Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7

Rafffii76 09 Gru 2013 18:55 100244 200
  • #31 09 Gru 2013 18:55
    sq6hzs
    Poziom 12  

Jak wyciągnąć ten element, z którego wypływa kawa bo zatykają się dziurki?

• Arrow Multisolution Day
  • #32 06 Sty 2014 13:01
    bimki
    Poziom 15  

Witam,

mam pytanie dotyczące spieniania mleka podobne do tego poruszanego w tym wątku.
    Mianowicie mój ekspres (podobny do EQ.7, bo wersja do zabudowy: TK 76K573) od jakiegoś czasu zaczął trochę rozpryskiwać pianę na boki, piana robi się bardziej wodnista, wg mnie dużo pary uchodzi bokiem podczas spieniania.
    Wyjąłem spieniacz, porządnie umyłem, posmarowałem oringi silikonem (tym oryginalnym Siemensa) i dalej to samo.

Mój spieniacz jest dokładnie taki: Link.

Mam więc pytanie - co może być jeszcze przyczyną tego rozpryskiwania. Czyściłem spieniacz naprawde bardzo dobrze, również rurkę zasysającą.

pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestię.

• #33 13 Sty 2014 17:31
    fiestak
    Poziom 9  

Dzień dobry wszystkim, miałam 2 problemy z tych tutaj poruszanych, spieniacz rozpryskiwał i fusy są mokre. Spieniacz mi wymieniono cały. Pan z serwisu zrobił to od ręki, powiedział, że jest na to przygotowany bo to częsty problem. W instrukcji nie ma napisane że spieniacz się otwiera, pokazał mi jak. Należy go wyciągnąć z miejsca w którym jest a potem unieść jakby kapsel od góry. Za każdym razem po kawie z mlekiem używałam funkcji krótkiego płukania ale jak zdjął spieniacz i tak okazało się że jest zapieczony od mleka. Nowy spieniacz czyszczę, tak jak pokazał i jest ok.

Ale z fusami wciąż walczę, smarowałam jednostkę tym smarem, młynek mam ustawiony na połowie, choć i nim próbowałam regulować ale fusy nadal są mokre i nie wpadają do pojemnika. jak bym go nie ustawiła to było to samo. Po wyczyszczeniu jednostki była nieznaczna poprawa ale naprawdę nieznaczna. Jednosktę jak czyszczę także jest zawalona kawą mokrą i suchą. Ciekawe że ten oring na jednostce na górze , siedzi w takim swoim miejscu, takim rowku i on nie wypełnia go całkiem tylko się rusza, może to jest przyczyną? A może ktoś już doszedł do tego co można zrobić? Mój ekspres jest już po gwarancji, wcześniej reklamowałam go ponieważ pokrętło nie słuchało poleceń, wymienili jakis moduł i teraz tylko na to mam przedłużoną gwarancję. Dodam że płukania, czyszczenia, odkamienianie -wszystko jak chce ekspres.

• #34 18 Sty 2014 09:27
    fiestak
    Poziom 9  

MOKRE FUSY cd:

wydaje mi się, że znalazłam problem mokrych fusów. Otóż w moim przypadku pomogło:
    - zwiększenie mocy kawy na 3 ziarenka (wcześniej było na 2 ale fabrycznie chyba jest 3)
    - zwiększenie ziarnistości mielenia- czyli młynek na prawie grube fusy ( przy tym działaniu zmniejszyła się znacząco ilość pyłu kawowego w jednostce zaparzania.

Chociaż te 2 powyższe czynniki uważam za opcjonalne to jednak podobno ma znaczenie jakość kawy oraz stopień mielenia. Wg serwisu, który mamie sprawdza konkurencyjnej marki ekspres Krupsa, powinno się używać w miarę możliwości tej samej kawy, ponieważ laik nie odróżni , która jest tłusta a która nie to lepiej używać jednej. Moja mama zdecydowała się na jedną konkretną markę, zaniosła ją do serwisu i tam ustawiono jej młynek pod tę kawę właśnie.

