Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Mastercook PFE 1060 - dziwna praca, problem z grzaniem

Magic44 20 Mar 2012 10:17 1881 0
  • #1 20 Mar 2012 10:17
    Magic44
    Poziom 11  

Witam.
    Pacjentem jest pralka jak w temacie. Historia napraw jest długa. Na początku uszkodziła się blokada drzwi i dała 230V na przewód sygnałowy do programatora, który uległ uszkodzeniu (170zł programator blokada 50 zł). Po wymianie pralka długo nie pracowała, podczas pierwszego prania po wymianie, w trakcie wirowania przepalił się silnik, wysunęła się jedna blaszka na komutatorze i momentalnie starła szczotki. Silnik wymieniłem na sprawną używkę (100zł). Teraz kolejny problem zaczął się z graniem. Na większości programów grzałka nie grzeje w ogóle, na krótkich programach przy 60st. i więcej grzałka grzeje do 90st. (zadziałanie zabezpieczenia termicznego). Czujnik wymieniłem dzisiaj, ale problem pozostał. Pranie krótkie 60st., jednak woda ma zdecydowanie więcej stopni, czas prania wydłużony 2-krotnie. Nie mam już pomysłów. Ew coś mogłem pomieszać z wtyczkami do programatora, ale to raczej odpada, bo każda wtyczka ma swoje miejsce i trudno coś przestawić. Co to jeszcze może być?
    P.S. Żadnych innych przewodów nie ruszałem (np. hydrostat czy inne), termostat podłączony prawidłowo, silnik również, grzałka nie ruszana. Ręce opadają :( Jedyna wątpliwość to złe podłączenie termostatu do programatora. Mój błąd, że nie zrobiłem chociażby foty przed rozłączeniem wtyczek. Obecnie czujnik jest podłączony do modułu pod gniazdo oznaczone symbolem "NTC".

edit:
    mogę dodać, że pomyłki przy podłączeniu nie było, sprawdziłem dokładnie i nie ma możliwości podłączyć czegoś inaczej. Termostat na jednej parze styków (przy temp. pokojowej) pokazuje ok 77kOhm, druga para zwarta czyli prawidłowo. Miejsca połączeń przeczyszczone preparatem, wszystko prawidłowo dopięte. Pralka zachowuje się tak, jakby "nie widziała" rzeczywistej temp. wody, przez co grzeje cały czas i tym samym wydłuża cykl prania - tak ja to widzę. Ale co jeszcze może wpływać na grzanie oprócz termostatu i modułu? Przyczyna leży w tych dwu elementach, przynajmniej tak mi się wydaje. Jakieś sugestie? Z góry dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam.

0 0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo