu. Rejestrator w PAL przechwytuje max 540TVL (bylo pisane na tym forum o tym). Samsung pomoże w nocy - będzie mniej szumów.

krzys-iek napisał:
    Lacznie wydam ok 2500zl na system i nie bede zadowolony... to jedna dobra kamera IP ale ona nigdzie nie nagrywa, a musze miec 2 kamery minimum na sklepie (optymalnie 3). Za to odpada brum, zaklocenia na torze sygnalowym itd.

Sorry za lanie zali ale nie jestem zadowolony w 100%, nawet nie w 90%. Pomozcie z walka z brumem, wiele probowalem i nic.

Kupując BCS'a - będziesz miał 50% takich samych problemów, nie mówiąc o tych co opisał crunky. Kupując każdy inny sprzęt - też będziesz miał takie problemy, a tu zgrywanie, a tu instrukcji brak, a tu oprogramowanie po angielsku, a tu obraz, a tu dysk pada itp itp itp
    Oczywiście masz prawo do reklamacji, zwróć sprzęt - bo z tymi firmware'ami to przesadzili. Kup BCS'a i zobaczysz sam co bardziej podpasuje.

Nie oczekuj po CCTV analogowej, że jakość będzie taka jak aparatów czy kamer w sklepach. To nie to samo.

A tak jak kolega Marek31415 napisał, sam napisałeś

Marek31415 napisał:
    nie PC (nie ma zbyt miejsca)

Co do audio - uziem rejestrator.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Rzeczywiście nie wygląda to dobrze, jednak rzuciła mi się w oczy jedna rzecz, nigdzie nie napisałeś co na to odpowiedziało ich wsparcie techniczne.

Rozumiem, że mają jakieś? Nie wyobrażam sobie kupowania sprzętu tego typu od firmy, która nie ma wsparcia. Spróbuj do nich zadzwonić, albo przeklej tego posta i napisz do nich na help.
    Bardzo dużo naszych klientów buja się z czymś przez miesiąc, nie mogą skonfigurować, wyrabiają sobie błędną opinie o marce, a później się okazuje, że wystarczyłby jeden telefon. Nie wiem jak to wygląda w Dipolu, ale może warto spróbować?

A jak nie to zawsze pozostaje zwrot towaru :)
  • Poziom 20  
    Pewnie zwrocic nie moge bo rozpakowane, uzywane i wzialem na to fakture (mozna bylo po 7dniach brac fakture na podstawie paragonu musza wydac przeca).
    Generalnie "da rade" ten sprzet ale za takie pieniadze sa dwie kamery HD z kartami 64GB (moze sa 128 juz?) tylko ze kamery nie maja cyklicznego nagrywania i roznych bajerow jak rejestrator.

Analogowa CCTV wychodzi taniej a to tylko do malego sklepu, jape napastnika nagra ale jak bedzie zamaskowany to i tak doopa. Zaskoczyla mnie na plus obudowa hikvisiona ;) i czulosc u-cam 585 w nocy (samsung musi dawac obraz kosmiczny pewnie).

Panowie jak uziemic? Obudowa ma miejsce na oczko ale nie mam bendarki zakopanej przy firmie ani w domu :-( Dzwiek jest wazny a jest dosc dyskusyjny w moim zestawie (modul fonii http://www.dipol.com.pl/modul_fonii_regulowany_M1912.htm ). Wymienilem odcinek mikrofon - PCB na ekranowany (nie wiedziec czemu daja zwykle 2 druty). Nie wiele pomoglo ;)

Jak ma mi pomoc support jesli ciecie z hikvisiona maja zwalona strone (bylem tez na stronie dahua czy jak im tam, rownie tandetna i bez informacji).
    Opcja email jest, ale dostepna tylko przez web, nawet nic nie zapisywalem (ustawien email) a juz sie "ujawnila" opcja email w menu bezposrednik DVR.

