Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatronik dwustrefowy Sharan 1.9 1998r. błąd 65535

19 Mar 2012 08:55 3367 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    Temat już wałkowany na forum lecz nigdzie nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.
    Sterownik klimatyzacji dwustrefowej i błąd 65535-uszkodzony moduł sterujący.
    W moim przypadku problem jest z wiatraczkiem w tym panelu, który wciąga powietrze z kabiny auta do czujnika temperatury w sterowniku. Wiatraczek jest czysty próbuje ruszyć ale nie ma siły.Przekręca się o pół obrotu i zatrzymuje. Sprawdziłem. Kręci się lekko i nie jest zatarty. Po wylutowaniu sprawdziłem uzwojenia,ma cztery wyprowadzenia , dwa osobne uzwojenia nawinięte na wspólny karkas. Wydaje mi się, że to silnik krokowy i wygląda na sprawny. Po włączeniu zapłonu silniczek próbuje ruszyć, po nie udanym starcie sterownik wystawia błąd 65535. Najprawdopodobniej uszkodzony jest układ sterujący.
    I tu moje pytanie, jaki sygnał informuje sterownik o nie udanej próbie startu i ewentualnie w jaki sposób go oszukać żeby widział pracujący wiatraczek.
    Chciałbym zastosować zwykły wentylatorek 12V DC np. z małej przetwornicy.
    Może ktoś miał już podobny problem?
    Proszę o pomoc bardziej zaawansowanych w tym temacie kolegów.
  • Poziom 39  
    Drugi panel to koszt mniejszy niż 50zł, a pasuje od każdego Klimatronica z VW z tamtych lat.
  • Poziom 2  
    Dziękuje za zainteresowanie tematem.
    Najtańszy panel dwustrefowy jaki znalazłem na portalach aukcyjnych i szrotach kosztował 250zł. Więc jeżeli ktoś dysponuje sterownikiem w cenie 50zł. to chętnie go kupie.
    Z drugiej strony bardzo chciałbym poznać przyczyne takiego zachowania i usunąć usterkę mojego uszkodzonego panelu.