Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

American DJ Mystic LED + Konwerter USB - DMX 512 jak zrobić sterowanie

fiukis 19 Mar 2012 17:22 3612 5
  • #1 19 Mar 2012 17:22
    fiukis
    Poziom 12  

Witam mam pewien problem otóż jakiś czas temu zakupiłem sobie efekt ledowy American DJ Mystic LED który posiada wejścia i wyjścia DMX , posiadam także Konwerter USB - DMX 512 z optoizolacją i mam pewien problem. Otóż nie wiem nie mam pojęcia jak mam to zaprogramować abym mógł za pośrednictwem jakiegoś programu sterować tym o to efektem próbowałem na FreeStyler DMX ale on jest jakiś trudny;/;/ znacie może jakieś łatwiejsze programy najlepiej z opisem krok po kroku , bardzo mi na tym zależy. Proszę o pomoc

Opis Mystic LED m.in przydatny opis kanałów DMX jak co po ustawiać aby mieć dany efekt wszystko w 100% po Polsku

0 5
  • Mitronik
  • #2 29 Mar 2012 16:01
    M-MaN
    Warunkowo odblokowany

NIE! przepraszam za atak, ale nie! żaden light player... do jednego urządzenia to samobójstwo... Darmowy program DMXDESK10, darmowy, kompatybilny z każdym 512... super prosta obsługa, fajny design, chaser w programie... super na początek, jaki masz konwerter? KWMATIK? Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

A i jeszcze jedno, jak będziesz używał DMXDESK10, możesz być spokojny, każdy komputer go pociągnie, nie będzie zcinał i zawieszał... Pozdrawiam :)

0
  • Mitronik
  • #3 29 Mar 2012 19:16
    fiukis
    Poziom 12  

M-MaN napisał:
    NIE! przepraszam za atak, ale nie! żaden light player... do jednego urządzenia to samobójstwo... Darmowy program DMXDESK10, darmowy, kompatybilny z każdym 512... super prosta obsługa, fajny design, chaser w programie... super na początek, jaki masz konwerter? KWMATIK? Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

A i jeszcze jedno, jak będziesz używał DMXDESK10, możesz być spokojny, każdy komputer go pociągnie, nie będzie zcinał i zawieszał... Pozdrawiam :)

Posiadam konwerter USB-DMX512 z optoizolacją SEB-SYSTEM taki mam

0
  • #4 29 Mar 2012 19:17
    M-MaN
    Warunkowo odblokowany

To spokojnie da rade

0
  • #5 30 Mar 2012 13:30
    krzysiuc
    Poziom 25  

Posiadam identyczny kontroler jak autor tematu, spisuje się w miarę poprawnie pod Freestylerem. Kolego cały opis konfiguracji sterownika masz na płycie od producenta. Stwierdzam, że najprostszym programem jest właśnie Freestyler, jest nawet poświęcona mu strona www.freestylerdmx.cba.pl/,, prowadzi ją kolega, którego spotkasz na innym bardzo znanym forum estradowym. Nie oczekuj, że ktoś cię tu za rękę będzie prowadził, bo jeśli nie pojmiesz zasad konfiguracji, działania systemu to nie masz możliwości zareagować na żadne problemy, które mogą wyjść w każdej chwili nawet na dobrze skonfigurowanym zestawie. Dodam więcej, jeśli dioda w sterowniku mruga z bardzo niską częstotliwością może się okazać, że komputer, interfejs USB nie wyrabia. W zależności od konfiguracji komputera pomoże format z instalacją świeżego systemu, bądź wymiana na lepszy zestaw komputerowy. Takie są realia estrady, że jeśli używamy komputera, to tylko do celów estrady, a nie do surfowania po sieci w domu. Kolego M-Man, zgodnie z regulaminem, popraw pisownię i ten słowotok! Na jednym forum zostałeś już zawieszony za takie działania i głupie porady.

0
  • #6 31 Mar 2012 12:08
    papaj00
    Poziom 17  

M-MaN napisał:
    To forum poligroficzno księgarskie?, piszę tak, aby zrozumiał...

Byle pisać .................

0