Blad "niedopasowanie typu" bardzo czesto wyskakuje przy przegladaniu nagran przez opcje WEB DVR (a nie jak napisalem przez iVMS 4000 soft na pc), wkurza bo to okienko typu alert - musisz OK kliknac by sie zamknelo. W ogole ten soft niedorpacowany troche, nie pracuje sie z nim wygodnie ale moze to kwestia gustu...?
    Taki soft nie jest przypadkiem uniwersalny? Moze soft of BCS bedzie wygodniejszy i zagra z HIKvision ?

W kompach siedze od 15lat, raczej z konfiguracja sobie poradzic powinienem sam. Jedno mnie ciekawi jak dzialalby APER (200zl drozej, mniej klatek o polowe w D1) 3004 ale ten byl tylko w firmie eltrox ktora "wspanialomyslnie" daje tylko rok gwarancji dla firm (fvat) a co za roznica czy DVR kreci moj dobytek czy firme, tak i tak pracuje 24/7.

ok 20minut filmu zajmuje 255MB co pi razy oko bedzie tymi 2Mbit/s jesli chodzi o bitrate.

Sprawdzilem bitrate i maksymalnie przyjmuje 3Mbit w D1 12klatek, calkiem niezle (ale nie mam porownania czy owe 3Mbit ladnie dzialaja z kompresja ruchomego obrazu).

Tak czy siak obraz z takiej kamery jak wyzej, lipa :)

Kolega Realtime pisal ze Hikvision ma jakies takie kodowanie audio ze tlumi czesc dzwiekow, ze to moze znieksztalcac odbior? Ze nie kazdy modul fonii dobrze dziala z danym rejestratorem. Chcialbym jeszcze tu cos poprawic bo dzwiek mnie nie zadowala :( Raz ze brum sieciowy (nie winie HIKvision akurat) a dwa ze marna dynamika.
  • Poziom 20  
    Kupiłem Hikvision i oto moje 3 grosze... + Brum mikrofonu?Kupiłem Hikvision i oto moje 3 grosze... + Brum mikrofonu?[Kupiłem Hikvision i oto moje 3 grosze... + Brum mikrofonu? Kupiłem Hikvision i oto moje 3 grosze... + Brum mikrofonu?

To z mniejszym kadrem pochodzi z kamerki 808 mini key chain camera (26zl z przesylka z chrl, juz nie ma takich cen wiec nie pytac, na allegro po 80zl sa).

Link
    Tak wiec kamera za 350zl (obiektyw i chinska kamerka) kontra zabawka z obiektywem 1mm srednicy, o bardzo waskim kącie (sa juz modele o znacznie lepszym, nagrywajacym w 720p ... taki sam rozmiar i obudowa- 100zl na ebay).

Link

Link

No i jak? Breloczek ma lepszy dzwiek (choc cichszy, moze za duze wzmocnienie ustawilem na mikrofonie ale nie jest przesterowany dzwiek!), obraz rozmyty znacnzie bardziej i ciut mniej szczegolow. Tak czy siak kamery cctv wypadaja slabo ;) biorac pod uwage ich cene (a to zwykle chinczyki).

Na filmie widac jakosc nagrania Hikvision 7204 HVI (kamera daje sredni obraz, lepsze nagrania pochodza z aparatu foto canon z wyjscia TV out - i to do video IN DVR takze sam DVR tu nie psuje obrazu zbyt).

Zwrocic prosze uwage na dzwiek na tym nagraniu z Hikvisiona, brum jest nadal a uziemilem do kaloryfera (ciut pomoglo ale nie wiele :/ ) dodatkowo Hikvison kaszani mocniejsze dzwieki, pod koniec filmow trzaskam szuflada i dzwiek jest wysoce nie naturalny :(

Posumowanie (jak przypuszczalem ze tak bedzie, tak jest):

Do doraznego kontrolowania np pracownikow kupujemy mikro kamere 808 HD o szerokim kacie jak tutaj (sprawdzony "seller" z chrl), to ulepszona kamerka do tej co pokazalem wyzej(!!!!) i mamy mikro szpiega z dzwiekiem, przy karcie 32GB mamy ok 8h mysle SPOKOJNIE w dosc dobrej jakosci (jak na 100zl + cena karty SD, uwaga kupic klasy 6 lub nawet 10). Do tego akumulator litowy zewnetrzny (18650 np) bo wbudowana bateria to raptem 1h, albo zasilacz.

Obraz bedzie powalajacy kontra CCTV, element zaskoczenia (to jest malutkie!) a wydacie 20x mniej, sorki chlopaki ze wam klienta moge odebrac ;)

Przegladanie nagran banalne, virtual dub i szybkie przewijanie myszka, pliki od razu na karcie SD, w AVI bez pier... sie z 1h przegrywaniem z DVR na USB albo kompa PC (w ktorego efekcie dostaniemy 20 plikow po 20 minut, kurde tego sie nie da wygodnie przegladac!). Masakryczna wygoda, ino trzeba recznie wlaczyc (wylaczy sie samo jak nagra cala karte) albo zleciec komus dorobienie zewnetrznego mikroprocesora ktory zewrze odpowiednie piny na plyte o okreslonej godzinie.

100zl kontra 1000-1500 za system CCTV DVR z jedna, gorsza kamera. Nawet liczac kamere IP 1mpx i najtanszy komp by zgrywac material wyjdzie podobnie a jakosc grosza.

DVR ma tez zalety, dysk 2TB i nagrywam 3 kamery w max rodzielczosci i bitrate przez kilka tygodni, mam zajecie na dlugie weekendy w walce z softem, bugami, firmware, zarabianiem wtyczek bnc i usuwaniem brumy sieciowego ;) !!!
  • Poziom 25  
    krzys-iek napisał:
    Obudowa ma miejsce na oczko ale nie mam bendarki zakopanej przy firmie ani w domu
    wbij sondę zamiast bednarki popytaj elektryków mi tak jeden zrobił jak potrzebowałem uziom do CCTV,pomierzył i gra :)
  • Poziom 23  
    Nawet obudowa od raiden'a, tylko frontowy panel zmieniony. Generalnie padaka, parametry procesorów video mozna porównać do karty dvr za 150 pln.
    osobiscie watpie ze uzyskasz tam D1, raczej wyskalowanie do 4cif
  • Poziom 20  
    rokycky napisał:
    Nawet obudowa od raiden'a, tylko frontowy panel zmieniony. Generalnie padaka, parametry procesorów video mozna porównać do karty dvr za 150 pln.
    osobiscie watpie ze uzyskasz tam D1, raczej wyskalowanie do 4cif

a czy nie jest tak ze 4CIF = D1 ?

Jakos nikt nie mowil ze to taki sobie sprzet jak pytalem... soft nie poraza intuicyjnoscia i bezproblemowa obsluga. 788zl a raideny znacznie taniej , tez zauwazylem ze maja te same obudowy i pewnie plyte glowna. Ale ktos napisal ze w srodku jeszcze gorsze i by nie brac, to wzialem HIKvision.

Obraz da rade przy dobrym wykadrowaniu filmowanego obiektu ale cudo to to nie jest. Na PC naprawde nie ma duzo miejsca :/ Maly pawilon, kazdy skrawek miejsca cenny a DVR gdzies upchne. Fakt ze sa mini pecety tez ale karta pelna PCI musi jednak wejsc.

Nagrania probne widac na zalaczonym filmie, najgorszy jest ten dzwiek, myslalem ze bedzie krystalicznie czysty a tu doooopa!
  • Poziom 20  
    Dla potomnych dodam wnetrze DS 7204HVI - ST/M.

Maly radiatorek = slaby procesorek ;)?

W sumie mogli go nazwac HIV... . Maile wysyla, testowalem ino za chinny nie chce przyjac funkcji
    maila z zalacznikiem (zaznaczam checkbox a ten to ignoruje, sam mail przylazi). Nawet poczte po SSL wysyla.

Nadal oczekuje porady nt slabego dzwieku z brumem sieciowym w tle. Uziemienie nie pomaga duzo, miedzy obudowa DVR a kaloryferem mam 33V a prad idacy ta droga to ok 23uA, ale wystarcza to by nie mile porazic czlowieka (DVR z wbudowanym pastuchem).

