Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba L300 działa tylko na samej baterii, z ładowarkami nie działa poprawnie

20 Mar 2012 11:26 3926 8
  • Poziom 11  
    Cześć. Problem jest z laptopem Toshiba L300-11g. Działa on tylko na samej baterii, natomiast po podłączeniu dowolnej ładowarki czyli dołączonej lub innej nie działa poprawnie zarówno z baterią jak i bez. Potrafi bios przechodzić 5 minut lub w ogóle nie odpalić windows'a. Innym razem z podłączoną ładowarką załaduje system ale się resetuje a na samej baterii śmiga jak ta lala. Co to może być i co z tym zrobić. Proszę o pomoc

do tej pory zrobiłem:
    Pamięci testowane programem memtest
    dysk testowany hdd regeneratorem
    zasilacz sprawdzony miernikiem napięcie poprawne
    Zaktualizowałem biosa do wersji 1.50
    nadal kicha, kiszka
  • Spec od komputerów
    Podaj oznaczenie płyty głównej.
    Czy ładuje baterię?
  • Poziom 11  
    Jeszcze go nie rozkręcałem a czy można to sprawdzić w aida64?.
    Ładuję baterię bez problemu czy to na włączonym czy wyłączonym sprzęcie ale robię to na wyłączonym gdyż na włączonym laptopie dzieją się cyrki (gdy podłączam ładowarkę).
  • Spec od komputerów
    Z laminatu odczytaj.
    Jakiego zasilacza używasz, podaj parametry.
  • Poziom 11  
    Wszystkie dane, które mogę podać bez całkowitego rozkręcania:
    Satellite L300-11G
    Numer katalogowy: PSLBCE-00F00EPL
    DC 19V - 3.9A
    T2370/1024/200G54/15WBT/DS2/L/M/W
    Serial No 48081620Q

A ładowarka jest chyba oryginalna, bo jest napisane na niej Toshiba i ma:
    output: 19V - 3.95A
    PA3468E-1AC3
    PA-1750-09
  • Poziom 9  
    Sprawdz ładowarke tzn załatw od kogoś inną, czasami jest tak że jak ładowarka nie pasuje to lap chodzi jak krew z nosa ledwo ładuje baterie i scina cały system.

Dodano po 2 [minuty]:

Miałem ten sam problem w hp spr dopasować inną ładowarke. Nawet jak kupiłem oryginalną to było to samo, najlepiej iść do sklepu tam gdzie mają różne modele i próbować.
  • Poziom 11  
    Prawdopodobnie jest to BGA :) i chyba nic nie będę z tym dalej robił, działał. Dzięki za pomoc.
  • Spec od komputerów
    cbool45 napisał:
    Prawdopodobnie jest to BGA :) i chyba nic nie będę z tym dalej robił, działał. Dzięki za pomoc.

Wiesz co piszesz?
  • Poziom 29  
    Zobacz czy pod klawiaturą po drugiej stronie podstawki CPU znajduje się kondensator NEC/Tokin (szary prostokąt). Jeśli tak to najprawdopodobniej on jest do wymiany (można go sprawdzić miernikiem pojemności i miernikiem ESR ), można zamiast niego zastosować kilka kondensatorów tak, aby całkowita pojemność była równa lub większa 1200uF tak jak na zdjęciu z tego wątku http://www.reballing.es/viewtopic.php?style=7&f=22&t=1577
    Jeśli zasilacz mierzyłeś bez obciążenia to taki pomiar jest mało przydatny. Obciąż zasilacz np. żarówką i wtedy dokonaj pomiaru napięcia.