Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny z wbudowanym zbiornikiem -zasada działania

ochus 20 Mar 2012 09:52 7286 13
  • #1 20 Mar 2012 09:52
    ochus
    Poziom 16  

Witam.

Ponieważ wymiana kotła zbliża się do mnie dużymi krokami chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób jest podgrzewana woda cwu w tych kotłach.
    Mam sytuację w domu że istnieje często sytuacja poboru cwu z paru punktów .
    W kotłowni nie mam jednak na tyle dużo miejsca by postawić stojący zasobnik.

Generalnie czy do podgrzania wody w tym zbiorniku kocioł zużywa dodatkowo pewne ilości gazu by podtrzymać zadaną temperaturę tak jak w jednofunkcyjnym?

Pozdrawiam.

0 13
  • #2 20 Mar 2012 10:19
    mirrzo

Moderator na urlopie...

ochus napisał:
    Generalnie czy do podgrzania wody w tym zbiorniku kocioł zużywa dodatkowo pewne ilości gazu by podtrzymać zadaną temperaturę tak jak w jednofunkcyjnym?

Tak. Jednak straty ciepła są niewielkie. Wszystko jednak zależy od wielkości zbiornika i ustawionej temperatury.

0
  • #3 20 Mar 2012 15:47
    1131673
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 21 Mar 2012 07:45
    1tropek
    Poziom 23  

ochus napisał:
    W kotłowni nie mam jednak na tyle dużo miejsca by postawić stojący zasobnik.

Są wersje wiszące, są wersje stojące gabarytowo przypominające meble kuchenne.
    Tylko wybierać.

0
  • #5 17 Sie 2012 22:42
    lion0
    Poziom 10  

czesc tak sie zaczytuje w tym wszytkim i sam juz nie wiem co wybrac , planuje wymiane kociołka ktory mam w łazience jest to 2funcyjny immergas z otwarta komora malo oszczedny ( mieszkanie 60m2 , 3 osoby w domu) zimą rachunki 900zl za 2 miechy,mysle nad kondesatem z zasobnikiem cieplej wody uzytkowej ale nie bardzo sie juz wyznaje z tymi zasadami ich dzialania tzn jedno funkcyjny z zasobniekiem 2 funkcyjny z zasobnikiem wbudowanym itp.co polecacie na to co mam czyli mieszkanie kilka pomieszczen suma 58m2 ,kamienica elewacja ocieplona...potrzebuje ogrzewanie jak najbardziej oszczedne + ciepla woda jak najmniejsze straty wody i gazu ( grzanie bierzacej wody czy zasobnik) ,piec moge przeniesc do piwnicy znajdujacej sie pod lazienka dolozyc zasobnik , potrzebuje dobra radę

0
  • #6 17 Sie 2012 23:38
    serwo66
    Poziom 25  

Polecam kondensat termeta ecocondens integra z wbudowanym zasobnikiem 45 lt, coś sporo lepszego od przepływowego kotła i tylko trochę mniej wydajnego niż kocioł 1- funkcyjny z zasobnikiem 100 lt. Kocioł jest w cenniku od maja ale nadal nie ma go w sprzedaży. Otrzymałem info że ma pojawić się pod koniec września. Bazą tego kotła jest znany ecocondens crystal.

0
  • #7 17 Sie 2012 23:51
    lion0
    Poziom 10  

okej czyli widzisz zastosowanie 2 funkcyjnego kondensata z wbudowanym zasobnikiem , jakies za i przeciw ludzicha ?
    jeszcze jedno mi niedaje spokoju czy piec 2 funkcyjny przeplywowy lub z wbudowanym zasobnikiem maja w przyszlosci mozliwosc ustawienia na grzanie zewnetrznego wiekszego zasobnika ?staram sie przemyslec przyszly zakup z racji tego ze rodzina sie moze powiekszyc o kolejnego osobnika a jeden rosnie tak jak jego potrzeby ;)

0
  • #8 18 Sie 2012 02:35
    serwo66
    Poziom 25  

W twoim przypadku 60m z jedną łazienką przy temp. zasobnika45-50 st.C ten kocioł spokojnie wystarczy a jak stwierdzisz że jest za mało wystarczy podnieść temp. wody. Co do twojego pytania. Łatwiej wymienić zasobnik na większy jak jest oddzielnie tylko czy nie szkoda miejsca. Ten kocioł ma zasobnik z kwasówki włącznie z wężownicą więc nie wymaga zastosowania stacji zmiękczania wody.