W opcjach jest menu po Polsku, ale jakosc tlumaczenia jest TRAGICZNA albo rozjechana jest tablica tlumaczen bo jedna z zakladek typu "zaawansowane" nazywa sie "przezroczystosc" albo podobnie choc w ogole nie ma tam tej opcji. Takze tlumacznie do doopy.
    ja bym scigal dipola, pewnie mają swoje tlumaczenie.

Co do zdjęcia.. radioator nie ważny, wręcz bardzo dobrze że mały, bo to znaczy że się nie grzeje dużo, a jak po 2-3 latach wszystko się zasyfi kurzem, ni będzie przelotu powietrza to rejestratorowi nic się nie stanie.

Zabezpieczenia na wejściach wizyjnych masz :) Czyli raczej pierwsze lepsze wyładowanie go nie uwali. A bcsy tanie nie mają żadnych zabezpieczeń :)

Taka dygresja ;) gdzies poszukam plytke jaką u klienta znalazlem w 4 kanalowym rejestratorze ala dahua..... 10x5cm, wszystko w jendym chipie, wielki radiator i koniec
  • Poziom 20  
    Przyszła kamera #11 (wg http://www.chucklohr.com/808/C11/index.html i http://www.chucklohr.com/808/ ogólnie)

Link

Porównywalne nagranie z tymi poprzednimi (wyżej). Rejestratory za grubą kasę to są złomy koledzy, złomy... drogie złomy. Pamiętać by włączyć 720p w YT.

Kamerkę #11 kupiłem od tego Chińczyka. Szła ponad tydzień z Singapuru. Ok 120zł zapłaciłem za całość. Uczciwy człowiek z drugiego końca świata.

Właśnie doczytałem i zobaczyłem zę ten gośc ma też kamęrkę #16 która jest najlepsza jak do tej pory (na stronie chucklohr.com widac co usprawnili w 16 vs 11). Moja wina bo bym od razu zamówił ver 16 a nie 11.

Porównanie wideo 11 kontra wersja 16, plik 272 MB z YT

Także za 120zł mamy kamerke ver 16, umozliwiajaca nagrywanie cykliczne na karcie 16-32GB (!!!) o szerokim kacie w HD(!!!) z dobrym audio, z akumulatorem (nie wiem ile nagrywac moze na nim) ale tez z zewnętrznym zasilaniem (daja kabelek USB ktory zasilac moze kamerke w czasie nagrania).

Nie wiem jak to działałoby 24/7/365 dni w roku ale koszt 120zl to najtansza i najpodlejsza kopulka z obrazem w PAL 420 TVL - smiech na sali na rok 2012!!!

Kupuje wlasnie dodatkowa ver 16, zobacze jak dziala nagrywanie cykliczne. 10h nagrania przy karcie 32GB wystarczy do normalnego uzywania jako ochrone przed napadem czy cos.

Nagranie wrzucone na YT zajmuje (w oryginale, na karcie SD) 72MB, to daje 51MB na minutę, ok 3GB na godzinę. Transfer przy zgrywaniu to prawie 8MB/s (z DVR hikvision zaaawrotne 3MB po LAN!!!).

Nadal walcze z brumem w Hikvison, a tu kamerka za marne 120zl z tak porażająca jakością nagrania jak za ta cene. Koszmarny jest rynek CCTV, za cene 2000zl mam taki sobie DVR z D1 (tylko!) z brumem, marnym obrazem i wielkimi kamerami (ok widza zapewne znacznie lepiej w nocy ale tego nie testowałem jeszcze).

I co Panowie (ten post to nie atak na instalatorów! To atak na producentow i dystrybutorow kamer PAL i IP w chorych cenach z marna jakościa) ?
    Nie obraź się za to, ci napiszę - jednak do zabrania głosu zmusiły mnie ciągłe Twoje pretensje i obraźliwe słowa. Nie wiem, czy Twój wpis porazi producentów tych urządzeń.

Plączesz się między dnem a wodorostami i narzekasz na marność nad marnościami. Nie jest tajemnicą, że 420TVL czy kodeki zaimplementowane w rejestratorach najniższej półki znajda swoich amatorów niską ceną, chociaż nie grzeszą jakością. Nie jest tajemnicą, że można znaleźć amatorskie produkty oferujące dobrą jakość (obraz, dźwięk) - nie grzeszą jednak stabilnością (wypowiedz się o Twoim "wynalazku" np. za rok) lub elastycznością (np. system na 16 kamer, prędkość zapisu real time, archiwizacja np. 30 dni, kamery umieszczone na zewnątrz, odległość każdej kamery od centrum to minimum 100 metrów).

