Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

remote control w radiu które go nie ma?

actyon 19 Mar 2012 19:43 1776 9
  • #1 19 Mar 2012 19:43
    actyon
    Poziom 6  

Witam!
    Mam pytanko, mianowicie posiadam radyjko Kenwood BT8041U, wygląda identycznie jak model bt8141u, ale ten drugi posiada remote control, a mojemu go brak. Mam w kierownicy przyciski do sterowania radiem, adapter kenwood (wcześniej w aucie też było radio tej marki) i chciałbym coś wykombinować aby jednak dało się nim z kierownicy sterować. Możliwe to w ogóle?

• #3 19 Mar 2012 21:32
    actyon
    Poziom 6  

w przytoczonej instrukcji na stronie 37 jest napisane dokładnie to co zacytowałeś z tym, że dotyczy to właśnie BT8141U (tylko) a nie BT8041U którego tyczy się problem :/

• #4 20 Mar 2012 13:10
    actyon
    Poziom 6  

orientuje się ktoś czy jest możliwe dorobienie w radiu takiego kabelka? :)

• #6 22 Mar 2012 09:30
    actyon
    Poziom 6  

w poprzednim radiu (też kenwood) sterowanie z kierownicy było połączone kablem z konektorkami (z radia wychodził kabel zakończony żeńskim, natomiast z instalacji w aucie kabel kończył się męskim). Czy to znaczy że wystarczy upierniczyć przy radiu ten dziny kabelek svhs i przerobić go na żeński konektor? :D

• #7 22 Mar 2012 10:02
    kdvc
    Poziom 24  

Zacytowałem tak ,ponieważ zrozumiałem post iż do takiego modelu ty szukasz kabelka,
    natomiast na tej samej stronie raptem zdanie poniżej było rozwiązanie dla drugiego modelu.
    Co do przeróbki S-VHS.
    Jeżeli pin out się nie rożni to można zastosować taki zabieg.
    Jeżeli się rożni to trzeba pozmieniać piny.

• Pomocny post
    #8 22 Mar 2012 17:12
    Nawigator
    Poziom 33  

Może byś powiedział chociaż jakie to auto i co za adapter w nim zainastalowany.
    Moim zdaniem potrzebujesz taki kabelek fabr. Kenwood-a CAW-MD400:
    remote control w radiu które go nie ma?

Można samemu wyprodukować.
    Schemacik wydedukujesz stąd:
    http://www.piloty.pl/html/UNI22KEN_wyjscia.html

Nic w radiu nie obcinaj bo w kabelku będzie kilka przewodów i skąd wiadomo który?

N.

• #9 22 Mar 2012 20:58
    actyon
    Poziom 6  

auto to ssang yong actyon. adapter nie wiem jaki bo zainstalowany był od nowości, ale w poprzednim radyjku miałem takie właśnie wejście jak na załączonym przez Ciebie obrazku (to czerwone). chyba będę musiał sam to wymodzić bo widzę, że jest to nie do dostania...

• #10 27 Mar 2012 10:29
    actyon
    Poziom 6  

witam, czy ktoś z szanownych kolegów pomógł by mi w zbudowaniu schematu tego kabelka? jestem laikiem i niestety jak nie dostanę czarno na białym instrukcji to chyba nie dam sobie rady, poza tym porównując ze starym radiem w którym było wejście jak na obrazku wyżej wydaje mi się że końcówka to zwykły kontektor żeński a to przecież nie możliwe bo wszystkie kabelki wychodzące od svhs by się zwarły (?)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME