Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka wysokociśnieniowa - jaka wydajność,jakie ciśnienie do celów przemysłowych?

19 Mar 2012 18:46 2705 4
  • Poziom 2  
    Witam,

zamierzam kupić spalinową myjkę wysokociśnieniową.
    Problem w tym, że sprzęt może mi się przydać do wielu rzeczy, a nie zamierzam wydawać więcej, niż 30-40 tysięcy (za granicą za to już można kupić przyzwoity sprzęt). Z tego, co już się zorientowałem to nie ma sensu kupować gorącowodnej, ponieważ palnik jest krótkotrwały, a wystarczy dobrać odpowiednią chemię.
    Jakie ciśnienie wystarczy mi do ciężkich zabrudzeń z metali oraz elewacji czy kostki?
    Jaki wydatek wody wystarczy mi do takich rzeczy?
  • Poziom 25  
    Myjki wysokociśnieniowe nie czyszczą wydajnością tylko ciśnieniem. Jeśli zwykła dysza nie daje rady zakładasz rotacyjną. Jeśli to za mało ( kamień, farba, korozja ), dokładasz zestaw do piaskowania ( mniej pyli, cacy do piaskowca ). Chcesz dużo (długo) katować, kupujesz większą.
    Pozdro:)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Dlaczego bzdura?

Wiem, że do czyszczenia kanalizacja przydałaby się taka z wydajnością powyżej 50 litrów na minutę, to już właściwie mobilny agregat wysokociśnieniowy, ale zrezygnowałem - nie przydawałaby się za często, a jednak taka wydajność idzie kosztem ciśnienia (maks 200 bar).
    Konkretnie:
    wydajność powyżej 20 litrów starczy?
    jakie ciśnienie? Głównie patrze na urządzenia od 5000 do 7000 psi, czyli od około 345 do 480 bar.

Taką hydro - piaskarką nie pogardziłbym;)
    Co musiałbym dokupić (może raczej gdzie?), żeby to miało "ręce i nogi", a przede wszystkim działało zadowalająco?
    To ma być sprzęt, który przede wszystkim ma działać jak należy, a jednocześnie być wielofunkcyjny, dlatego jakieś zbiorniki i lance domowej roboty odpadają.
  • Poziom 2  
    Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam w tym.

Jaki olej do pompy wysokociśnieniowej?