Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B 1994r. 1488ccm

19 Mar 2012 03:30 2713 6
  • Poziom 2  
    Witam, jestem nowym użytkownikiem. Ostatnio miałem pod rząd dwie stłuczki moją Corsą B(1488ccm,, diesel). Jestem bardzo przywiązany do tego samochodu, bo sporo w nim przeszedłem:) W każdym bądź razie, pomyślałem że ze względu na naprawę, wgnieciona przednia klapa, wgnieciona tylna, "przesunięta" blacha przy lewym kole, zderzak i lampa tylna, przy naprawie mógłbym go przy okazji trochę 'odmłodzić' i dodać coś nowego. Chciałbym żebyście podpowiedzieli mi co fajnego, do tak starego autka można zaproponować, szczególnie ze i tak trochę roboty mnie przy nim czeka.
    Dodatkowo zastanawiałem się czy dałoby się jakoś zwiększyć jego przyspieszenie? Autko ma przebieg 305tyś. km wiec nie tak mało i kilkadziesiąt tysięcy temu wydawało mi się odrobinę zrywniejsze.
    Kolejna opcja, mam w nim problem iż zegar cyfrowy nie działa poprawnie. Czesio resetuje się przy 'ponownym' odpaleniu auta. Ustawiam godzinę będzie dobrze może przez dzień/dwa/trzy a czasem już przy następnym odpaleniu, znów ustawia się 00:00 i data '94. Dodatkowo termometr tez nie działa poprawnie. Wskazuje często np 50-60stopni. Jak doprowadzić to do porządku?
    Proszę nie piszcie, 'wymień samochód' bo sentyment do tego kawałku blachy na to nie pozwala, a poza tym nie stać mnie na nic drogiego;)
    Pozdrawiam!

Błędy poprawiłem. [ociz]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    kamilwiktor napisał:
    Dodatkowo zastanawialem sie czy daloby sie jakos zwiekszyc jego przyspieszenie? Autko ma przebieg 305tyś. km wiec nie tak malo

Jak turbinka przestaje dmuchać to i przyśpieszenia nie ma.
    305 tys na diesla to nic.
  • Poziom 25  
    Resetowanie się elektroniki (zegarka ...) to efekt spadków napięcia. Masz słaby akumulator, lub luźne ew. zanieczyszczone klemy. Oczyść, podładuj, sprawdź:)
  • Poziom 2  
    Akumulator wymieniałem tej zimy wiec to nie to, przy poprzedniej wymianie akumulatora jakoś 2-3lata wcześniej tez tak się działo. Myślę ze problemem mogą być zanieczyszczone klemy, bo tak samo jedno tylne światło czasem przerywało. Tylko jak się tam dostać żeby to oczyścić?
    Jak sprawdzić na jakim poziomie jest turbina żeby potwierdzić diagnozę kidu22?

• Poziom 15  
    Witam.

Myślę że powinieneś zadbać o mechanikę auta, przeczyść dolot (cały) i interqler. Czy w twoim silniku jest EGR ? Podaj może kod silnika... Co do temperatury to czujnik tmp jest na przednim zderzaku i prawdopodobnie się wykończył, albo od puknięcia wisi koło chłodnicy i wyczuwa jej temperaturę...

Co do zamulania.... nie zgadzam się w wypowiedzią kidu22 - nie każdy silnik jest utrzymany odpowiednio... w silniku zużywają się pierścienie, rozciągają paski klinowe i rozrządu, popychacze, panewki, brak kompresji... Nie powiesz chyba że silnik przy 100.000 200.000 i 300.000 km jest taki sam. To nie silnik poczciwego merca 123 żeby po 500.000 robił bez zachłysu...

Masz pieniądze ? i chcesz coś zrobić dla auta ? Przegląd nie u Zdzisia tylko w ASO gdzie podepną pod kompa, wymienią co trzeba...dokonają drobnych napraw. U Zdzisia możesz wyczyścić interqler...

Jak blacha ? można by było zadbać o nią - pomalować maskę ! Zrobić impregnację podwozia, wymienić końcówki drążków itp... Kosmetyka ? Może pranie tapicerki ? czyszczenie gruntowe w myjni....Wszystko zależy od portfela !
  • Poziom 35  
    piotrkam1982 napisał:
    Co do zamulania.... nie zgadzam się w wypowiedzią kidu22 - nie każdy silnik jest utrzymany odpowiednio... w silniku zużywają się pierścienie, rozciągają paski klinowe i rozrządu, popychacze, panewki, brak kompresji... Nie powiesz chyba że silnik przy 100.000 200.000 i 300.000 km jest taki sam.
    piotrkam1982 napisał:
    Przegląd nie u Zdzisia tylko w ASO

Może nie mam na imie zdzisio ale te autka co serwisuje mają poważne przebiegi i są jak nowe. Kwestia dbania, i nie kupowania gów..... a nie samochodów.
    Bo z gó.... bata nie ukręci choć by nie wiem jaki olej lał i jak często zaglądał pod maskę.

• Poziom 15  
    Kolego Kidu22 - nie gniewaj się - to nie była osobista uwaga...

Co do postu...

Wnioskuję, że kolega chce dbać i dba o auto...a że przytrafiła się kolizja ?
    mojej żonie też kolizja się przytrafiła na parkingu. Wgniotek wielkości talerza/miseczki na błotniku. Po 2 dniach nie było śladu po tym. Żona dba o auto i wiem dobrze, że ze starego zdechlaka się nic nie zrobi...
    Nie oceniaj auta - autora postu zbyt pochopnie...