Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna II 1.9 DCI 2002 r. Map sensor...

koras0 18 Mar 2012 22:09 6679 6
    koras0
    Level 12  
    Witam samochód jak w temacie. Pytanie czy ktoś może zamieścić zdjęcie albo wskazówkę gdzie znajduje się map sensor ponieważ nie mogę go znaleźć, jak również żadnej wskazówki w necie...
    panam
    Level 29  
    Nie wiem czego szukasz ale ty nie masz tzw. map sensor, ty masz czyjnik ciśnienia a nie podciśnienia i znajdziasz go na róże dolotowej do in let za intercooler . Dlaczego pytasz o to i jaki masz problem? Chyba że wiesz?
    koras0
    Level 12  
    Problemu tak na prawdę nie mam, wolę po prostu zapobiegać niż potem naprawiać a pozatym ładna pogoda mnie skłoniła :) Jakiś czas temu czyściłem egr, przepustnicę i z grubsza kolektor dolotowy ( tyle co dało się wyczyścić bez zdejmowania go ;) ) Wczoraj sąsiad posiadacz stilo 1.9 JTD 2002 r. robił to samo powiedział że czyścił też map sensor bo był zawalony no i zaczęliśmy szukać go u mnie ale teraz już wiem że na kolektorze go nie znajdę :) Czyli jeżeli dobrze rozumiem ten czujnik niema możliwości się zabrudzić ?
    panam
    Level 29  
    On też nie ma map sensora tylko to co ty, a swoją drogą co wy palicie>
    robi1214
    Level 31  
    Czujnik ciśnienia też się może zabrudzić olejem , tylko koledzy jak zaczniecie robić eksperymenty to w którymś momencie okaże się że autko przestało jeździć i nie wiadomo dlaczego?
    koras0
    Level 12  
    Palimy to, co mamy. ;P Spokojnie, przecież nie chcę wyciągać głowicy czy turbiny. Trochę z mechaniką miałem w życiu do czynienia, więc chyba wiem, co robię. Tylko że wczoraj szukałem tego czujnika i nadal nie mogę go znaleźć. :/

[size=9:ced133fb29][color=#999999:ced133fb29]Dodano po 1 [minuty]:[/color:ced133fb29][/size:ced133fb29]

Jeszcze jedno - jak dotychczas moje "eksperymenty" nic nie popsuły, a wręcz przeciwnie - poprawiły. :)
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Z sąsiadem umawiaj się tylko na flaszkę, porad już lepiej nie słuchaj.

Temat rozwiązany, zamykam.