Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo Mk III ( 2.0 TDCI) Kontrolka oleju.

20 Mar 2012 13:49 3170 3
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie, potrzebuje malej pomocy, otoz :

Pewnego pieknego dnia, podczas jazdy samochodem, zaczela mi sie Zarzyc kontrolka od oleju( tak jak zarowka, ktora jest zle wkrecona albo przy zwarciu).
    Zatrzymalem samochod, poczekalem az ostygnie, sprawdzilem olej bagnetem i okazalo sie ze jest okey, Tak wiec odpalilem samochod ponownie, kontrolka nie dawala sie we znaki, nastepnego dnia przy odpalaniu, zauwazylem ze przy przekreceniu zaplonu brakuje na desce wlasnie tej kontrolki( zawsze olej sie swiecil i gasl razem z reszta kontrolek).
    Probowalem jakos tam po swojemu dojsc co moze byc nie tak. Gdy polozylem sie pod samochodem, zauwazylem ze kabelek, ktory wchodzi w ta "spinke" od oleju jest urwany, nie wiem jakim cudem ale no niestety stalo sie. Wcisniety jest sam ten spinacz, widoczny jest tylko jeden pojedyczny cienki kabelek wiszacy jakies 15 cm dalej, reszta zostala mi w reku.

Najpierw pytanie, jak by wygladala naprawa tego ? Gdzie dokladnie ten kabelek idzie? zeby go wymienic. Oraz czy wogole idzie to wymienic samemu ?

Drugie pytanie, czy to widoczne Zarzenie sie kontrolki, jest spowodowane jakims zwarciem w instalacji elektrycznej przez to? czy to jest poprostu z powodu, ze kabel wisi i dotyka czegos tam podczas jazdy i na desce pojawia sie kontrolka? Pytam poniewaz kiedys, co prawda w fiacie 125p, mialem przygode ze instalacja elektryczna w desce rozdzielczej, zaczela sie tlic, gasnica poszla w ruch :) NIe chcialbym zeby teraz cos w podobie sie wydarzylo.
  • Poziom 11  
    Odswiezam temat, poniewaz nie uzyskalem pomocy.
  • Poziom 39  
    Na początek spawdź faktyczne ciśnienie oleju.
  • Poziom 11  
    Cisnienie z pewnoscia jest okey, minelo juz kilka dni i z silnikiem jest wszystko okey, pracuje rowno, nie faluje obrotami, nie lapie temperatury, przyspiesza normalnie, nie slabnie.

Sadze ze niepojezdizlbym dlugo, gdyby z cisnieniem oleju bylo cos nie tak, pozatym to od czego jest urwany kabelek, sluzy do informowania kierowcy na desce rozdzielczej o niskim stanie/braku oleju w misce. Nie bede klamal ze ta kontrolka by mi sie bardzo przydala, poniewaz kiedys w Astrze F urzadzilem miske i gdyby nie ta kontrolka, mialbym zabawe z nowym silnikiem, takto skonczylo sie na wymianie miski.

Chcialbym wiedziec kiedy oleju nie mam :], na naszych polskich drogach, gdzie dziury i studzienki sa na porzadku dziennym, nie trudno i uszkodzenie miski olejowej:)

Ps. Ten wiszacy kabelek zaizolowalem, poniewaz gdy dotykal metalowych czesci w silniku, sprzezalo. Teraz tylko jak to dziadostwo wymienic, zeby bylo ok.