-Ale największym czynnikiem było umycie i nasmarowanie sprężyny w jednostce zaparzania!
    Oprócz klapki takiej większej, która osłania z jednej strony uszczelkę na szyjce jednostki zaparzania, która bierze udział w wyciskaniu kawy jest jeszcze jedna zdejmowalna osłonka prawie u dołu jednostki. Klapka ma wielkość ok 3x5 cm i skrywa właśnie sprężynę, która u mnie była zawalona grudkami kawy. Sprężynę umyłam i wyczyściłam cieniutkim pędzelkiem i wykałaczką, dobrze wydłubując resztki kawy z pomiędzy oczek. Potem posmarowałam smarem fabrycznym - tak mi powiedział Pan z serwisu. I to było to! teraz fusy są ok.

Grudki kawy nie pozwalały sprężynie pracować w pełni mocy a do zbiorniczka wpadała nie do końca wyciśnięta kawa i stąd robiło się błoto.

• #35 16 Mar 2014 11:56
    bimki
    Poziom 15  

jeśli chodzi o spieniacz, to nie rozumiem dlaczego mleko często się rozpryskuje. Najgorzej jest bezpośrednio po rozebraniu i umyciu spieniacza. Po kilku dniach (pewnie gdy mleko wejdzie w jakieś szpary), to robi się lepiej.
    Próbowałem smarować uszczelki, które są w spieniaczu, ale bezskutecznie.

• Arrow Multisolution Day
  • #36 20 Mar 2014 11:38
    Callahan
    Poziom 17  

Ale to jest rozkręcany spieniacz czy też "rozrywa" się go na dwie części?

Jak jest zakamieniony, nawet z lekka to też może pryskać.

• #37 20 Mar 2014 11:46
    bimki
    Poziom 15  

cześć,

"rozrywa" się go na 2 części - to nie jest wersja zakręcana.
    W środku totalnie nic nie widać - tzn. jest sam plastik, wszystko co było białe to umyłem.

pozdrawiam

• #38 20 Mar 2014 18:17
    Callahan
    Poziom 17  

Nieszczelny jest. Nie widziałem żeby komuś udało się to zregenerować. Zainwestuj i kup nowy, będzie rozkręcany, z małą czerwoną uszczelką.

• #39 20 Mar 2014 23:06
    bimki
    Poziom 15  

no dobra, w sumie to 140zł w porównaniu z ceną ekspresu to nic... mam nadzieje, ze to wystarczy :)

• #40 23 Kwi 2014 13:52
    P4weł
    Poziom 2  

Byłby w stanie ktoś wykonać zdjęcie płyty głównej tego ekspresu? Interesuje mnie oznaczenie układu U8. Służę informacją i pomocą jeśli ktoś ma problem przy rozbiórce :)

• #41 30 Maj 2014 10:10
    mrrruczek
    Poziom 2  

Witam,
    mam pytanie techniczne do osób które otwierały ten ekspres, czy istnieje możliwość aby ściekająca woda po wewnętrznej ściance obudowy sąsiadującej z pojemnikiem na wodę dostała się do modułu sterowania?

Pytam, ponieważ reklamowałem na gwarancji ten ekspres a serwis odmówił mi bezpłatnej naprawy z powodu zalania modułu sterującego wodą, która miała się przedostać podczas nalewania wody do zbiornika (z uwagi na fakt iż ten zbiornik jest dość wąski często kilka kropel trafiało także na obudowę).
    Naprawa ma mnie kosztować 1400 zł.

Mam zdjęcie modułu, może się komuś przyda Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7

• #42 30 Maj 2014 10:24
    P4weł
    Poziom 2  

Witam, co prawda układ znajduje się pod zbiornikiem wody. Jednak płyta na której stawiamy ten zbiornik jest w jednym kawałku, lejąc po niej woda nie ma prawa przedostać się do wnętrza. Układ mógł zostać zalany np. po przez powstanie nieszczelności w urządzeniu.
    Mógłby Pan wykonać zdjęcie tego układu po po przeciwnej stronie (lewej). Albo przepisać oznaczenie z układu oznaczonego na płytce jako U8 ?

