Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MP450 - rozwiązanie problemu z kodem U051

13 Mar 2012 23:21 3099 11
  • Poziom 13  
    Niestety rozwiązanie problemu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2081369.html w drukarce Pixma mp 450 nie pomaga. Nadal nowy oryginalny czarny tusz nie jest rozpoznany.
    Czy ktoś może podać inne pewne rozwiązanie tego problemu?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    no ale co za sens wymieniać kolorowy skoro był komunikat tylko o niskim stanie/pustym (właściciel nie pamięta) tylko czarnego?
    To klient powinien sobie mimo to kupić kolorowy kartridż i go również wymienić?
    Jeśli tak jest to kompletnie bez sensu.
  • Poziom 13  
    a możesz mi powiedzieć jak zachowuje się ta drukarka (jak powinna) gdy są w niej puste (lub na ukończeniu) tusze?
    Bo właścicielka nie pamięta, jaki był komunikat. Czy błąd u051 świadczy o braku komunikacji z tuszami?
  • Poziom 13  
    To może reasumując przybliżę jaki stan drukarki jest w chwili obecnej:
    po włożeniu starego tuszu (pusty) czarny 50 wyskakuje błąd u053 i info: nie można rozpoznać kasety z atramentem. I po chwili znowu błąd u051.

i teraz nie wiem czy ma wnioskować, że jest problem z nowym tuszem, czy zbieg okoliczności i coś się sypło w drukarce też?
  • Poziom 13  
    nikt nie wie jak rozwiązać problem?
    dziś wymieniłem tusz na nowy PG 40 i ciągle ten sam błąd po włożeniu go u051.
    Proponujecie coś dalej?
  • Poziom 13  
    nikt na tak dużym forum nie ma rozwiązania? czy serwisanci nie dzielą się takimi informacjami?
  • Poziom 13  
    wcale nie liczę na to, że ktoś poda magiczne rozwiązanie problemu, tylko na kogoś chętnego pomóc, czy wytłumaczyć na jakiej podstawie i co może być przyczyną wywoływanie tego błędu.
    Od tygodnia szukam w necie i wszystko co znajduje mówi o resecie drukarki przez MPTool - lecz to nie pomaga.
    Skoro nic nie znalazłem w sieci to chyba normalne, że pytam na forum do tego stworzonego???!!!!
  • Poziom 13  
    dziękuję za jasne wytłumaczenie.