Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

samsung ue40d6750 i połączenie z internetem

20 Mar 2012 09:33 7119 2
  • Level 2  
    Witam,

Posiadam telewizor samsung, który ma opcję podłączenia do internetu. Tak więc próbowałem go podłączyć za pomoc wi-fi jak i kablem poprzez router. Niestety nie udało mi się tzn. telewizor łączy się z innymi urządzeniami w sieci domowej za pomocą wi-fi jak i kabla ale nie ma dostępu do internetu, telewizor otrzymuje adres ip, bramę, dns.

Mój sprzęt to:
    telewizor: samsung ue40d6750
    router: tp link wr841n

Inne urządzenia laptop, telefon łączą się z internetem bez problemu czy to po kablu czy za pomocą wi-fi. W routerze zaktualizowałem firmware, przywróciłem ustawienia fabryczne, DHCP jest włączone, nie mam ustawionego filtra MAC.

Dziś spróbowałem podłączyć telewizor bezpośrednio do kabla, który biegnie od anteny ( mam internet radiowy) i wszystko działa. Moim zdaniem problem tkwi gdzieś w ustawieniach routera tylko nie wiem gdzie.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 17  
    Czy na routerze nie masz ustawionego domyślnego firewalla?
    Albo przekierowywania portów?
  • Level 2  
    Wszystkie opcje dałem na disable i dalej to samo

Nie tworzyłem żadnych przekierowań portów ani też żadnych nie było domyślnie w ustawieniach.

To jest komunikat, który pojawia się podczas próby ustawienia sieci w tv

Sprawdziłem też za pomocą telefonu - ma funkcję routera wi-fi; czy TV połączy się z netem - wszystko działa bez zarzutu.
    Pozostaje więc tylko router i jego ustawienia bądź jego zmiana ;/. Mogę dodać więcej screen'ów z ekranu zarządzania routerem.

EDIT
    Znalazłem takie wiadomości w sieci. Czy może mi ktoś pomóc skonfigurować router w podobny sposób. Link

EDIT
    Udało mi się. WYstrczyło po prostu wyłączyć QSS (Quick Secure Setup) w ustawieniach routera chociaż nie wiem czemu ale pomogło.