Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AUDI A4 B5 AJM Kasowanie się licznika dziennego oraz zegara

rafi84 18 Mar 2012 21:50 10878 15
    rafi84
    Level 24  
    Witajcie.
    Zeruje mi się licznik dzienny i godzina z datą w Audi A b5 z 2001 roku, nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że akumulator ma pół roku (byłem z nim na badaniu-jest O.K.).
    Nie ma reguły w jakim czasie się kasuje, potrafi 4 razy dziennie. Niedawno był z tym problem, wymiana akumulatora pomogła ale teraz akumulator odpada ( z innego samochodu zapożyczony to samo).

Po sczytaniu VAG-iem błędów na liczniku ukazało się:
    668- Napięcie w zacisku 30 za niskie.
    I za cholerę nie wiem o co chodzi, nie wiem gdzie szukać rozwiązania mojego problemu.
    Byłbym wdzięczny za jakieś sugestię i pomoc w rozwiązaniu nurtującego mnie problemu.
    panam
    Level 29  
    Sprawdź te bezpieczniki koło akumulatora ,może zły kontakt
    rafi84
    Level 24  
    Kurczę wydawało mi się, że bezpieczniki są tylko po lewej stronie pod kokpitem. Posprawdzam i dam znać.
    rafi84
    Level 24  
    Koło akumulatora nie znajdują się żadne bezpieczniki ani nawet nie ma przekaźnika. Tylko węże od nagrzewnicy i filtr kabinowy.
    adrian1201
    Level 29  
    Możliwe że w liczniku coś zaśniedziało,Zacisk 30 to zacisk przed stacyjką,wyciągnij licznuik i obejrzyj wtyki,i gniazda w liczniku.en sam błąd wyskoczy jak będzie słaba masa na licznik też warto sprawdzić.
    rafi84
    Level 24  
    Wyczyściłem klemy, bieguny od akku i całą noc wytrzymał do momentu kiedy pojechałem do mechanika. Poruszał silnikiem i pach zaczeło się.
    Licznik ciągle się resetuje, podpięcie VAGa wykazało na liczniku błąd:
    01314-Engine Control Module
    49-10 No Communications Intermittent

gdzie w audi a4 b5 są punkty minusowe.
    Przy okazji sprawdzę tak jak mówi kolega adrian1201 licznik.
  • Helpful post
    adrian1201
    Level 29  
    Masy masz tak jak na foto.
    AUDI A4 B5 AJM Kasowanie się licznika dziennego oraz zegara
    rafi84
    Level 24  
    adrian1201 dzięki wielkie :)
    Fotka troszkę nie wyraźna ale już coś wiem, licznik zdemontowałem ale nic szczególnego nie zauważyłem. Jeszcze zajrzę do skrzynki z komputerem czy tam przypadkiem coś się dzieje.
    adrian1201
    Level 29  
    W kółkach masz pozaznaczane 5 punktów masy
    adat2
    Level 12  
    Ja tez mam ten problem dokładnie w takim modelu , tylko pojawiło mi się jednorazowo .. mam nadzieje ze się nie powtórzy .. ale czekam na forum na rozwiązanie ustreki
    rafi84
    Level 24  
    A powiedzcie mi Panowie czy jak otwieracie drzwi i są otwarte to wskazówki wam się poruszają aż do zamknięcia drzwi ???
    rafi84
    Level 24  
    Jakieś pomysły gdzie szukać usterki w liczniku ?? bądź pomysł co może być nie tak??
    rafi84
    Level 24  
    No i punkty masowe niewiele pomogły, wszystko z nimi OK a licznik dalej się kasuje.
    Ponawiam prośbę: gdzie szukać usterki w liczniku (kondensatory sprawdzone organoleptycznie (znaczy nie przemierzone tylko wzrokowo), nie widać żadnych uszkodzeń, ale może ktoś z was poprowadzi który obwód sprawdzić, lub który element. Spec elektronikiem nie jestem ale amatorem więc z pomocą fachmana powinienem sobie poradzić.
    A nie mogę sobie pozwolić na 3-4 dni postoju samochodu. ( ten rocznik bez licznika nie poleci -immo)
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Podaj stale zasilanie bezpośrednio na pin w liczniku, dodatkowo tak samo zapnij masę. To wyeliminuje błędy w instalacji samochodowej.
    rafi84
    Level 24  
    Rozumiem że pod styk 23 (zacisk 30) i 24(masa obciążająca) wtyczki niebieskiej mam się wpiąć bezpośrednio z akku.