• #43 31 Maj 2014 20:42
    Callahan
    Poziom 17  

Koledzy, jest możliwe i częste, że lejąc wodę do zbiornika NA EKSPRESIE zalejemy moduł mocy. Dlatego pojemnik ma uchwyt do ściągania do napełnienia. Nowsze ekspresy mają plastykową osłonę nad modułem, ale I TAK ZDARZA SIĘ ZALANIE.
    Woda wlewa się szczelina pomiędzy pokrywą, a boczną ścianą, na której jest zbiornik wody.

Ps.: Te dwa moduły są od różnych eq.7

• #44 12 Cze 2014 22:09
    bartekluk
    Poziom 5  

Ja mam podobna płytkę do tej z której kolega poszukuje układu:
    Moje oznaczenia płytki:
    PROCOND: 454050011
    SW:1.08 HW:1.2
    EVA MAIN 27/01/11
    EME0013000025852
    A układ U8 ma oznaczenia:
    1036
    LNK304GN
    8494OJ

Mój ekspres zachowuje się podbnie do jednego z opisanych wyżej. Tzn po włączeniu główny wyłącznikiem wszystkie podświetlenia zapalają sie na kilka sekund potem podświetla się ekran i przycisk pod ekranem na ekranie wyświetla się zegar ale ekspres nie raguje na żadne przyciski. Czy winna będzie płyta główna czy moduł z wyświetlaczem udało się komuś ustalić?

• #46 01 Paź 2014 21:54
    sq6hzs
    Poziom 12  

Na jakie napięcie jest młynek do kawy w tym ekspresie?

• #48 27 Lis 2014 23:33
    Kris1809
    Poziom 13  

Witam.
    Wszelkie Pytania dotyczące problemów z tymi ekspresami proszę kierować do mnie.Pozdrawiam Kris

• #49 04 Gru 2014 19:12
    Callahan
    Poziom 17  

sq6hzs napisał:
    Na jakie napięcie jest młynek do kawy w tym ekspresie?

230V DC

Dodano po 4 [minuty]:

adamzabrze napisał:
    https://komtra.de/service-reparatur-anleitungen.html
    Tu jest instrukcja obrazkowa otwierania,
    Kto coś doradzi na problem z potencjometrem - wybór funkcji po 3 tatach zaczyna być problemem

Wymiana modułu chyba, że dobrze lutujesz "grzałką".

• #50 25 Gru 2014 16:33
    adamm_18
    Poziom 8  

Witam,

Na wstępie życzę wesołych Świąt.
    '
    Moja ciocia ma problem z ekspresem EQ.7 plus - ekspres, zamiast "nalewać" kawę pionowo do szklanki, "sika" na boki. Wujek próbował przeczyścić, ale nic to nie dało. Poprosili mnie żebym sprawdził w internecie i trafiłem na ten wątek, więc z góry dzięki za pomoc.

• #51 27 Gru 2014 17:08
    Kris1809
    Poziom 13  

Witam,
    Rozdzielacz kawy do wymiany.Pozdrawiam Kris

• #52 27 Gru 2014 20:41
    grzechul3
    Poziom 2  

@Kris1809 czesc, mam problem otoz w expresie eq5 w miejscu gdzie w ekspresie zakladasz spieniacz pod klapka pękła dysza na ktora sie zakalda ten spieniacz. czy mozesz pomoc w temacie co nalezy zrobic ? myslalem aby rozebrac i dokupic ta czesc ewentualnie skleic lecz boje sie tego rozebrac zeby czegos nie urwac . prosze o pomoc .

• #53 02 Sty 2015 18:25
    Callahan
    Poziom 17  

grzechul3 napisał:
    @Kris1809 czesc, mam problem otoz w expresie eq5 w miejscu gdzie w ekspresie zakladasz spieniacz pod klapka pękła dysza na ktora sie zakalda ten spieniacz. czy mozesz pomoc w temacie co nalezy zrobic ? myslalem aby rozebrac i dokupic ta czesc ewentualnie skleic lecz boje sie tego rozebrac zeby czegos nie urwac . prosze o pomoc .

