Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Candy EVO4 1274LW głośna praca silnika

AKIa 19 Mar 2012 08:45 6277 10
    AKIa
    Level 11  
    Zakupiłem tą pralkę i mam wielkie obawy o sprawność jej a wiadomo że bezpodstawne wezwanie serwisu kosztuje, więc mam pytanie do osób posiadających ten model lub tych co widziały (słyszały) go podczas działania.
    Ponieważ mój egzemplarz niemiłosiernie hałasuje, silnik po prostu buczy,wyje przy normalnym obracaniu bębna, staje się cichszy dopiero przy wirowaniu. Słyszałem pracę pralki Candy GO4 1274 L i tam silnika prawie wcale nie słychać jest kolosalna różnica. Więc czy ktoś może potwierdzić czy jest to objaw normalny w tym modelu czy wadliwy. Poza tym praleczka wydaje się fajna.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    raczekkp
    Level 10  
    Witam

Mam candy activia 85 i u mnie też burczy silnik gdy zostanie podane napiecie.
    Tak jak u ciebie przy wirowaniu troche cichnie.
    Łożyska wymieniłem. Sam silnik, jak go obracam nic nie hałasuje.
    Może ktos wie gdzie jest problem.

Pozdrawiam.
    AKIa
    Level 11  
    Był serwis z CANDY i stwierdził że to normalne hałasowanie, zaproponowali mi podłożyć pod automat matę wygłuszającą i że z czasem silnik troszkę się wyciszy. :cry:

Po raz drugi nie kupiłbym tej pralki !!
    raczekkp
    Level 10  
    Moja Candy na początku pracowała bardzo cicho- jest fabrycznie wygłuszona.
    Rady serwisu nie bede komentowal- porażka.

Mam ją już 15 lat- bez problemów.

Powodzenia w praniu :D
    AKIa
    Level 11  
    Niestety hałas w pralce był coraz większy nie dość że silnik wył to cały automat zaczynał tańcować stukać i "moczyć się", postanowiłem wezwać serwis z innej miejscowość. Pan serwisant po krótkich oględzinach stwierdził że z silnikiem jest coś nie tak a na dodatek są jakieś problemy z elektroniką, zanotował usterki i powiedział że zgłoś to szefostwu ponieważ koszty naprawy mogą przewyższyć wartość automatu.
    Trzy dni po wizycie miałem telefon że pralka zostanie wymieniona na nową bez wad.
    Właśnie dzisiaj zawitała do mnie nowa praleczka która jest 100 razy cichsza niż poprzednia, zobaczmy jak wyjdzie w praniu :D
    AKIa
    Level 11  
    NIGDY WIĘCEJ CANDY!!
    Pralka po wymianie, silnik chodzi ciszej ale problem z wyważaniem prania nadal występuje, łomot bębna nie dość że słychać to można zauważyć na obudowie jak ją wygina w trakcie wirowana z pełnym do połowy zbiornikiem wody (cykl płukania), na dodatek w czasie płukania potrafiła zalać całą łazienkę, wypluwając litry wody przez szufladkę dozownika oczywiście przy tym skocznie sobie podryguje jak by chciała wyjść z łazienki. Najchętniej bym ją wymienił na inną firmę. Ale na razie nie wiem jak do tego podejść żeby otrzymać zwrot gotówki.
    Problem zgłoszony ponownie do serwisu, mają podjechać za tydzień.
    sztukas78
    Level 2  
    Witam
    Również mam ta pralkę i jestem nią totalnie zawiedziony. Mam podobne przygody jak AKIa
    Pralka niemiłosiernie skacze. O ile przed normalnym wirowaniem włącza się system balansowania rzeczy w bębnie, to w przypadk pracy systemu mix power wirowanie zachodzi bez balansowania. Skutki są opłakane. Pralka zachowuje się jak by chciała dokonać samozniszczenia. Oczywiście stopień wibracji zależy od tego co znajduje się w bębnie (ręczniki i dżinsy są wyjątkowo "zabójcze').
    Jutro ma być serwis.

Czy wezwanie serwisu po raz drugi przyniosło jakiś pozytywny rezultat?
    AKIa
    Level 11  
    sztukas78 wrote:
    Czy wezwanie serwisu po raz drugi przyniosło jakiś pozytywny rezultat?

To już było po raz 4 :cry:

Serwis był, popatrzył, pomyślał, pokazałem mu nagranie z pracy pralki i stwierdził że wymienią elektronikę bo podobno wcześniej były zgłaszane problemy że automaty nie wirują prania więc moduły zostały zmodyfikowany i niby stąd problemy. W przyszłym tygodniu mam mieć wymienioną elektronikę pralki.
    sztukas78
    Level 2  
    Hmmm, ja również zrobiłem nagranie szalejącej pralki. Jutro postaram się opisać co powiedział serwis.
    Pozdrawiam.
    sztukas78
    Level 2  
    Był serwisant. Co więcej - pomógł!
    Tak jak pisałem, moim głównym problemem były skoki podczas gdy pralka stosowała Mix Power System. Nie balansowała automatycznie odzieży co powodowało gigantyczne wibracje bębna. Co zrobił serwisant? Cóż - wyregulował nóżki pralki! Brzmi nie wiarygodnie, ale pomogło! Pralka zaczęła stosować automatyczne systemy wyważania rzeczy! Najciekawsze jest jednak to co powiedział. Cytuję: "Pan tą pralkę ustawił zbyt dokładnie". Według niego prawidłowo ustawiona pralka (być może akurat ten model), musi mieć przód ciut wyżej niż tył (przednie nóżki wykręcone bardziej niż tylne). Dziwne - ale pomogło. Dodatkowo przyjdzie jeszcze za tydzień z nowym oprogramowaniem. W nowym sofcie zmniejszono ponoć prędkość wirowania jaka występuje przy Mix Power System. Zobaczymy. Właśnie robię pranie testowe i początek był bez zastrzeżeń. Zobaczymy jak będzie przy płukaniu (tam tez działa mix power system).

Dodano po 2 [godziny] 3 [minuty]:

No niestety przy płukaniu nie jest już tak różowo. Jest lepiej ale nadal trochę świruje. Zobaczymy co przyniesie zmiana oprogramowania. Trzeba czekać do poniedziałku.
    AKIa
    Level 11  
    No i pralka zaczęła działać normalnie :D :D wymiana elektroniki plus lekko podniesiony przód pralki na nóżkach, według podpowiedzi kolegi sztukas78 i jak na razie po tygodniu tzn. 3 praniach automat zachowuje się normalnie stoi w miejscu jak by była zakotwiczona :D Serwisant podłączył od razu stary moduł do testera który wyświetlił 1 błąd E08 czyli uszkodzenie tachometru (czyżby w niedługim czasie miał paść silnik :?: ) mam nadzieje że to tylko wina tej felernej elektroniki.
    Będziemy testować dalej i zobaczymy co wyjdzie w "praniu" :D