0
  • #9 18 Sie 2012 07:24
    lion0
    Poziom 10  

a powiedz mi bo taki kociol z zasobnikiem wbudowanym 45lt to duzy jest ?..powiem o co chodzi poki co mam tego immergasa w lazience myslalem nad wymiana na inny piecyk , ale przyszlosciowo mam zamiar przeniesc go do piwnicy pod lazienką i tam jest duzo miejsca wiec miejscem jestem ograniczony tylko czasowo .
    2 sprawa ze mam wanne jak moja zona sobie napusci do niej wode to zasobnik bedzie pusty , ile czasu potrzebuje piecyk zeby dogrzac na nowo ten zasobnik.
    tzn wydaje mi sie ze on stara sie dogrzewac go na bierząco kiedy temperatura w nim spada ale czy daje radę??

0
  • #10 19 Sie 2012 02:09
    serwo66
    Poziom 25  

1 710x785x355 ale wiem że wersja wchodząca w wrześniu ma być węższa ale głębsza.
    2 nie ma tego kotła na rynku więc trudno powiedzieć ,ale w moim rejonie mam ok. 200 starych kotłów termet z zasobnikiem 35 lt -moc kotła 29 kw i nie mam klienta który by narzekał na brak wody, oczywiście mowa o prysznicu + zwykła wanna, z narożną mogą być problemy

0
  • #11 19 Sie 2012 12:14
    lion0
    Poziom 10  

okej dzieki za odpowiedz poszukalem w internecie troszke i wychodzi ze nie mam potrzeby na kociol z zasobnikiem i przyplywowy mi wystraczyl, teraz te nowe piece daja w ciagu sekund ciepla wodę maja cieply start oraz grzeja bardzo mala ilosc wody stała temperaturą wiec straty sa niewielkie , znalazlem 3 kociolki ktore by mnie interesowaly
    Vaillant Vuw turbotec pro 24/3-3M , termet miniterm turbo GCO-DP-21-13 oraz Termet minimax turbo GCO-DP-21-03 wszystkie 2 funkcyjne wg opisow kondensaty te temety sa niemal identyczne , kazdy z nich jest dostepny od niecalych 3 tys zl, aha ostatnie pytanie czy to prawda ze kondensaty grzeja wode C.O do max 50st ? bo gdzies wyczytalem cos takiego i ze moga miec problem z dobrzaniem w starym budownictwie gdzie nie jest idealna izolacja budynku
    Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:
    a w spcyfikacjach technicznych napisane jest ze 40-85 st
    czy uwazasz ze warto by bylo dolozyc 2tysiace i kupic kociolz takimi samymi funkcjami ale jakiejs cudownej firmy ,oczywiscie mialby wiecej funkcji tylko pytanie czy kiedykolwiek bym uzyl ktorejs z nich potrzebuje proste oszczedne i oby nie awaryjne
    kurde nie wierze .. trafilem te piece na jakims ceneo czy cos przy kazdym z nich bylo zaznacozne kondensat a to gówno prawda bo tylko zamknieta komora szukam dalej ... moze jakis model konkretny ktos poleca cena nizsza półka

1
  • #12 02 Wrz 2012 10:44
    lion0
    Poziom 10  

zdecydowalem sie na zakup immergasa VICTRIX 26 2 I za niecale 4tys parametry mnie zadowalaja , malo tege mam teraz immergasa wiec niebede musial przeabiac nic poza kominem podejscia c.o i c.w.u sa identyczne wiec poprostu zawieszam nowy

Moderowany przez serwisant73:

Kolego, na forum obowiązuje regulamin i pewne zasady, których wszyscy zobowiązani są przestrzegać. W kolegi przypadku jest to p.3.1.13. Zdania rozpoczynamy dużą literą! Udzielam koledze ostrzeżenia nr.1 i zalecam lekturę regulaminu i zasad forum.

0
  • #13 12 Wrz 2012 22:08
    lion0
    Poziom 10  

ostrzeżenie za zaczynanie zdania duzą litera co to jezyk polski czy forum z poradami technicznymi?
    okej przepraszam szanownego pana za zlamanie regulaminu :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    ahaaa i soryy za nie zaczenie z duzej litery

Proszę poprawić błędy pisowni. Czyżby kolega wstydził się pisać w ojczystym języku?
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    OSTRZEŻENIE
    mod - mirrzo

0
  • #14 25 Lut 2014 08:40
    ochus
    Poziom 16  

Witam.
    Zakupiłem Immergasa Victrix 26 bez zasobnika.
    Jestem szczęśliwym posiadaczem tegoż.

Dziekuję za zainteresowanie.

0