Zapewne każdy instalator (oraz dystrybutor) wie, że dobra jakość w połączeniu ze stabilną pracę systemu można uzyskać za odpowiednią cenę. Z takim systemem, nawet jeśli wystąpią jakieś problemy, praca jest zdecydowanie łatwiejsza i przyjemniejsza. Jednak nie są to systemu dla przeciętnego Kowalskiego.
  • Poziom 31  
    krzys-iek napisał:
    Nie wiem jak to działałoby 24/7/365 dni w roku...

To jest tylko zabawka, niestety.
    Bawiłem się takim gadżetem.
    Po paru tygodniach padł akumulator, następnie odpadło gniazdo USB, slot na kartę.
    Później zaczął się grzać jeden scalak i kamerka trafiła do złomu.
  • Poziom 20  
    Jakie obrazliwe slowa, zlom to obrazliwe slowo? Nazywajmy rzeczy po imieniu.

Kamera Samsunga 2000p da mi lepszy obraz niz kamerka 550TVL "chinczyk" (u-cam, z oferty DIPOL czyli zadna najtansza 420TVL), zaznacze ze w dobrych warunkach oswietleniowych (w nocy wiadomo kto wygra). Juz wyzej ktos napisal by sie nie ludzic. Zreszta kamery podlaczalem bezposrednio do TV przez composite video in i jakosc jest taka jak z rejestratora (czyli nie pogarsza w widoczny sposob sygnalu z kamery). Oczywiscie to nie sprzet do monitoringu, nie ma LAN, miejsca na HDD, w nocy zapewne widzi jak kura = ciemnosc (ale to nie powiedziane, podlinkowalem wideo do porownania kamerki bryloczkowek nr 11 z 16 jak widac cos tam jednak widza w nocy).

Podaje przyklad ze kompletny rejestrator na 1 stanowisko (idealny na rower, do samochodu) z bardzo przyzwoita jakoscia obrazu 1280x720 30klatek to wydatek raptem 120zl i wchodzi on do pudelka z zapalkami.

Nie mów ze inne systemy DVR CCTV robią z 4CIF cuda bo to nie mozliwe! Na razie odlozmy na bok PTZ, zoomy, LAN, dostep z iphona itd. To powinny byc dodatkowe cechy na ktore chce wydac kase, pierwsza sprawa dla mnie to jakosc obrazu i audio.

Wydalem sporo na hikvision i kamery, kosztowalo to sporo (jak dla mnie) wiec liczylem na cos wiecej, a juz na pewno nie na walke z brumem sieciowym!

Ta marna chinska kamerka w bryloczku ma tez H264 i jak juz wspomnialem 720p przy 30fps.

Nie uzywam zadnych wulgaryzmow takze nie przesadzaj. Niech ten post bedzie alternatywa jesli komus ok 10h nagrania wystarczy, musi sie liczyc ze sprzet moze nie byc stabilny i miec tam jakies niedorobki ale za to ma HD i nie wyda wiecej jak 200zl z karta SD 16-32GB a ukryc taki monitoring to bajka...

To nie jest sprzet przewidziany do pracy jako CCTV, zgadzam sie. Ale do kontroli pracownika jest zylion razy lepszy od DVR - super maly, ukryjesz wszedzie, szeroki kat, dobre audio (wazne!) po zamknieciu sklepu wyjmujesz SD i w sekundę masz podgadac na PC (zrob to z DVR) przewijasz jak chcesz przy pomocy programów komputerowych znacznie wygodniej i szybciej jak przez menu DVR.