Samej rurki już nie ma, jest cały zestaw dysz wylotowych z nową rurką. Około 100zł. Jak serwisant to robi na Twoich oczach to nic nie pęka...

• #54 19 Sty 2015 10:24
    kinga77
    Poziom 1  

Witam mam problem z expresem Siemens Q7,a mianowicie nie można pokrętłem regulować wyboru kawy,np. chce cappuccino to pokrętło przeskakuje nie można go ustawić.Teraz nawet jak dotyka się pod panelem obudowę to samo przeskakuje. Kto podpowie co wysiadło,jaki koszt naprawy,ewentualnie namiary na dobry serwis pogwarancyjny.W tej chwili pijemy tylko zwykłą kawę bo nie można ustawić innej .a jak się uda np.cappucino to potem ciężko ustawić na płukanie układu mlecznego.

• #55 05 Lut 2015 11:18
    ROBAK75
    Poziom 11  

Witam serdecznie! Ponawiam pytanie.
    W moim EQ7 po blisko 3 latach użytkowania również pojawia się problem z potencjometrem. Kręcąc w prawo, menu przesuwa się w lewo itp. Trudno ustawić właściwy wybór napoju. Jeszcze działa, ale jest coraz gorzej.
    Jakiś pomysł co z tym zrobić?

Pozdrawiam,
    Krzysztof

• #56 09 Lut 2015 13:56
    lidwinka
    Poziom 1  

Witam,
    ponawiam pytanie bo nie znalazlam odpowiedzi.
    Mam ekspres EQ 6 i probowalam wyciagnac zaparzacz ale cos haczy i nie chce urwac a teraz ani nie moge go wyciagnac ani zamknac klapy bocznej.
    Prosze o pomoc.

• #57 09 Lut 2015 15:17
    ROBAK75
    Poziom 11  

adamzabrze napisał:
    https://komtra.de/service-reparatur-anleitungen.html
    Tu jest instrukcja obrazkowa otwierania,
    Kto coś doradzi na problem z potencjometrem - wybór funkcji po 3 tatach zaczyna być problemem

Callahan napisał:
    Wymiana modułu chyba, że dobrze lutujesz "grzałką".

Można coś więcej na ten temat? Jaki moduł do wymiany, jaki koszt, co trzeba lutować grzałką? Mam identyczną sytuację. Niespełna 3 lata i pojawia się problem z potencjometrem i wyborem funkcji.

• #58 09 Lut 2015 17:20
    denis81
    Poziom 1  

Witam
    Mam pytanie do Kris1809, a mianowicie problem z ekspresem siemens eq7 pojawił się po czyszczeniu ekspresu i jednostki zaparzajacej i mimo że pojemnik na kawę jest pełny wyświetlany jest komunikat o napelnienieniu kawy. Młynek nie jest uruchamiany. Parzenie kawy zmielonej za pomocą bocznego wsypu przebiega bez problemów. Prosiłbym o jakies sugestie i porady. Czy jest możliwa naprawa we własnym zakresie czy tylko serwis?

Pozdrawiam

• #59 28 Lut 2015 00:43
    fenomenalny
    Poziom 2  

@Kris1809 Mam pytanie. Mam ten ekspres i zauwazylem ze jak parze kawe podwójnie tzn dwie kawy na raz obojetnie czy to espresso czy tez zwykła, to z lewej wylewki jest tej kawy mniej niz z prawej. Gdzies tam wyczytalem ze wylewka do wymiany. Czy rzeczywiscie? Co jest tego przyczyną? Nie da sie tego wyczyscic? naprawić jakos? Jaki jest koszt takiej wylewki? Czy samemu jestem w stanie to wymienic/ Czy potrzeba oddac ekspres do serwisu/

• #60 06 Mar 2015 01:19
    GumowyKurczak
    Poziom 11  

mam ten sam problem ze spieniaczem mleka - leci tylko para - czy możecie wrzucić jakiś P/N tej poprawionej wersji spieniacza ??