Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7

Rafffii76 02 Mar 2018 02:04 107480 236
  • #181 02 Mar 2018 02:04
    nioop

Specjalista AGD

Kolanko nr części 00636487
    Gniazdo kolanka nr. 00636486

wygooglować , są dostepne ;)

• SterControl
  • #182 02 Mar 2018 12:04
    Malpisyn
    Poziom 4  

Dziękuję wszystkim - dziś przyszły mi części (dzięki Patryk L za bezpośrednie linki) i po wymianie ich i nasmarowaniu uszczelek, ekspres odwdzięczył mi się piękną i dużą kawą.

Problem rozwiązany w 100% - dziękuję za pomoc!

• #183 11 Mar 2018 20:09
    raadymil
    Poziom 2  

Witam.
    Posiadam ekspres j.w., ma już prawie 5 lat, w latach gwarancji był 2-krotnie na serwisie, powymieniali części i było ok.
    Od pewnego czasu pojawił się następujący problem, że w pojemniku na fusy jest dużo wody (lub kawy), ciężko określić bo all zmieszane jest, oraz pod ekspresem jest mokro.
    Co trzeba sprawdzić ewentualnie wymienić?

Do tego jeszcze zaczęło wariować pokrętło od nastawy programów, czy wymiana sama pokrętła coś da czy cały moduł trzeba, ewentualnie da radę jakoś to samemu naprawić??

Pozdrawiam

• #184 14 Mar 2018 16:08
    Zoo12
    Poziom 12  

Witam czy ktoś wie gdzie można kupić element zaznaczony na zdjęciu Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7który blokuje zaparzacz w ekspresie? Siemens eq 5

• SterControl
  • #185 16 Mar 2018 00:02
    nioop

Specjalista AGD

Zoo12 napisał:
    Witam czy ktoś wie gdzie można kupić element zaznaczony na zdjęciu Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7który blokuje zaparzacz w ekspresie? Siemens eq 5

Nie ma opcji kupienia samego elementu, producent przewiduje wymianę kompletnego zaparzacza lub ewentualnie można posiłować się częściami używanymi.

• #186 28 Mar 2018 13:05
    jmcjmc
    Poziom 7  

Zoo12 napisał:

Na stronie: https://north.pl/karta/przycisk-zaparzacza-do...awy-siemens-tk73501de-03,MMX-22-ZMMF-VBT.html jest taki przycisk, nie wiem czy taki sam, cena 10 zł.

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

sq6hzs napisał:

Mikroswitche to te białe po bokach z kabelkami.

Mam pytanie o microswitch, czy działające mają blaszkę nad przyciskiem. Znalazłem w internecie i ten posiada blaszkę, jak rozbierałem zawór ceramiczny, mój microswitch tego nie posiadaSzukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7

• #187 29 Mar 2018 21:14
    Patryk L

Poziom 16  

ten element bloku zaparzającego nie występuje jako część zamienna,

co do mikroswitcha multizaworu to nie posiadają blaszek :)

• #188 30 Mar 2018 20:17
    artusb
    Poziom 13  

Witam
    Mam ekspres te701209rw/14 i co jakiś czas wyskakuje mi komunikat "Za niska temperatura"
    Czy ma ktoś pomysł czego to może być przyczyna ?
    Czy ktoś posiada schemat do tego modelu ?

• #189 31 Mar 2018 18:38
    Jaack
    Poziom 7  

Witam,
    posiadam ekspres TE706209RW/14.
    Ostatnio przestała lecieć kawa z przednich dyszy, same dysze sprawdziłem wyciągając ten cały blok z dyszami zgodnie z filmikami na necie i jest ok.
    Z resztą uruchomiłem parzenie kawy z odpiętymi dyszami i z wężyka praktycznie nic nie poleciało.

Bardzo charakterystyczny jest dźwięk podczas zaparzania, słychać głośne syczenie w zaparzaczu (chyba w górnej części, tam gdzie są te 2 rurki odstające od bloku zaparzacza, które się wciskają w ekspres).
    Od dłuższego czasu zmielona kawa to była mokra klucha i kawa smakowała średnio (jestem w tym miejscu sporadycznie, a gwarancja już dawno minęła).
    Ktoś ma pomysł co to może być? Wyczyściłem cały zaparzacz, rozbierając również tą część z metalowym sitkiem u góry, ale jest drożne (wyczułem , że jest tam jest jakiś zawór, który się otwiera pod odpowiednim ciśnieniem i wygląda na to, że działa to ok...).
    EDIT
    Dodam jeszcze, że widać parę wychodzącą z drzwiczek gdzie jest zaparzacz i pojawia się plama wody pod ekspresem.

