Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7

Rafffii76 30 Sty 2019 18:47 129458 262
    Patryk L

Poziom 16  
    waski1983KW napisał:
    Witam
    Od miesiąca mam ekspres Siemens EQ7 model TK73501DE/03. Wydaje mi się, że sprzedawca używanego sprzętu oszukał mnie mówiąc że uszczelki są wszystkie wymienione. Czy ewentualna wymiana jest trudna? Czy przeciek widoczny na zdjęciu udało się rozwiązać? Możesz jakoś pomóc?

Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7

Cieknie podczas robienia kawy czy już po?
  • SterControlSterControl
    waski1983KW
    Poziom 9  
    W trakcie robienia kawy. Taca ociekowa szybko jest pełna około 6-7kaw. Czy wymiana uszczelek coś da?
    Patryk L

Poziom 16  
    zacząłbym od wymiany kolanka bloku zaparzającego i jego gniazda było już gdzieś we wcześniejszych postach o tym.
    nioop

Specjalista AGD
    Nie lepiej blok wyjąć, zamknąć i sprawdzić skąd cieknie ?

Osobiście z dystansem podchodzę do wymiany elementów w ciemno lub "bo tak ktoś napisał w internecie". Ale zauważyłem powszechną na to modę ;)
    waski1983KW
    Poziom 9  
    A zrobi cykl bez bloku i czego szukać na co zwrócić uwagę? Trochę świeży jestem w tych sprawach.
  • SterControlSterControl
    nioop

Specjalista AGD
    waski1983KW napisał:
    A zrobi cykl bez bloku i czego szukać na co zwrócić uwagę? Trochę świeży jestem w tych sprawach.

Nie, nie.. Blok wyjąć poza ekspres, zamknąć blok i podać mu wodę np strzykawka i obserwować gdzie mu się "ulewa".
    Patryk L

Poziom 16  
    nioop napisał:
    waski1983KW napisał:

Nie, nie.. Blok wyjąć poza ekspres, zamknąć blok i podać mu wodę np strzykawka i obserwować gdzie mu się "ulewa".

Zaraz padnie pytanie jak zamknąć blok... Koszt wymiany kilku elementów zaparzacza to raptem 50-60zł i problem powinien się wyjaśnić.
    waski1983KW
    Poziom 9  
    Myślę że ogarne zamknięcie bloku i sprawdzę co się dzieje nie tak a jak szukać części zamiennych jest jakaś strona?
    Koszty podane przez Patryk L nie są strasznie duże wiec warto zainwestować. ma ktoś filmik jak ekspres parzy Kawę aby porównać?
    PiesAres
    Poziom 2  
    Patryk L napisał:
    PiesAres napisał:
    Posiadam Siemensa EQ 7 plus. Czy ten ekspres posiada regulacje długości mielenia kawy. Jak nastawię na trzy ziarenka mieli tylko 5 s. Na dwa ziarenka 4 i pół sekundy Moim zdaniem za mało kawy wpada do zaparzacza. Przerabiałem już uszczelki i czyszczenie młynka wielokrotnie, posiadam ten ekspres od pięciu lat fusy standardowo zrobiły się jak błoto. Przez pierwsze trzy lata było wszystko ok. Fusy były jak tabletki :) kawa zawsze ta sama Pellini Vivace. Wszystko sprawdzone, uszczelki, kolanko, młynek czyszczony, zaparzacz etc. regularnie. Pokrętło naprawione po przez rozebranie i wyczyszczenie. Chyba przerabiałem po trzech latach wszystkie tu problemy opisane. Kawa smakuje kijowo, chyba że zmiele osobiście i dodam sypaną dwie łyżki, to i tabletki ładne i kawa smaczna. Rozbieranie idzie mi już w 5 minut😂
    Jakieś pomysły?
    Pozdrawiam Wszystkich.

Jak masz możliwość to możesz spróbować zważyć ilość zmielonej kawy. Przy ustawieniu na maks ilośc powinno być przynajmniej 9gr. Możliwe że żarna się już kończą.

Bardzo dziękuję za naprowadzenie, jakoś nie przyszło mi to do głowy. Ilość zmielonej kawy nastawione na (trzy ziarenka) to 10gr.
    Pozdrawiam
    marhal
    Poziom 2  
    sq6hzs napisał:
    3-4 miesiące i będzie znowu to samo.

witam,
    mi w ekspresie bosch TES50621RW/12 wyskakuje informacja o usterce serwisowej podczas kończenia cyklu po płukaniu , jak blok zaparzający dochodzi do końca( dosłownie w ostatniej sekundzie przed zakończeniem płukania i obrocie bloku po zrobieniu kawy) wyłączenie ekspresu z zasilania pozwala na zrobienie następnej kawy i znowu to samo.
    sprawdziłem w menu serwisowym i w SDS ERROR MEMORY : BU TO 5 , a w SDS ERROR LOG: BMD 8491 M05F14H05 ( fotki w załączeniu)
    co to za błąd? czy to wskazuje na problem z przekładnią ? zaworem ceramicznym?
    Proszę o pomoc

Marek
    nioop

Specjalista AGD
    Błąd wskazuje na problem z napędem bloku lub samym blokiem.
    andreasowki
    Poziom 2  
    Posiadam Siemens EQ7 może ktoś miał taki problem. Włączając główny przycisk zasilający energie brak komunikatu na wyświetlaczu z kolei od razu włącza młynek i mieli do chwili ponownego wyłączenia energii.
    nioop

Specjalista AGD
    andreasowki napisał:
    Posiadam Siemens EQ7 może ktoś miał taki problem. Włączając główny przycisk zasilający energie brak komunikatu na wyświetlaczu z kolei od razu włącza młynek i mieli do chwili ponownego wyłączenia energii.

