Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PWA 620 A łożyska.

P.Knysak 20 Mar 2012 09:07 5636 13
  • #1 20 Mar 2012 09:07
    P.Knysak
    Poziom 7  

Od jakiegoś czasu strasznie buczy podczas pracy, postanowiłem pozaglądać do środka i zauważyłem wyciek z łożyska. Pewnie nie obejdzie się bez wymiany, jestem amatorem a chciałbym zrobić to sam :-) poniżej daje fotografię miejsca wycieku i chciałbym o ukierunkowanie naprawy ( jakie łożyska, jak do tego podejść ), dziękuję !!

Pralka Polar PWA 620 A łożyska. Pralka Polar PWA 620 A łożyska.

Po odkręceniu pokrywy wygląda to tak :

Pralka Polar PWA 620 A łożyska. Pralka Polar PWA 620 A łożyska.

Łożysko całkowicie zużyte ,aż plastik obudowy mocujacej przytopiony, chodzi mi o to czy przy samym bebnie wszytsko wyglada ok, żadnej dziury nie raczej nie widać. Jest tam jakaś gumka ( uszczelka ) nie wiem czy jest to część dobra i wymienialna.

0 13
  • #2 20 Mar 2012 21:34
    ro_bo
    Poziom 2  

Po demontażu łożysk (bo jest ich 2szt.) na ich pierścieniach powinny być symbole a jak nie będzie to wystarczy pomierzyć lub zanieść stare albo to co z nich zostanie do sklepu.
    proponował bym kupować te z górnej półki to dłużej będą pracować.
    A ta ^gumka^ to uszczelniacz to dzięki niemu woda nie wylewa się z bębna koniecznie musi nowy.
    Jeżeli chodzi o demontaż to własna wola ble byś tylko nie rozwalił bębna,gorzej z montażem tu wszystko musisz solidnie wyczyścić i uważać żeby nie uszkodzić osłon łożysk bo znowu się wyleją a i uszczelniacz musi być założony dobrą stroną (zwróć uwagę jak był zamontowany jak go będziesz wyciągał)
    Miłej pracy :-)

Moderowany przez ROBSON33:

ro_bo napisał:
    Po demontażu łożysk (bo jest ich 2szt.) na ich pierścieniach powinny być symbole a jak nie będzie to wystarczy pomierzyć lub zanieść stare albo to co z nich zostanie do sklepu.
    proponował bym kupować te z górnej półki to dłużej będą pracować.

Proszę nie wprowadzać w błąd

1
  • Pomocny post
    #3 20 Mar 2012 21:51
    ROBSON33
    Moderator AGD

Należy zakupić taki oto zestaw:
    Pralka Polar PWA 620 A łożyska.
    Oraz odpowiednie V-ringi.

0
  • #4 21 Mar 2012 09:14
    P.Knysak
    Poziom 7  

V - ringi to znaczy?? :-)
    A jak mam wymienić te stare uszczelniacze na bębnie? Skoro są solidnie przytwierdzone razem z tym trzpieniem, co wchodzi w łożyska i kręci bębnem. Ja byłem pewny, że to na stałe.

0
  • Pomocny post
    #5 21 Mar 2012 10:47
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

P.Knysak napisał:
    V - ringi to znaczy?? :-)
    A jak mam wymienić te stare uszczelniacze na bębnie? Skoro są solidnie przytwierdzone razem z tym trzpieniem, co wchodzi w łożyska i kręci bębnem. Ja byłem pewny, że to na stałe.

V-ringi to te uszczelniacze http://agdczesci.bazarek.pl/opis/824443/v-ring-s---22.html . Wydłub stare cienkim wkrętakiem , oczyść gniazda osadcze i załóż nowe jak na zdjęciu .

0
  • #6 22 Mar 2012 12:03
    P.Knysak
    Poziom 7  

Jak mają być mocowane v ringi ? płaszczykiem wewnątrz pod pierścieniem czy płaszczykiem na zewnatrz pierścienia :/

0
  • Pomocny post
    #7 22 Mar 2012 16:00
    machefi

P.Knysak napisał:
    czy płaszczykiem/
    Co to jest płaszczyk ? :D
    Skośną , cienką wargą na zewnątrz , do łożyska , jeszcze inaczej do nas jak patrzymy z góry na oś . Warga styka się z blaszką stykową wewnątrz kotła , nie przechodzi przez otwór blaszki jak to niektórzy robią .Coś na podobę choć to inna pralka https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic645955.html#3340486
    V-ring na tym rysunku to ta pierwsza część w przekroju patrząc od lewej strony rysunku .Potem jest "płaszczyk" i łożysko :D .

0
  • #8 23 Mar 2012 09:44
    P.Knysak
    Poziom 7  

OK tak też zrobiłem :-) Wszystko wymienione, nic nie cieknie, tylko jest problem... dziwne piski z jednej strony. Tak jakby piszczała jakaś guma czy coś, myslałem ,że od paska (krzywo nałożony np ) i ma jakies tarcia, ale pisk dochodzi z łozyska raczej bo nasłuchiwałem.

0
  • #9 23 Mar 2012 09:51
    xxxppwxxx
    Poziom 8  

Radzę oddać ja do naprawy ponieważ sam nie dasz rady jej naprawić wiem jak jest bo sam się tym zajmuję i nawet z odpowiednimi narzędziami jest ciężko. Całe łożyskowanie do wymiany!

0
  • #10 23 Mar 2012 10:03
    P.Knysak
    Poziom 7  

Łożyskowanie wymieniłem jedna i druga strona :-) nie było ciężko .

1
  • Pomocny post
    #11 23 Mar 2012 16:39
    machefi

Pod wargi V-ringa trzeba było nałożyć trochę smaru , musisz zdemontować jeszcze raz tę piszczącą stronę , może warga się podwinęła w otwór "płaszczyka" .

0
  • #12 23 Mar 2012 22:27
    P.Knysak
    Poziom 7  

Zdemontowałem łożysko, wszystko w porządku. Przy okazji montażu zauważyłem ,że piszczy coś gdzieś w przestrzeni samego bębna i tylko czasami przy charakterystycznym ruchu bębna.

0
  • Pomocny post
    #13 23 Mar 2012 23:35
    machefi

P.Knysak napisał:
    piszczy coś gdzieś w przestrzeni samego bębna i tylko czasami przy charakterystycznym ruchu bębna.

Może być już nadjedzony i osłabiony przez proszki krzyżak bębna , taki co w tym temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1697286.html . Jak buja się na boki na obrotach koło pasowe to krzyżak długo nie pociągnie .

0
  • #14 31 Mar 2012 13:16
    P.Knysak
    Poziom 7  

Na razie wszystko chodzi bez problemu. Dziękuję wszystkim za szybką i fachową pomoc :-) cieszę się, że jest takie pomocne forum w sieci !!

0