Dla kazdego cos milego. Do systemu antynapadowego czy wlamaniowego sie to nie nadaje, fakt. Ale powiedzmy sobie szczerze, DVR na zamaskowanego ( i na tyle inteligentnego by ubrac worki na buty np) nie bedzie mocna. Niedawno czytalem o napadzie na kantor, odcieli kamery, byli zamaskowani ;) Tylko alarm i sluzba ochrony moze cos pomoc.
    Kolego, na zły sposób rozumujesz całe zagadnienie.
    Rejestratorem w pudełku zapałek za 120zł czy kamerką w breloczku nie zbudujesz systemu bezpieczeństwa.
    krzys-iek napisał:
    Musze monitorować wnętrze sklepu 5x7m, w tym pacjentów którzy mogą być problematyczni tj filmować ich parszywe mordy z odległości około 1.5-2m. Przychodzą i kradną lub oferują różne fanty - a nie kup to jeszcze grożą Sad [rodzinę odwiedziła rodzinka cyganów a ich cholerne dzieci zajęły się jumą podczas gdy rodzicie zagadywali personel...].

Druga kamera na kasę fiskalną (lepkie rączki personelu, niestety słowiańskiego pochodzenia). Kolejna kamera pewnie na tylne drzwi zaplecza. Także do 4kamer maksymalnie. Odległości nie duże więc super rozdzielczości nie potrzeba chyba.

Sprzęt powinien mieć support, poprawki oprogramowania, chętnie nowe wersje. Ktoś z kolegów na forum polecał bardziej novusa ale sam nie wiele o nim znalazłem na forum. Za to BCS jest "ok dla ubogich ale rozmywa szybkie ruchy".

Przeklejone z postu wcześniej.

Czyli koniec z końcem kupiłeś kamerke od chińczyka bez supportu itp. Przecież tymi kamerami z hikvisionem załatwisz to co chciałeś.

Wg mnie na początku źle zacząłeś - wybrałeś sobie sprze, itp itp i poszedłeś drogą cctv.
    Trzeba było powiedzieć - interesują mnie max 10 godzin - potem sobie zram :) Każdy zaproponował by ci kamerki w breloczku ze 150pln.
  • Poziom 20  
    Wiadomo ze codziennie nie bede zgrywal, breloczki sa super ale do jednorazowych "wypadow" jak sie szefowi zechce polować.
    CCTV jest i bedzie, tylko buczy, buczy az uszy bola :-(

Zaraz wracam do tematu buczenia (modul fonii podlaczony do TV - a z TV na sluchawki nie generuje zadnych buczen dodatkowych, a zasilam modul foni z tego samego zasilacza). Tylko podlaczenie audio do DVR generuje nieznosne buczenie. Sam Hikvision rowniez cienko nagrywa dzwiek (wydaje mi sie ze to jego wina) rozplaszczajac go jakby, bardziej dudniacy jest itp.

Teraz madry zlodziej zakradnie mi sie do sklepu po system monitoringu ;)
  • Poziom 23  
    Jaki masz moduł audio i w jaki sposób wykonałeś podłączenie do dvr.
  • Poziom 20  
    rokycky napisał:
    Jaki masz moduł audio i w jaki sposób wykonałeś podłączenie do dvr.

MP 1/R o taki http://www.dipol.com.pl/modul_fonii_regulowany_M1912.htm

Plytka z mikrofonem (przerobilem nawet jego zasilanie na 10cm kabelka ekranowanego, zasilanie samego mikrofonu a nie modulu).

Hikvision zasilany jest z wlasnego zasilacza (i czemu te DVR odrazu nie maja wyjscia na zasilanie kamer? Jeden zasilacz, nawet po kija BNC jak roznicowe zasilanie po skretce niby lepsze a i dodatkowe kable zasilajace gratis...?).

Teraz DVR z fonia lacze kablem RG59, zlacze BNC z przejsciem na RCA, pelen ekran wiec. Przy plytce fonii sa 3 zaciski: masa, plus i sygnal.

Plytke zasilam z zasilacza impulsowego (stablizowany transformatorowy to samo!) przez rozdzielacz do kamer (ale to nie wazne), z tego samego zasilacza i rozdzielacza idzie zasilanie kamer.

