Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DS18B20-brak odczytu temperatury, a kiedyś był.

byxu 19 Mar 2012 19:23 1807 4
  • #1 19 Mar 2012 19:23
    byxu
    Poziom 15  

Witam, mam problem, kiedyś robiłem termometr oparty na atmega8, z podpiętym lcd i czujnikiem ds18b20, działało elegancko, teraz chcę wykorzystać starą płytkę, uruchamiam a tu nie wyświetla temperatury, tekst na wyświetlaczu jest elegancko, nawet mam podpięty do portu com i też działa, a z tym czujnikiem się już kilka dni użeram i nic. Testowałem na dwóch czujnikach i żaden nie działa, ciekawe jest to że gdy podczas działania wyciągne i wepnę czujnik, to wtedy na wyświetlaczu pokaże się 0,00°C (i tak się zatnie). Jaka może być przyczyna? Próbowałem podpiąć linie danych czujnika do innego portu mikrokontrolera (bez rezultatu). Oto kodzik:

Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 4
  • #2 20 Mar 2012 08:13
    63404
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 20 Mar 2012 15:11
    byxu
    Poziom 15  

Proszę bardzo. Nie wiem jak to mogło się popsuć jak działało. A może z uC jest coś nie tak?

0
  • #4 22 Mar 2012 19:46
    byxu
    Poziom 15  

E to pomoże ktoś?, jak zewrę DQ i GND to na wyświetlaczu pokazuje mi -1668*C

0
  • #5 25 Kwi 2012 12:51
    Sławek-K
    Poziom 15  

Skoro program działał to może coś z ustawianiem taktowania uP się "wysypało" ?
    Jako , że tutaj czasy opóźnień są strategiczne, to podczas programowania (w Makefile) musisz podać prawidłowy zegar taktujący. Może tutaj jest błąd?

0
  Szukaj w 5mln produktów