Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7

Rafffii76 13 Sep 2017 20:40 177905 283
SterControl
 • #151
  nioop

  Home appliances specialist
  Albo też sama uszczelka na kolanku. Jest ona dosyć mocno narażona na mechaniczne uszkodzenia.
  Nie rozumiem.sprawdzania oprogramowania przy wycieku.

  Proponuje rozebrać zaparzacz na części pierwsze i dokładnie to wyczyścić i wymienić uszczelki.
  Naturalnie wizualne oględziny czy przypadkiem nie pojawiły się pęknięcia.
 • SterControl
 • #152
  Kris1809
  Level 14  
  Jeśli już nazywajmy to fachowo kolego czyli sprzęgło zespołu zaparzającego,a co do multi nigdy się go nie regeneruj.
 • #153
  lucasnyc
  Level 2  
  Mądrego to aż miło posłuchać :) Trafione bezbłędnie - pęknięte sprzęgło zaparzacza.
  Dziękuję wszystkim za pomoc!
 • #154
  loolo
  Level 11  
  Witam
  Dziś ja szukam pomocy, mój eq7 po 4 latach bezawaryjnej pracy przywitał minie komunikatem "napełnij pojemnik na wodę" przy próbie włączenia, pomimo że jest woda i pływak na swoim miejscu. Ekspres reaguje tylko na otwarcie drzwiczek zaparzacza odpowiednim komunikatem. Jakieś wskazówki???
 • #155
  Patryk L

  Level 16  
  Witam, jeśli ekspres wyrzuca komunikat po włączeniu i próbie płukania (słychać pracującą pompę wody), zacząłbym od demontażu i sprawdzeniu przepływomierza.
 • #156
  loolo
  Level 11  
  Ekspres milczy,nic nie próbuje płukać, nie startuje, po naciśnięciu przycisku on na ułamek sekundy widać logo SIEMENS i potem " napełnij pojemnik na wodę "
  W częściach zamiennych jest do kupienia czujnik poziomu wody, ale przekopałem trochę internetu i nikt takiego przypadku nie miał, na razie nie chcę kupować w ciemno...
 • #157
  nioop

  Home appliances specialist
  Z doświadczenia mojego w większości przypadków w tym modelu ulega uszkodzeniu przepływomierz.
  Jeżeli dysponuje Pan zdolności ani manualnymi warto pokusić się o niewielka przerobke i wymienić to na część delonghi , która jest znacznie lepsza.

  Jeśli dysponuje Pan podstawową wiedza obsługi multimetru proponuje sprawdzić przepływomierz przed zakupem bo równie dobrze może być to płytka elektroniczna.
 • SterControl
 • #158
  loolo
  Level 11  
  Wezmę się za niego wolna chwilą, zdolności manualne i podstawy elektroniki to moja specjalność :] Na razie przeprosiłem się z kawiarką. Jak przypominam sobie to on tak się zachowywał jak nie miał wody i w momencie uzupełnienia dopiero startował normalnie płukaniem. Na razie dzięki, jak coś się uda to napisze, Pozdr.
 • #159
  Patryk L

  Level 16  
  Jeśli ekspres milczy po włączeniu i wywala komunikat to do sprawdzenia drożność obiegu wody "za" pompą wody oraz sama pompa (podłączyć na krótko zobaczyć czy ruszy) oraz moduł sterujący.
 • #160
  loolo
  Level 11  
  Ekspres naprawiony. Winowajca to uszkodzony kontaktron, musiał być rozszczelniony i już przy delikatnej ingerencji rozpadł się. Przy okazji porcja preparatu "kontakt" sprawiła że kółko wyboru kawy działa jak nowe. Przepływomierz praktycznie był czysty.
  Dzięki wszystkim za odzew, Pozdrawiam.
 • #161
  Zoo12
  Level 12  
  Witam czy jest możliwość, zmiany kontrastu wyświetlacza w ekspresie Siemens EQ5? Mam obecnie EQ5 Extraklasse, w którym ledwo widać, co jest wyświetlane. Wiem, że w EQ7 była taka opcja, ale nie mam pewności czy jest możliwość w EQ5 Może ktoś coś doradzi?
 • #162
  Asahi6411
  Level 2  
  Witam wszystkich. Odświeżę troszkę temat.
  Jestem użytkownikiem expresu SIEMENS EQ.7 Plus.
  Urządzenie genialne. Jednak ostatnio mam z nim straszne problemy.
  Otóż, nie zawsze parzy kawę.
  Mieli normalnie, następnie słychać jak jednostka zaparzająca stara się zamknąć i sprasować kawę, po chwili słyszę jakby oddech buchnięcie pary i koniec. Czasem za drugim razem zaparzy czasem za piątym. Czyszczenie i smarowanie jednostki zaparzającej raczej nie ma znaczenia.
  Jeszcze jedna sprawa, gdy już załapie parzenie kawy, płyn leci tak jakoś niemrawo i ilość zaparzonej kawy jest mniejsze niż powinno być.
  Wlewka jest wymieniona i na pewno czysta. Oczywiście w pojemniku na kawę jest kupa wody i z zaparzacza nie wypadają krążki tylko luźna, mokra i gorąca masa.
  Ktoś ma jakiś pomysł, proszę o pomoc.
 • #163
  Zoo12
  Level 12  
  Witam proszę sprawdzić w jakim stanie jest mały oring na zaparzaczu a najlepiej go wymienić.
 • #164
  Asahi6411
  Level 2  
  Sprawdzałem, jest cały i nie widać po nim śladów zużycia, ale mogę oczywiście wymienić. Jakieś jeszcze pomysły?

  Mam wrażenie że silnik nie ma siły zamknąć zaparzacza, ale w takim przypadku raczej czyszczenie i smarowanie by pomagało.

  Jakieś jeszcze punkty które wypadałoby sprawdzić?
 • #165
  Zoo12
  Level 12  
  Smarował pan oring ten duży w zaparzaczu ? od niego zależy jak chodzi zaparzacz a przez mały oring często ucieka gorąca woda do tacki ociekowej. Gdyby zaparzacz nie miał siły docisnąć do końca to był by komunikat o czyszczeniu zaparzacza. Można sprawdzić gdzie ucieka woda wystarczy otworzyć drzwiczki i jakimś patyczkiem lub śrubokrętem zablokować wyłącznik krańcowy. Podczas parzenia kawy powinno być mniej więcej widać co robi zaparzacz.
 • #166
  Asahi6411
  Level 2  
  Oring wymieniony, nic się nie zmieniło.

  Smarowane zawsze przy czyszczeniu jednostki zaparzającej.

  Dodano po 19 [godziny] 51 [minuty]:

  Patrząc jak expres zaparza zaczynam być przekonany że problem nie tkwi w części gdzie jest zaparzacz tylko w części gdzie jest pompa oraz silniczki i elektronika.
  Czy tam nie może być gdzieś pęknięty o-ring lub przewód ewentualnie rurka plastikowa uszkodzona?
 • #167
  Zoo12
  Level 12  
  Na samej grzałce z 2 stron jest plastikowe mocowanie z oringami miałem 2 przypadki że plastik pękł i woda leciała za lub przed grzałką. Najlepiej zrobić tak jak pisałem otworzyć boczne drzwiczki od zaparzacza zablokować wyłącznik krańcowy i obserwować co się dzieje w trakcie parzenia kawy.
 • #168
  szwajcar1977
  Level 2  
  Witam, ekspres Siemens EQ5 i ciagły komunikat o potrzebie napełnieniu obwodu...wyciagnij spieniacz...woda ładnie leci, wcisnij spieniacz...cos pokreci blokiem i znowu komunikat wyciagnij spieniacz...podmieniłem przepływomierz i to samo...gdzie szukac przyczyny koledzy???
 • #169
  Malpisyn
  Level 8  
  Cześć wszystkim!
  mam pewien, wydawałoby się, że prosty, problem z ekspresem Siemens tk76k57.
  Otóż, wszystko działa prawidłowo (ekspres wyczyszczony i odkamieniony), lecz nie leci z dysz kawa. Udało mi się zlokalizować źródło problemu, przy zrobieniu kawy przy otwartych drzwiczkach. Nie dociera woda do modułu zaparzającego. Zamiast trafiać do dyszy modułu (oznaczone czerwonym kółkiem na zdjęciu), spływa po metalowej ściance ekspresu prostu do pojemnika ociekowego.
  Próbowałem na tysiąc sposobów dobrze ustawić moduł i czasem zrobi pół kawy (reszta spływa jako woda do ociekacza), ale w większości przypadków, woda nie trafia do modułu - nie wiem więc, na czym polega problem. Z tego co widziałem - ta dysza nie potrzebuje uszczelki żadnej?
  Wydaje się to banalnym problemem do rozwiązania (cieszę się, że to nic poważniejszego), ale nie potrafię sobie z tym poradzić.
  Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
  Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7
 • #170
  Zoo12
  Level 12  
  Witam tam jest uszczelka, żeby ją wymienić musisz trochę go porozbierać żeby dojść od drugiej strony tej aluminiowej płyty. Wymieniałem uszczelkę miesiąc temu u siebie, nie umiałem kupić nowej ale niedaleko mam firmę która dorabia uszczelki na zamówienie :) zapłaciłem całe 4zł.

  Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7
 • #171
  Patryk L

  Level 16  
  Witam tylko jeśli wylewa się woda a nie kawa to raczej stawiałbym na uszkodzone kolanko bloku (pęknięte bądź uszkodzone uszczelki) albo pęknięte gniazdo w które to kolanko wchodzi w pozycji pracy zaparzacza.
 • #172
  Zoo12
  Level 12  
  Racja, bo w moim przypadku kawa wylewała się zamiast wylewką to przez uszkodzona uszczelkę wprost do pojemnika na skropliny. Tylko że zaznaczonym na czerwono króćcem powinna wypływać kawa z zaparzacza do dozownika a nie woda. Woda dostaje się dolnym króćcem do zaparzacza.
 • #173
  Malpisyn
  Level 8  
  Dziękuję Wam. Jeżeli górnym wylotem ma wydostawać się kawa, a wydostaje się woda, bowiem od tego miejsca w dół spływa czysta woda - jakie kroki powinienem podjąć? Kupić cały nowy moduł?

  Rozebrałem przed chwilą moduł zaparzający na czynniki pierwsze - wszystko gra - żadna część nieułamana, uszczelki są.

  Co byście w takim razie radzili?

  Jeszcze zapytam: czy ten wylot (oznaczony czerwonym kółkiem poniżej) powinien się ruszać? Przy złapaniu go palcami, można nim lekko (1-2mm) poruszać. Chociaż to chyba nie źródło problemu, skoro leci woda a nie kawa z tego miejsca...

  Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.

  Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7
 • #174
  Zoo12
  Level 12  
  Tak on się ma ruszać, w środku jest ta uszczelka gumowa.
 • #175
  Malpisyn
  Level 8  
  Dziękuję.

  Czy w związku z tym jakieś rekomendacje?

  Dziś próbowałem zrobić kawę i: pierwsza próba - zero kawy, druga próba (po mocnym dociśnięciu modułu do ścianki) - pełna filiżanka kawy, trzecia próba (bezpośrednio po drugiej) - zero kawy... Mam niemałą zagwozdkę, gdyż nie potrafię wskazać źródła problemu - wydaje się to nielogiczne...
 • #176
  Zoo12
  Level 12  
  Wydaje mi się że woda jednak wypływa z dolnego króćca tylko że jest pod ciśnieniem dlatego możesz mieć wrażenie że z górnego. Nie rozbierałem dolnego gniazda ale w górnym jest uszczelka więc w dolnym tez powinna być. Żeby to sprawdzić musisz rozebrać ekspres żeby dojść od tyłu aluminiowej płyty.
 • #177
  Malpisyn
  Level 8  
  Dzięki - taką opcję też miałem w głowie - woda odbijając się od modułu, wygląda jakby spływała od górnego wylotu. Otworzę więc ekspres, zdejmę pojemnik na kawę i zobaczę, czy uda mi się dotrzeć do tej części. Dam znać, czy coś udało się zadziałać. Jeszcze raz dziękuję!
 • #179
  Patryk L

  Level 16  
  Po co rozbierac od razu cały ekspres ? Wymienić kolanko bloku i gniazdo w które wchodzi (koszt części znikomy) i się temat wyjaśni.
 • #180
  Malpisyn
  Level 8  
  Rozumiem, że to części bloku zaparzającego? Jeśli tak to widzę, że kolanko mogę spokojnie zamówić, ale gniazda niestety nie widzę w sklepach z częściami.