Laczylem mase BNC i na plytce i zostawialem mase kabla od strony fonii "w powietrzu" a wiec masa byla ciagnieta tylko z dodatkowego zasilacza (od kamer) albo masa byla zlaczona na module fonii (z rozdzielacza zasilania dodatkowego i z DVR poprzez ekran BNC). W obu przypadkach chamski, tuszujacy normalna mowe brum.

Teraz podlaczylem akumulator 12V tylko ro rodzielacza (a wiec kamery i fonia sa zasilanie akumulatorowo tylko, DVR z zasilacza sieciowego) i brumu nie ma w ogole!

Podlaczam do rozdzielacza zasilacz impulsowy w zamian akumulatora i brum powraca. Jak pisalem wydzielenie ekranu nic nie dalo :/
  • Poziom 31  
    krzys-iek napisał:
    przez rozdzielacz do kamer (ale to nie wazne), z tego samego zasilacza i rozdzielacza idzie zasilanie kamer

To może być ważne. Spróbuj dać oddzielne zasilacze.
    Ekran możesz odpiąć z jednej strony tylko wtedy, gdy masz dwie żyły w ekranie (ekranowany kabel mikrofonowy, masa i sygnał plus ekran).
  • Poziom 20  
    I zrzuty obrazu z filmow z u-cam 858 (Hikvision nic tu nie psuje, taki jest obraz w kolorze w dosc skapo oswietlonym pokoju - tylko z przodu, lampka na monitorem) oraz z camerki typu 808 #11

Kupiłem Hikvision i oto moje 3 grosze... + Brum mikrofonu? Kupiłem Hikvision i oto moje 3 grosze... + Brum mikrofonu?

Naprawde z PAL 550linii nie da sie wyciagnac wiecej, obraz z analogowej TV jest znacznie lepszy?

Kadr mniej wiecej taki sam, a na obrazie z kamery u-cam 585 jakies dziwne fluorescencyjne kolory, totalnie zniszczony obraz pod monitorem (na drugim obrazku widac nawet ze jest tam zdjecie kobiety). W nocy, patrzac na ulice, kamerka "bryloczek" zalicza totalna porazke, na u-cam widac w cz/b bardzo ladnie (ale rozdzielczosc nadal marna). Tak czy siak ciekawi mnie jakby w takich warunkach poradzila sobie kamera samsunga 2000p na przyklad.
    krzys-iek napisał:
    Naprawde z PAL 550linii nie da sie wyciagnac wiecej

Gdzie Ty masz te 550 linii?
  • Poziom 10  
    Prywatnie mam właśnie ten rejestrator, o którym jest ten temat. Powiem tak: szukalem sporo. Poza faktem, że w ogóle analogowa CCTV to lipa, przy dzisiejszych telewizorach HD, kamerach HD i komórkach z wyświetlaczami wielkości nawigacji, to sprzęt plasuje się bardzo dobrze na tle tego badziewia, ktore dostac mozna na rynku.
    Menu może się nie podobać, bo to kwestia gustu a o gustach nie dyskutuje się, ale faktem jest, że sprzęt ma wiele funkcji, które po prostu dobrze działają (np. potrafi rozróżnić detekcję ruchu i sabotaż kamer). To, że nie ma pilota to akurat dobrze - nie płacę za szpejo którego i tak nie będę używał, a jeśli mi na nim tak zależy, to za dwie dyszki go dokupuję. Nie wiem tylko po co - sterować rejestratorem pilotem to tak, jak poruszać się po Windowsie samą klawiaturą. Można, ale po co?
    4CIF to nie to samo co D1 - różnica 16 pikseli w szerokości obrazu. W praktyce te terminy są już synonimami.
    Aplikacja iVMS4000 to jeden z lepszych darmowych softów. Ponieważ są za fri, to pobrałem kilka do innych sprzętów i ten jako jeden z baaaardzo niewielu był do przyjęcia. Większość to cukierkowe, kolorowe zjadacze ramu, gdzie ciężko doszukać się przycisków funkcyjnych. Mam też aplikację na komórkę do rejestratora na Androida - pobieranie z neta, aktualizacja. Czyli widać, że nad tym pracują.
    Aaaa no i oczywiście Raiden to Hik. Wystarczy spojrzeć na karty katalogowe obu urządzeń, żeby to wywnioskować.