Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AUDI A4 CENTRALNY NIE DZIAŁA NA PLIOTA

buncio 19 Mar 2012 15:46 15423 10
    buncio
    Level 9  
    POMOCY. Nie działa mi centralny zamek z pilota. Zacznę od początku tylko proszę się mnie nie śmiać. Do dnia dzisiejszego wszystko działało OK. Podpiąłem VAGA skasowałem błąd przepustnicy bo to miałem ale potem pokorciło mnie aby pozaglądać tu i tam. Wlazłem w sterownik centralnego zamka i jak widać niepotrzebnie zaglądałem. Zerknąłem po tych blokach pomiarowych ale nic nie kasowałem ani nic nie wpisywałem przynajmniej tak się mi wydaje. Może przez jakąś nieostrożność coś kliknąłem nie tak bo jak zakończyłem zabawę to auto nie chciało się zamknąć i otworzyć z pilota. widzę że wszystkie funkcje centralnego działają blokuje wyłącznikiem wewnętrznym w drzwiach kierowcy, lampki gaszą się z opóźnieniem no i z kluczyka ręcznie normalnie się otwiera i zamyka a z pilota ani nic zarówno na kluczyku głównym jak i rezerwowym. W pilotach baterie są wymienione więc to nie tego wina tylko mojego niepotrzebnego gmerania tam gdzie nie potrzeba. Najlepsze jest to że ja się na tym wcale nie znam a zerkałem tam tylko dla zaspokojenia ciekawości no i ... stało się. Mam Polski VAG 4.9 oraz VWTOOL tylko że oprócz kasowania błędów to nie potrafię się tym posługiwać jak widać. POMOCY powiedzcie co i gdzie kliknąć coby zadziałało....... litości........
    User removed account
    User removed account  
    buncio
    Level 9  
    teraz jak zepsułem to już wiem że nie do zabawy :) no ale na czymś i kiedyś trzeba się nauczyć
    wiesiek3d
    Level 29  
    A może by tak napisać jaki model bo to bardzo istotne, jeżeli B6 to zakodujesz Vagiem, jeżeli B5 to tylko sekwencją z kluczyka i to zależy jaki rok produkcji i takie tam.
    Poszukaj było i jest masa tematów w tej sprawie.
    buncio
    Level 9  
    wiesiek3d - racja nie napisałem czego to tyczy.... to jest Audi A4 pełny lift rok produkcji 2000. Nie mam modułu komfortu tylko normalny centralny zamek. Piszesz że cos mozna zrobić sekwencją kluczyków no ja znalazłem taki opis:

PROGRAMOWANIE KLUCZYKA AUDI A4!!!
    co do oryginalnych kluczyków, ale rozprogramowanych to jest bardzo łatwo przywrócić im pamięć:
    1)potrzebne są 2 oryginalne kluczyki
    2)przekręć zapasowy kluczyk w stacyjce, ale nie odpalaj
    3)włóż drugi kluczyk w drzwi od kierowcy
    4)przekręć w lewo do zamknięcia i przytrzymaj 3sekundy i w takiej pozycji naciśnij zamknij na pilocie (powinien być słyszalny dźwięk)
    5)otwórz pilotem drzwi, ale nie zamykaj zaraz po tym
    6)wyjmij zapasowy kluczyk ze stacyjki--POWINNO DZIALAC

niestety u mnie to nie działa i nadal nie wiem co zrobić
    wiesiek3d
    Level 29  
    Masz FIS ?
    Włóż kluczyk do stacyjki, przekręć ale nie zapalaj i naciśnij jeden z przycisków i chwilę przytrzymaj, drugi sposób naciśnij przycisk na pilocie a później zamknij lub otwórz auto kluczem.
    Polecam forum A4-klub.pl
    buncio
    Level 9  
    wiesiek3d niestety żaden z tych sposobów nie działa :(. FISa nie mam. A to co mówi spinacz http://www.vag-com.pl/programowanie-pilotow.htm też nie działa. VAG mówi że kanał 01 i 21 oraz 003 i 007 "kanał jest zablokowany lub wpisano nieprawidłową wartość". kicha.
    spinacz
    Level 41  
    Bo ten polski VAG do niczego się nie nadaje, poszukaj kogoś z VCDS.
    buncio
    Level 9  
    spinacz już kilka osób się mi podpinało z różnymi wersjami vaga i nic wszędzie pokazuje że "kanał zablokowany". Myślę że VCDS też to samo pokaże. Dzisiaj sprzedałem temat pewnemu specjaliście i po opisie usterki (rozmowa telefoniczna) stwierdził że skoro pilot nie działa a sprawny i funkcje wszystkie pozostałe działają ręcznie i w module centralnego jest sucho to uszkodzona jest elektronika i niestety wymiana pompki kompletnej mnie będzie czekać.

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

A tak swoją drogą mam pompkę 8DO 862 257 B kluczyki scyzoryk 3 przyciski mam domykanie szyb z pilota otwieranie kufra z pilota i błyski kierunków przy otwieraniu i zamykaniu drzwi. Alarmu fabrycznego nie mam ale myślę go założyć mam moduł z sensorami syrenę i wiązkę przewodów i wiem gdzie to wszystko wpiąć. No i tu pytanko bo są różne pompki znaczy z różnymi końcowymi literami C E J itp no i ktoś wie jak to jest z tymi oznaczeniami która pompka jakie funkcje ma? czy wystarczy kupić np taka jak mam B i czy da się dokodować przez vaga żeby działał alarm? czy trzeba kupić już inną pompkę z innym oznaczeniem?
    spinacz
    Level 41  
    A do programowania pilotów łączysz się ze sterownikiem pompy ?? Powinieneś połączyć się z modułem komfortu i tam programować piloty.