Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADG 689/1 nie pobiera wody

pacjent997 19 Mar 2012 19:50 1894 1
  • #1 19 Mar 2012 19:50
    pacjent997
    Poziom 1  

Witam. Mam problem ze zmywarka. Whirlpool ADG 689/1 nie pobiera wody. Najpierw pojawił się kod E 5. Po ponownym uruchomieniu E 3, ale zmywarka grzała. Teraz program przechodzi do końca ale nie zmywa. Co może być przyczyną? Proszę o pomoc.

0 1
  • #2 19 Mar 2012 21:37
    Ekspedyt1
    Poziom 10  

Miałem podobny problem ze zmywarką Bosch ,przyczyną było zanieczyszczenie elektrozaworów ,rdza , kamień , niestety to efekt jakości naszej wody.Zawory rozbieralne ,rozkręciłem , oczyściłem , niestety zawór wstępny t.zw. aqwa stop , na początku węża wodnego , okazał się być nie rozbieralny , a nie przepuszczał wody prawie całkowicie.Woda, nasza woda, osady całkowicie go zablokowały. Cena za taki zawór , głowa boli, zastosowałem zawór od starej pralki ,obudowałem go mydelniczką , minęło około dwóch lat , wszystko pracuje bez problemu.Naturalnie przyczyna może być inna , ale warto sprawdzić tą możliwość (jednak to jest często przyczyną takich problemów), sprawdzić napięcia na cewkach elektrozaworów.Może nie będzie potrzeby szukać dalej.... . Powodzenia... .

0