Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podpiąć bezpiecznie USB ??

Speedaco 20 Mar 2012 11:54 1370 8
  • #1 20 Mar 2012 11:54
    Speedaco
    Poziom 10  

Witam!
    Bardzo proszę o podpowiedzi w następującym temacie. Po awarii komputera ( płyta główna ) zakupiłem płytę GA-G41M- Combo. Wszystko działa jak trzeba ale chciałbym sobie podpiąć do gniazd na przedzie obudowy wyjścia na USB - gdyż sięganie za każdym razem i podpinanie urządzeń z tyłu obudowy jest dość trudne i kłopotliwe. W załączeniu foto gniazd z panela obudowy i płyty głównej.

Jak podpiąć bezpiecznie USB ?? Jak podpiąć bezpiecznie USB ??

Posiłkując się opisem płyty Jak podpiąć bezpiecznie USB ??

Podpiąłem kabelki jak na fotce póki co dla jednego gniazda USB Jak podpiąć bezpiecznie USB ??

I tutaj mam problem bo kabelek z drugiej strony wygląda tak Jak podpiąć bezpiecznie USB ?? a w związku z tym, że piny na płytce z obudowy nie są oznaczone nie bardzo wiem jak to podpiąć, żeby nie sfajczyć czytnika USB bądż doprowadzić do zwarcia na płycie głównej. Bardzo proszę o podpowiedzi i pomoc... Jeżeli trzeba dorzucę jakieś inne foty.

Dorzucam jeszcze fotkę gniazda z obudowy od strony druku Jak podpiąć bezpiecznie USB ??

• #2 20 Mar 2012 13:47
    PrzemQ24
    Poziom 25  

To gniazdo USB z ostatniego zdjęcia jest podwójne? Tak!
    Daj wyraźniejsze zdjęcie od strony ścieżek, lub narysuj jak te ścieżki idą.

• #3 20 Mar 2012 14:10
    Speedaco
    Poziom 10  

Tak - gniazdo jest podwójne. Oto foto
    Jak podpiąć bezpiecznie USB ?? Jak podpiąć bezpiecznie USB ?? Jak podpiąć bezpiecznie USB ??

Opieram się na posiadanych "szpejach" ale biorę też pod uwagę ewentualny zakup czegoś co będzie proste do podpięcia i oznaczone we właściwy sposób ale nawet nie wiem czego szukać... :| Tak więc i takie podpowiedzi mnie satysfakcjonują.

• #4 20 Mar 2012 14:47
    PrzemQ24
    Poziom 25  

Jak podpiąć bezpiecznie USB ??

czarny - GND
    czerwony - VCC
    biały - DATA-
    zielony - DATA+

• #5 20 Mar 2012 15:03
    Speedaco
    Poziom 10  

Czyli z ta wtyczką jaką mam nic nie zrobię bo Vcc, data- data+ są razem na jednym wtyku. Musiałbym mieć pojedyncze piny. Spróbuję kupić taką wtyczkę i sprawdzić bo póki co nie mam jak.
    Rozumiem, że piny do wtyczki podłączanej na płycie głównej są właściwie podpięte??
    Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie a mianowicie czy drugie gniazdo z tego podwójnego w obudowie podłączyć na drugim gnieżdzie ( wolnym) w płycie głównej czy na tym samym tylko na pinach nieparzystych.

• #6 20 Mar 2012 15:11
    PrzemQ24
    Poziom 25  

Masz kilka rozwiązań:
    1. możesz rozmontować wtyczki i zmienić kolejność pinów
    2. kupić nowe wtyczki - te złącza nazywają się goldpiny
    3. odciąć wtyczki i przylutować bezpośrednio do płytki

• #7 20 Mar 2012 16:04
    Speedaco
    Poziom 10  

Dzięki za podpowiedzi... A czy drugie gniazdo z tego podwójnego w obudowie podłączyć na drugim gnieżdzie ( wolnym) w płycie głównej czy na tym samym tylko na pinach nieparzystych ?

• Pomocny post
    #8 20 Mar 2012 16:20
    PrzemQ24
    Poziom 25  

Nie ma znaczenia, ale lepiej na tym samym gnieżdzie na nieparzystych pinach.

• #9 20 Mar 2012 16:24
    Speedaco
    Poziom 10  

Bardzo dziękuję za pomoc kolego przemq24 !!! Nie jestem orłem w tych tematach więc każda wskazówka bezcenna. Jeden port już hula więc i z drugim nie powinno być kłopotów..

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME