Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP photosmart d5160 - błąd, zablokowana karetka

19 Mar 2012 15:25 4705 5
  • Poziom 14  
    Drukarka zaczęła wczoraj pokazywać błąd kolorowego wkładu (wyciągnąłem i wsadziłem 2 razy tusz i było ok), dzisiaj przed drukowaniem problem się powtórzył z tym że po ponownym wsadzeniu i zniknięciu błędu drukarka wydała z siebie kilka trzasków pojawił się błąd "err" (numerów nie zanotowałem).

W chiwli obecnej migają diody: power, error (wykrzyknik) a na wyświetlaczu świecą się dwie krople, po włączeniu drukarka próbuje przesunąć karetkę niestety blokada karetki (opuszczana tacka) nie zjeżdża wcześniej na dół i blokuje karetkę.

W jaki sposób można to naprawić (dysponuję umiejętnościami manualnymi, podstawowym sprzętem pomiarowym i wiedzą dot. elektroniki)?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Po zdjęciu obudowy, po prawej stronie drukarki jest stacja serwisowa - element który ma za zadanie czyścić tusze. Po prawej stronie tego elementu, z tego co pamiętam jest 3-ramienny element z zębatkami. Najprawdopodobniej to się rozsypało. Jutro na serwisie sprawdzę i Ci podpowiem, ale już możesz zobaczyć czy to przypadkiem się nie rozsypało.
  • Poziom 14  
    Trop był dobry.

Rzeczywiście ten trójkątny element był nie do końca taki jak powinien (zsunął się ze swojego wałka napędowego) ale zsunął się chyba na skutek obciążenia (próbując przekręcić białe koło zębate). Niestety po założeniu na wałek koło następuje poślizg a luzem występują zacięcia podczas przekręcania kółek zębatych.

Po założeniu elementu na swoje miejsce i drobnej pomocy (delikatny obrót białego koła) został wyrwany bolec współpracujący ze ślimakiem. Teoretycznie wszystko teraz da się przesuwać, po obrocie małego białego kółka następuje opuszczenie tacki znajdującej się pod tuszami. A po założeniu nowego bolca (można gdzieś dostać takie części) będzie można podnosić prowadnice.

Pytanie brzmi gdzie można kupić takie części?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Nowe części - trochę tego szukałem. W naprawach tych usterek wspomagałem się drukarkami używanymi.
    Rozwiązaniem jest jeszcze użycie poxipolu. Wszystkie elementy które muszą wchodzić ciasno i być zespolone z innymi - smaruję poxipolem.
    Takie rozwiązanie zdaje egzamin.

Przy tej drukarce ważne abyś dobrze złożył stację serwisową, ponieważ po uruchomieniu może być tylko "zgrzyt" i wszystko się posypie.
  • Poziom 14  
    Nie za bardzo widzę możliwość klejenia - kółko zębate nasadzane na wałek i napędzające mechanizm jest pęknięte na obwodzie i zapewne pod wpływem obciążenia zmienia swój kształt.
  • Poziom 1  
    Witam .

mam podobny problem z drukarka małe trzy zębatki znajdujące sie po lewej wypadły , rozebrałem drukarkę to je znalazłem ,tylko ze nie wiem jakie ma byc położenie poczatkowe kasety z tuszem i stacji czyszczącej z ta tacka co sie podnosi do gory . kaseta z tuszem ma byc opuszczona a tacka schowana czy wysunięta pod kasety?? jakas rada ??

pozdrawiam