Oglądałeś płytkę elektroniczną ?
    Podejrzewam, że tam już tylko węgiel jest.
    andreasowki
    Poziom 2  
    Dzwoniłem do Serwisu to samo powiedzieli.Jeszcze nie zabrałem się do rozbierania ale chyba masz rację że to płyta. A jeżeli się okaże to jest szansa naprawy czy tylko wymiana jakie koszty? . Czy będzie pasować od Siemens EQ7 ale o innym numerze mój ma nr TK6209RW-05 mogę mieć płytę o nr TK73001/01
    nioop

Specjalista AGD
    Tych płyt jest chyba 6 lub 7, wiec szanse na trafienie takiej samej są niewielkie ale... są:)

Czy jej naprawa jest możliwa ? Można sobie gdybac bez fizycznych oględzin :p
    Patryk L

Poziom 16  
    andreasowki napisał:

Zapewne zalany został moduł i poszło zwarcie na mostek i triak sterujący młynkiem :) teoretycznie płyta do uratowania ale wszystko zależy w jakim stopniu się zwęgliła :)
    lemu
    Poziom 19  
    deel_bb napisał:
    witam,
    ...na fusy tylko oblepia "duszę"
    W takiej sytuacji lepsza kawa wychodzi z tradycyjnego ekspresu na kawę mieloną :(
    pozdrawiam.

Ja używam kawiarek - makinetek f. "BIALETTI". W nich należy stosować kawę grubo mieloną, taką najlepiej z napisem MOKA - wtedy nic się nie zakleja, nie oblepia a ciśnienie w moka ekspresso jest dość duże.
    Smacznej kawy życzę.
    jajacek121
    Poziom 2  
    Witam

No i mój ekspres umarł również
    Problem jest następujący: obecnie nie reaguje na przycisk ON/OFF (nowy przycisk nie pomógł, mam włącznik tylko na dole)
    Po włączeniu do gniazdka podświetla się wyświetlacz lecz nic nie wyświetla po chwili gaśnie, podświetlone są tylko dwa skrajne przyciski które po naciśnięciu zapalają wyświetlacz po czym znowu gaśnie. Ekspres po włączeniu do gniazdka nie wydaje żadnych dźwięków. Po dostaniu się do płyty głównej oraz wyświetlacza nie stwierdziłem żadnych uszkodzeń mechanicznych , spalonych części.
    Filmik z usterką :
    https://filmy.elektroda.pl/50_1582800513.mp4

Co może być potencjalną przyczyną , wyświetlacz czy płyta główna ?
    Venom999
    Poziom 1  
    Dobry. Czy u kogoś z Was wyskakiwał komunikat "Ustaw spieniacz mleka" w EQ.7 ? Wcześniej jak poruszałem dyszą gór-dół to zadziałało i komunikat znikał. Obecnie ciągle się świeci. Zwykłą kawę można zrobić bez problemu.
    _emde_
    Poziom 1  
    adam-sdi napisał:
    Witajcie. U mnie drobny problem. W Q7 opada ten element 308 tj to co wypuszcza napar kawy. Ten element który się podnosi lub opuszcza w zależności od wysokości naczynia które uzywamy. Cis się chyba poluźniło i ten model sam opada 😔
    A nawiaze do postu wyżej....o jakim smarowaniu expresu mówicie?

Witam,
    udało się rozwiązać problem z elementem 308? Jeśli tak, to będę bardzo wdzięczny za wskazówi, bo mam to samo...
    Pozdrawiam
    radisson
    Poziom 2  
    Witam!!!
    Mama wielka prośbę
    mam expres siemens eq7
    sprawa jest taka że proces wygląda następująco... ekspres mieli kawę pracuje zapażacz (wyczyszczony) włącza sie grzałka (choć w porównaniu z drugim który mam w domu słuchać jakieś bulgotanie załącza się pompka... i zaczyna pompować... po czym nagle przerywa (komunikat zaczekaj) sie proces i zrzuca całą kawę z wodą do pojemnika na fusy ....( z charakterystycznym buchnięciem pary) czasami jak wsypywałem sypką działał normalnie czasem nie... ekspres odkamieniony wyczyszczony... sprawdziłem w trybie serwisowym że przepływomierz działa... i odmierza 50 mil...
    co to może być ???? bardzo prosze o pomoc....
    nie wiem jak odczytywać kody błedów w logu błędów... może jakas podpowiedź... jakby jakiś czujnik ??? może temperatury
    Z góry wielkie dzięki....
    shine0002_1
    Poziom 1  
    Witam,

Koledzy jestem posiadaczem ekspresu Siemens TK76K573/06 i co jakiś czas ekspres prosi o kontakt z serwisem. Podpowiedzcie jak wejść do menu serwisowego aby sprawdzić co mu dolega?

Pozdrawiam

Marcin