Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alfa Romeo 156 2.0 TS Gdzie to jest?

m4tr1x 18 Mar 2012 22:18 4109 8
    m4tr1x
    Level 8  
    Witam, Mam do Was pytanie gdzie znajduje się silniczek krokowy w Alfa Romeo 156 2.0 TS.Szukam i nie mogę go zlokalizować.Pomóżcie. Mile widziane zdjęcie z zaznaczonym elementem. I jeszcze jedno pytanie czy po czyszczeniu przepustnicy jest potrzebna adaptacja przepustnicy czy nie. Jeżeli tak to proszę mi opisać jak to zrobić.Proszę o pomoc.
    m4tr1x
    Level 8  
    Na różnych forach różnie piszą. Raz że są a raz że nie ma i sam już nie wiem. Czyli jak jest przepustnica to nie ma krokowego? To co w takim razie odpowiada za falowanie obrotów? Proszę o pomoc.

Dodano po 5 [godziny] 8 [minuty]:

Ludzie czy jesteście w stanie mi odpowiedzieć na te pytania czy nie bo jeżeli nie to nie będę sobie tym forum głowy zawracał.Potrzebuje pomocy a jakoś nikt mi nie potrafi jej udzielić. Każdy się wymądrza a nikt konkretnie nie powie o co chodzi.
    m4tr1x
    Level 8  
    Jak nie tym to jakim??
    carrot
    Moderator of Cars
    A ja Ci odpowiem, że problem powoduje najprawdopodobniej przekaźnik sterujący wariatorem, nie przepustnica, ani silniczek krokowy
    m4tr1x
    Level 8  
    Witam carrot a gdzie się znajduje ten przekaźnik i czy to przypadkiem nie jest elektrozawór?Jeżeli możesz to powiedz mi jak to naprawić albo co z tym zrobić.Byłbym wdzięczny.
    kortyleski
    Level 42  
    Po pierwszsae Twój "niby silnik krokowy" to zwykły komutatorowy silnik prądu stałego. Z przekładnią. Sterowany jest komputerem silnika a informacja o jego położeniu ( i przepustnicy) Pobierana jest za pomocą potencjometru i przekazywana do komputera. Wychodzi takie serwo. Jak znajdziesz schemat to powinienes poradzic sobie ze sprawdzeniem połączeń, zasilań itp.