Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung ue40d6750 i połączenie z internetem

20 Mar 2012 09:33 6954 2
  • Poziom 2  
    Witam,

Posiadam telewizor samsung, który ma opcję podłączenia do internetu. Tak więc próbowałem go podłączyć za pomoc wi-fi jak i kablem poprzez router. Niestety nie udało mi się tzn. telewizor łączy się z innymi urządzeniami w sieci domowej za pomocą wi-fi jak i kabla ale nie ma dostępu do internetu, telewizor otrzymuje adres ip, bramę, dns.

Mój sprzęt to:
    telewizor: samsung ue40d6750
    router: tp link wr841n

Inne urządzenia laptop, telefon łączą się z internetem bez problemu czy to po kablu czy za pomocą wi-fi. W routerze zaktualizowałem firmware, przywróciłem ustawienia fabryczne, DHCP jest włączone, nie mam ustawionego filtra MAC.

Dziś spróbowałem podłączyć telewizor bezpośrednio do kabla, który biegnie od anteny ( mam internet radiowy) i wszystko działa. Moim zdaniem problem tkwi gdzieś w ustawieniach routera tylko nie wiem gdzie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Czy na routerze nie masz ustawionego domyślnego firewalla?
    Albo przekierowywania portów?
  • Poziom 2  
    Wszystkie opcje dałem na disable i dalej to samo

Nie tworzyłem żadnych przekierowań portów ani też żadnych nie było domyślnie w ustawieniach.

To jest komunikat, który pojawia się podczas próby ustawienia sieci w tv

Sprawdziłem też za pomocą telefonu - ma funkcję routera wi-fi; czy TV połączy się z netem - wszystko działa bez zarzutu.
    Pozostaje więc tylko router i jego ustawienia bądź jego zmiana ;/. Mogę dodać więcej screen'ów z ekranu zarządzania routerem.

EDIT
    Znalazłem takie wiadomości w sieci. Czy może mi ktoś pomóc skonfigurować router w podobny sposób. Link

EDIT
    Udało mi się. WYstrczyło po prostu wyłączyć QSS (Quick Secure Setup) w ustawieniach routera chociaż nie wiem czemu ale pomogło.