Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Whirlpool AWG 680 wybija bezpiecznik i staje

Andrzej_ M 20 Mar 2012 09:23 4193 8
 • #1
  Andrzej_ M
  Level 13  
  Witam :D
  Panowie moja stara ale jara pralka Whirlpool AWG 680 z 1995r. znowu zaszwankowała. Raz mi wybiło, ale po wciśnięciu bezpiecznika kilka prań wykonała. Teraz wybiła w trakcie prania i grzania. No i po korekcie bezpiecznika dalej wybija. Musiałem wybrać wodę ręcznie. Przemierzyłem grzałkę na moim marnym chińskim mierniku pokazała ok. 30-40ohm. Dokładnie to on nie zmierzy :cry: Myślę,że jest dobra. Woda przy wylewaniu była bardzo gorąca. Podejżewam też trochę pompę bo co jakieś 3-4 prania robił się wyciek tam w miejscu zamocowania pompy. Ale jak obserwowałem ją ustawioną wyżej by widzieć ten wyciek to zawsze było sucho. Z łożysk nie leci napewno. Sprawdziłem też czy nie są przypalone styki gdzieś przy programatorze bo jak wybiło to był trochę taki zapach siarki, ale nic nie widać :cry:
  Poradźcie panowie jak to dalej mierzyć w jakiej kolejności :?: :?: a może silnik by to był :?:
  Bardzo proszę o podpowiedzi :D
 • #2
  machefi
  Home appliances specialist
  Odłącz grzałkę całkowicie od instalacji pralki i zrób pranie bez grzania . Jeśli korki nie zadziałają to na pewno grzałka .
 • #3
  Andrzej_ M
  Level 13  
  Machefi! nie to nie jest grzałka! wybiło zaraz z całkiem odłączoną grzałką! Ręką wymacałem tam gdzieś mokre, tak jakby ten wąż odpływowy co z pompy idzie potem po ściance do tego obciążnika pod zbiornikiem, tylko nie widać...ale jak znajdę dojście do tego to napiszę. Mam też podejżenia, czy te wycieki nie robią się u góry w kokrywie zamykania bębna. Tam idzie taki kabelek w przeźroczystej osłonie wodoszczelnej. A on nie jest uszczelniony niczym w rurce wprowadzającej go. Dam tam silikonu. Dam też na ten czarny dopuszczjący wodę wąż dodatkową ściągę...

  Witam po przerwie :D
  Wykonałem te dodatkowe ściągania złączy węży. Wywaliłem sprężynową ściągę jest za obciążnikiem(kto takie coś wymyślił?) wykonałem całe pranie przy otwartej osłonie :!: obserwując czy nic nie kapie :| Super nic, sucho.Poskręcałem ściankę. I już chciałem szampana otwierać ale mówię zrobie jeszcze jedno pranie bo wcześnie. A tu nic!!!! Tak jakby prąd nie dochodził,cisza i nie reaguje na pokrętła :!: :?:
  Ponowie ma on jakiś bezpiecznik, jakieś zabezpieczenie wewnętrzne :?: :?: przecież już nie wybijał mi korek w mieszkaniu.....
  poradźcie coś :!: bo jakiś pech mnie prześladuje :!:
 • #4
  nares
  Home appliances specialist
  Jaki bezpiecznik wywaliło?
 • Helpful post
  #6
  nares
  Home appliances specialist
  Sprawdź blokadę.