Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner cyfrowy WIWA HD-50, ustawienie zasilania anteny

gonzi_89 20 Mar 2012 11:03 9667 5
 • #1 20 Mar 2012 11:03
  gonzi_89
  Poziom 2  

  Witam.
  Niedawno kupiłem i zamontowałem tuner WIWA HD-50. Usunąłem z kabla końcówkę z własnym zasilaczem i zarobiłem zwykłą końcówkę antenową. Instalacja przebiegła bez większych problemów, tuner znalazł ok 20 kanałów i wszystko pięknie działało. Jedynie musiałem w opcjach włączyć zasilanie anteny z tunera.

  Problemy zaczęły się później. Co jakiś czas (różnie, raz się zdarzało kilka razy dziennie, drugim razem działało kilka dni bez zarzutu) w ustawieniach zmienia się opcja zasilania anteny z WŁĄCZONY na WYŁĄCZONY a na ekranie pojawia się "BRAK SYGNAŁU". Myślałem, że problemem jest to, że w czasie gdy się nie ogląda telewizji całkowicie odcinamy dopływ prądu. Jednak to nie to, bo dla testów tuner był cały czas pod prądem i również pojawiały się takie problemy. Aby wszystko naprawić wystarczyło wejść w ustawienia i zmienić opcję zasilania anteny na WŁĄCZONY.

  Znajomy mówił, że końcówka z własnym zasilaczem musi być zarobiona przy kablu, jednak sam zasilacz ma być NIEWŁĄCZONY do prądu. Trochę mi się to wydawało bez sensu ale spróbowałem. Przy zasilaczu wyciągniętym z gniazdka nic nie działało. Na ekranie ciągle "BRAK SYGNAŁU" bez względu czy w ustawieniach tunera zasilanie anteny było włączone czy wyłączone. Po włożeniu zasilacza do gniazdka wszystkie programy odbierały ładnie oprócz programów TVP (1,2,info, polonia, kultura itd.) które strasznie cięły i nie dało się oglądać. Również tutaj zmiana ustawień zasilania anteny z tunera nic nie dawała.

  Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że antena jest już wiekowa i nie nadaje się do współpracy z tym tunerem.

  Proszę o poradę.

  Pozdrawiam

  Maciek

 • #2 20 Mar 2012 11:25
  mihal2002
  Poziom 43  

  Wystarczyło użyć opcji szukaj.
  Dekoder ma możliwość zasilania wzmacniacza ale 5V. Ty pewnie jak piszesz posiadasz jakąś zabytkową antenę z ? wzmacniaczem i taki tego efekt.
  Zamontuj zasilacz jak był lub wymień co coś przy antenie.

 • #3 20 Mar 2012 11:54
  gonzi_89
  Poziom 2  

  Użyłem opcji szukaj jednak nie znalazlem odpowiedzi na mój konkretny problem.

  Antena oczywiście jest zabytkowa, podłączenie zasilacza nie rozwiązuje problemu gdyż źle odbierają kanały TVP. Korzystając z zasilania z tunera wszystkie kanały odbierają bardzo ładnie, problem tylko taki jak pisałem: co jakiś czas zmieniają sie utawienia w tunerze i wyłącza się zasilanie.

 • #4 20 Mar 2012 11:56
  _cheetah_
  Poziom 37  

   
  możesz mieć kilka problemów:

  Wiwa może mieć uszkodzony swój zasilacz, który z jemu tylko znanych powodów sam się wyłącza.

  Wiwa może mieć błędy w swoim sofcie, które powodują okresowe wyłączanie się dekodera. Spróbuj zmienić soft na inny - tu są wątki o Wiwach, znajdź o swojej. Niestety, Wiwy i im podobne tak miewają, że czasami robią coś same z siebie.

  może to być też problem z instalacją antenową (okablowanie, wzmacniacz...), która może czasami zwierać sygnał lub przeciążać zasilacz Wiwy i powodować jego wyłączenie.

 • #6 09 Kwi 2012 15:53
  gonzi_89
  Poziom 2  

  Problem rozwiązany, uszkodzony był kabel na dachu. Izolacja była już tak twarda, że sama popękała i raz dobrze przewodziło a raz nie. Wymieniłem kabel i przy okazji antenę na kierunkową. Wszystko działa bez zarzutu.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME