Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7

Rafffii76 11 Jun 2021 15:06 168452 278
Bosch
 • #271
  robbcik
  Level 1  
  Witam, ekspres eq7, czy ktoś miał taki problem, po włączeniu wyświetla napis simens, cisza nic nie pracuje a po chwili wyskakuje komunikat uruchom ponownie, uruchomienie ponowne nic nie daje, w trybie serwisowym uruchamia pompę, młynek.
 • Bosch
 • #272
  JacekM3
  Level 1  
  @panfranek
  cześć czy dobrałeś sie do tej uszczelki pod białym pierścieniem , mam ten sam problem i nie wiem jak to zrobić . jakaś sugestia poproszę . pozdrawiam
 • Bosch
 • #274
  staszek_romaniszyn
  Level 2  
  Witam
  Posiadam Ekspres siemens eq7.0 plus, w ostatnim czasie zaczął bardzo słabo nalewać kawę, trwa to chyba trzy razy dłużej niż zazwyczaj.
  Zmierzyłem ciśnienie za pompką i pokazało mi trochę ponad 2 bary. Przepływomierz jest sprawny ponieważ ilość odmierzanej wody jest prawidłowa.
  Ktoś kiedyś może sprawdzał jakie powinno być prawidłowe ciśnienie między pompką a grzałką przy robieniu kawy?
  Wydaje mi się że powinno być wyższe. Może to pompka już się kończy?

  Pozdrawiam
 • #275
  Zoo12
  Level 12  
  Co prawda inny ekspres i nie mierzyłem ciśnienia ale miał podobne objawy. Początkowo wydłużył się czas robienia kawy a jakiś czas później dodatkowo w trakcie robienia kawy zaczął wylewać cześć wody do tacki. Objawy znikły po wymianie pompy wraz z regulatorem-tłumikiem pulsacji. Nowa Pompa na pewno daje wyższe ciśnienie co widać najlepiej po zmianie kawy na sypaną drobniej zmieloną. Kawa leci równo a przy starej pompie ledwo kapało no i nic nie leci do tacki ociekowej .
 • #277
  staszek_romaniszyn
  Level 2  
  Witam
  Zamówię nową pompkę i dam znać o efektach
  Pozdrawiam
 • #278
  staszek_romaniszyn
  Level 2  
  Witam
  Pompka została wymieniona zgodnie z niektórymi sugestiami i to było to. Pokrótce jednak, ekspres mój przemielił już ponad 20000 kaw wiec myślę że pompka miała prawo już odmówić posłuszeństwa.
  Objawy były takie jak praktycznie wszyscy opisują, przecieki do środka, mokre fusy a pod koniec kawa zaledwie kapała do kubka. Co prawda pompka to tylko jedna z części która została wymieniona, wcześniej wymieniłem też wszystkie uszczelki, przeszedł gruntowne czyszczenie poprzez rozebranie go do jednej śrubki, nowy zaparzacz a to głównie dlatego że podczas jego rozbierania ułamałem sprzęgiełko a tego nie można dokupić nowego a z rozbiórki jest praktycznie nie do dostania.
  Podsumowując, ekspres sprawuje się teraz jak nowy, fusy są suche i sprasowane, na kawie robi się pianka, a sama kawa jest smaczna i aromatyczna.
  Jedyne czego nie zrobiłem to nie mierzyłem ciśnienia po wymianie pompki, ale myślę że jest na pewno takie jak trzeba, choć ciekawi mnie jakie jest w praktyce. Może kiedyś się zbiorę do jego zmierzenia.
  Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomocne posty.
 • #279
  Niki331
  Level 4  
  Witam a wie ktoś może jaka kombinacja przycisków to trybu test w eq7 Z-series?