• #190 06 Kwi 2018 12:19
    joasia_h
    Poziom 1  

Witam.
    Przepraszam że nie w temacie modelu o którym była mowa w poście ale widzę że świeże posty tomoże ktoś miał coś podobnego i pomoże.
    Ekspres Simens tk52 6 letni. Od wczoraj zaparzona kawa która ma się lać dystrybutorem wlewa się do pojemnika gdzie są skropliny :( Niecały miesiąc palił się serwis. Czasami to zaniedbywałam i przeciągałam trochę ale czy to może mieć wpływ? Wykonałam wczoraj czyszczenie bo ten owy problem wystąpił i po tym kawę zrobił normalnie. Niestety dziś znów to samo i na 5 kaw każda leciała nie do filiżanki tylko do środka :(
    proszę o jakieś rady czy da sie to jakoś naprawić i co mogło się stać?

• #191 06 Kwi 2018 20:47
    Patryk L

Poziom 16  

Zapewne zawór drenażu zakończył swój żywot :) zalecam wizytę w najbliższym serwisie

• #192 09 Maj 2018 15:02
    kozer1095
    Poziom 2  

Witam, mam małe, dość proste pytanie (chyba).
    Jak wyjmowaliście pokrętło zmiany grubości mielenia widoczne na zdjęciu?

Przy próbie wyciągnięcia go z umiarem nie chce się poddać, a nie chcę go urwać

• #193 09 Maj 2018 20:12
    Patryk L

Poziom 16  

Najpierw kręcisz w pozycję najdrobniej zmielonej kawy do oporu i ciągniesz do góry (powinno wyskoczyć choć czasem trzeba się nasiłować)

• #194 09 Maj 2018 20:18
    kozer1095
    Poziom 2  

Dzięki, okazało się jednak że w moim modelu TE712201rw/02 nie trzeba go wyciągać a pojemnik na kawę wychodzi z pokrywą górną.
    A przy okazji, kupował ktoś z was nowy enkoder (potencjometr)?

• #195 10 Maj 2018 20:57
    Zoo12
    Poziom 12  

Witam, mam pytanie jak wejść w tryb serwisowy o ile taki istnieje w ekspresie siemens eq6 series300 (te603201rw/09)

• #196 23 Cze 2018 11:16
    grzesiek.bartosik
    Poziom 9  

Witam forumowiczów,
    Prześledziłem wątek, ale nie znalazłem odpowiedzi na problem z moim ekspresem wiec spróbuję zapytać. Co prawda jest to EQ.5, ale większość części pewnie ta sama.

Jestem posiadaczem ekspresu Siemens EQ.5 (model TE503201RW/10). Przez długi czas działał bez zarzutu, ale po pewnym czasie zaczął się pojawiać komunikat Wyczyść zaparzacz. Działanie było standardowe czyli wyciągnięcie umycie i nasmarowanie uszczelek zaparzacza. Po pewnym czasie taka akcja się powtarzała, więc znowu mycie, smarowanie, ale niestety pomagało na kilka kaw i znowu to samo aż w końcu świeżo umyty zaparzacz od razu krzyczał komunikatem Wyczyść zaparzacz a za chwilę Usterka konieczny serwis. Z tego powodu raz ekspres wylądował w serwisie gdzie oprócz uszczelki tłoka wymieniono również mikro-wyłącznik (wg dokumentacji naprawy tylko tyle jest napisane więc nie wiem co to jest dokładnie) . Wrócił działał kilkanaście miesięcy i problem powrócił w takiej samej formie. Standardowe mycie zaparzacza nie mogło więc pokusiłem się o jego większy serwis polegający na całościowym rozkręceniu, myciu, smarowaniu uszczelek i prowadnic ruchomych (tak jak w tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=gkdTm1-zDLQ,, do smarowania używałem smaru OKS 1110) ale niestety też bez rezultatów.

Poniżej wszystkie dane z menu serwisowego może ktoś coś w nich wypatrzy. Przy okazji podzielę się wiedzą jak się do niego dostać, bo też chwilę zajęło, żeby znaleźć taką informację.

PROD DATA:
    MAIN SW 1.04 01.04.12
    MAIN HW 1.0 31.05.12
    DISP. SW 1.01 20.10.10
    DISP. HW 1.0 07.06.12

SENSOR TEST:
    Wszystko OK. Jak ruszamy poszczególnymi elementami liczniki zmieniają się.

ERROR LOG:
    BMU 3903
    M01F07H02

BMD 3903
    M00F00H00

ERROR MEMORY:
    OVER VOLT. 0
    UNDER VOLT. 0
    NTC OUT 0
    NTC SURF 0
    BU TO 19
    BU OVER I 131
    CV TO 0
    PUMP TO 1
    OVER TEMP. 132
    SHUTDOWN 8
    GRIND OVER I 0

COMP TEST:
    PUMP 50 ML
    FL: 0ML/S -> pokazuje 61-63 ml/s w trakcie testu, woda pojawia się w tacce, nie pokazuje żadnych błędów

GRINDER 5S
    AVG: -> miele kawę, , nie pokazuje żadnych błędów

HEAT 0: 40
    3 SEC S: 38 -> nagrzewa się do 55, nie pokazuje żadnych błędów

BU DOWN -> po wciśnięciu START opuszcza zespół zaparzający, nie pokazuje żadnych błędów
    BU UP -> po wciśnięciu START podnosi zespół zaparzający, nie pokazuje żadnych błędów

LEDN ON -> coś miga, ale to chyba bez znaczenia
    AUTO OFF -> działa, wyłącza się ekspress

CV STEP
    POSITIONS: -> tutaj nic się nie dzieje po wciśnięciu START, nie wiem czy i coś powinno się dziać

Wejście do menu serwisowego i inne ukryte opcje:
    Menu Serwisowe: Wciśnięcie OFF + START + pokrętło górne w pozycji PŁUKANIE przy włączaniu ekspresu
    Menu Serwisowe Wybranie opcji (ENTER): OFF
    Menu Serwisowe Powrót z opcji (ESC): PARA
    Factory Reset: Wciśnięcie OFF + PARA przy włączaniu ekspresu
    Tryb Demo: Wciśnięcie START + PARA + szuflada na zewnątrz przy włączaniu ekspresu

Z góry dzięki za pomoc.

• #197 30 Lip 2018 21:15
    mirek_mgj
    Poziom 13  

Witam
    Podczas rozbierania expresu eq7 wyleciała mi z obudowy gumka - uszczelka przełącznika (jak w załączniku) ale gdzie jest jej miejsce? Proszę o pomoc bo na żadnym obrazku nie znalazłem takiej gumki
    Pozdrawiam MirekSzukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7

• #198 06 Sie 2018 20:56
    turbine
    Poziom 11  

Witam. Podepnę się pod tematem, może ktoś - coś . Dzisiaj zdejmowałem i wymieniłem oringi na kolankach zaworu ceramicznego (puszczały wodę) w EQ7 Plus. Po zmontowaniu i robieniu kolejnych kaw wyrzuca po chwili bezpiecznik różnicowy na energetycznej sieci domowej, i jeszcze zauważyłem że przy wyłączaniu ekspresu brak jest przepłukania dysz. Przy uruchamianiu płuczę normalnie. Ponieważ ciekło mi do środka, sprawdzałem płytę główną czy jest sucha i odpinałem wtyczki, czy to może być przyczyną?

• #199 01 Wrz 2018 10:19
    smieszczak
    Poziom 2  

Dzień dobry. Podczas próby czyszczenia ekspresu programem calc'n'clean ekspres eq7 przechodzi do kroku :otówrz szyb na kawę mieloną" aby wrzucić tam tabletke i staje. Otwarcie szybu i zamknięcie nie powoduje żadnej reakcji. Ekspres mam już ponad 5 lat i jest to druga awaria. Pierwsza dotyczyła dokładnie tego samego problemu i została rozwiązana w ramach gwarancji, której już nie ma. Macie jakiś pomysł bo żona już głowę suszy :(

• #200 02 Wrz 2018 00:12
    nioop

Specjalista AGD

smieszczak napisał:
    Dzień dobry. Podczas próby czyszczenia ekspresu programem calc'n'clean ekspres eq7 przechodzi do kroku :otówrz szyb na kawę mieloną" aby wrzucić tam tabletke i staje. Otwarcie szybu i zamknięcie nie powoduje żadnej reakcji. Ekspres mam już ponad 5 lat i jest to druga awaria. Pierwsza dotyczyła dokładnie tego samego problemu i została rozwiązana w ramach gwarancji, której już nie ma. Macie jakiś pomysł bo żona już głowę suszy :(

Mikrowlacznik tejże szuflady trzeba sprawdzić.

• #201 02 Wrz 2018 08:41
    smieszczak
    Poziom 2  

A podpowiesz gdzie się znajduje i jak do niego się dobrać ? Wydaje mi że jest ukryty za tylną ścianką . I przy okazji czy posiadasz do niego serwisówkę żebym spokojnie mógł go rozebrać ?
    Dziękuję za wszelką pomoc

• #202 06 Paź 2018 15:48
    kaczmar1989
    Poziom 2  

Witam, mam problem z ekspresem Bosch Vero Professional 100, w ekspresie ścieżka od triaka odpowiedzialnego za młynek zwarła się z + i młynek chodził cały czas, tą usterkę udało mi się wyeliminować. Następnie po poskładaniu ekspresu przeprowadziłem testy poszczególnych komponentów, wszystko wygląda ok, ale ekspres nie działa prawidłowo. Po naciśnięciu START, młynek mieli kawę, zespół zaparzający prasuje kawę, mała ilość wody wtryskiwana jest do jednostki zaparzającej, następnie jednostka jedzie w dół wyrzuca fusy i tyle. Kawa nie jest wyciskana do szklanki. Macie jakieś pomysły co może być przyczyną takiego zachowania?

• #203 06 Paź 2018 23:38
    Patryk L

Poziom 16  

Witam, sprawdź czy podłączyłeś wszystkie przewody, sprawdź przepływomierz, sprawdź czy grzeje (raz miałem taki przypadek że nie załączał grzałki i przez to nie puszczał wody)

• #204 07 Paź 2018 11:11
    kaczmar1989
    Poziom 2  

Kable wszystkie podłączone, grzałki grzeją gdyż płukanie podczas uruchamiania przechodzi bez problemu (woda leci ciepła), przepływomierz wg mnie jest ok, podczas testów ilość odmierzanej wody zgadza się z tym co leci do szklanki (50 ml), jakieś inne sposoby sprawdzenia przepływomierza?
    Program odkamieniania i czyszczenia również przechodzi bez błędów. Jakieś pomysły co mogło by być jeszcze przyczyną? Pozdrawiam

• #206 23 Paź 2018 16:37
    wiciury
    Poziom 9  

Ta gumka powinna zatykac otwór w rurce wylewajacej kawę z góry zaparzacza. Rozbierales zapewne zaparzacz. Gumka od wewnętrznej strony, na rurce, wąskim owalnym w dół.

• #207 23 Paź 2018 23:35
    tomex1213
    Poziom 8  

dziękuje.
    chyba tak zrobiłem.
    ale po czyszczeniu i wymianie uszczelek dalej ekspres leje połowę wody do zbiorniczka z fusami;/

• #208 24 Paź 2018 08:50
    wiciury
    Poziom 9  

Jeśli ta gumka ci została to znak że nie ma jej w środku. Dodatkowo wymiana uszczelek to nie tylko tych kilka sztuk które sprzedają w zestawach. Jest jeszcze kilka bardziej ukrytych. Choćby uszczelka U tłoka... Uszczelki U gniazd rurek bloku... To nie takie proste. Ew. Zadzwoń 790 595 310

• #209 24 Paź 2018 23:07
    Patryk L

Poziom 16  

tomex1213 napisał:
    Witam przy próbie smarowania ekspresu zostają mi ta cześć - czy ktoś wie gdzie jest jej miejsce ,’?
    Czyściłem zaparzacz w siemensie:)

Ta "gumka" znajduje się między górnym tłokiem a obudową i jest jakby odbojnikiem całego tego elementu który się przesuwa ( na zdjęciu zaznaczyłem kółkiem :) ).

Jeśli chodzi o wyciek polecam zdjąć boczne drzwiczki, wsadzić cienki śrubokręt w otwór mikrowłącznika drzwi, latarka w dłoń i robić kawę, będzie widać gdzie cieknie

• #210 25 Paź 2018 07:38
    mirek_mgj
    Poziom 13  

Witam
    Ponawiam pytanie, może Patryku L pomożesz zlokalizować gdzie powinna być zamontowana ta gumka, która podczas rozbierania expresu eq7 wyleciała mi z obudowy. Wiem że to gumka - uszczelka przełącznika (jak w załączniku) ale gdzie jest jej miejsce? Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam