Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K50AB - czarny ekran, system startuje.

20 Mar 2012 14:08 3373 8
  • Poziom 2  
    Witam. Mam taki problem: posiadam laptopa Asus K50AB, ostatnio nie wyłączyłem go tylko zamknąlem i pozniej chciałem cos na nim zrobic i czarny ekran...komputer sie włacza słychac dzwiek startu ale ekran dalej czarny...prosze o pomoc...
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 21  
    Podłącz zewnętrzny monitor, być może coś z kablem sygnałowym lub inwerterem. Ostatnio spotkałem się z takim problemem w tym modelu.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 16  
    Na początek odłącz zasilanie, wyjmij baterię i odłącz bateryjkę CMOS od płyty głównej, po chwili podłącz ją spowrotem i uruchom komputer. Sprawdź czy coś to da.
    A jak nic się nie zmieni a słychać że po włączeniu windows się załadował to spróbuj przełączać ekrany skrótami klawiszowymi.
  • Poziom 2  
    Skrótami próbowałem nic to nie dało...zaraz będę próbował z ta bateryjka...
  • Poziom 28  
    Sprawdź na zewnętrznym czy będzie obraz.
    Spróbuj wyciągnąć ramy podmienić, grzanie chipsetu może pomóc.
  • Poziom 2  
    Ramy podmieniałem...nic nie dało...a o co chodzi z tym grzaniem??

Dodano po 31 [minuty]:

A jak tą bateryjke wyciągnąć????
  • Poziom 16  
    Ściągasz dolną pokrywę i tam ją masz. Kilka śrubek tylko to odkręcenia. A jeśli nic nie pomoże to podgrzej lekko mostek północny. Poszukaj w moich postach, pisałem nt. asusa.
  • Poziom 2  
    Wiem ze tam jest:)tylko jak Wyciągnąć bo cos ciezko siedzi i słabe dojscie do wtyczki...
  • Poziom 16  
    Normalnie wyciągasz wtyczkę, nie ma tam żadnej blokady. Możesz sobie pomóc płaskim śrubokrętem.