Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vectra c 1.9cdti 04r przekaźnik świec żarowych

Radas30 19 Mar 2012 22:30 9201 5
    Radas30
    Level 2  
    Wymieniłem dwie świece żarowe, po czym rozładował mi się akumulator. Proszę o pomoc.
    bartek_j
    Level 35  
    No ale napisz coś więcej, czy problemem jest ciągłe zasilanie świec czy co ?
    Aha, i to nei jest zwykły przekaźnik, to trochębardziej skomplikowany moduł elektroniczny.
    Radas30
    Level 2  
    Sprawa wygląda tak: auto słabo odpalało kolega sprawdził mi świece i stwierdził ze 2 są do wymiany co też zrobił. Zadowolony wróciłem do domu, po czym rano po ok. 12h akumulator był wyładowany do zera. Naładowałem go i sprawdziłem jeszcze raz okazał się że wystarczy 5h i jest rozładowany. Ciekawi mnie jedna rzecz czy kolega czegoś nie popsuł przy wymianie tychże świec. Może jakieś zwarcie, które mogło spowodować spalenie wspomnianego modułu itp. nie wiem co się stało i czy moje przypuszczenia są w ogóle realne. Ciekawi mnie czy to wszystko stało się przez tą wymianę świec, czy jest to po prostu zwykły zbieg okoliczności i popsuło się coś innego (w co nie do końca mi się chce wierzyc.
    bartek_j
    Level 35  
    Nie, kolega nie popsuł. Sterownik ma na jednej gałęzi (obsługującej 2 świece) zwarcie na tranzystorze. To zwarcie powodujące ciągłe właczenie świec zniszczyło je za 1. razem. Za drugim razem widać świece albo przynajmniej jedna z nich okazały się mocniejsze od akumulatora.
    kamil18_05
    Level 13  
    Trochę to dziwne. Zwarcie a komputer nie wyrzuca błędów? Robiłeś diagnostykę auta?
    matrixs
    Level 25  
    kamil18_05 wrote:
    Trochę to dziwne. Zwarcie a komputer nie wyrzuca błędów? Robiłeś diagnostykę auta?

Dziwne? Tu nie trzeba diagnostyki. Tak jak kolega pisze zwarcie ma tranzystor w sterowniku świec. Albo drugi sterownik albo wymiana tranzystora.