Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7

Rafffii76 09 Dec 2013 18:55 168506 278
Bosch
 • #31
  sq6hzs
  Level 13  
  Jak wyciągnąć ten element, z którego wypływa kawa bo zatykają się dziurki?
 • Bosch
 • #32
  bimki
  Level 16  
  Witam,

  mam pytanie dotyczące spieniania mleka podobne do tego poruszanego w tym wątku.
  Mianowicie mój ekspres (podobny do EQ.7, bo wersja do zabudowy: TK 76K573) od jakiegoś czasu zaczął trochę rozpryskiwać pianę na boki, piana robi się bardziej wodnista, wg mnie dużo pary uchodzi bokiem podczas spieniania.
  Wyjąłem spieniacz, porządnie umyłem, posmarowałem oringi silikonem (tym oryginalnym Siemensa) i dalej to samo.

  Mój spieniacz jest dokładnie taki: Link.

  Mam więc pytanie - co może być jeszcze przyczyną tego rozpryskiwania. Czyściłem spieniacz naprawde bardzo dobrze, również rurkę zasysającą.

  pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestię.
 • #33
  fiestak
  Level 10  
  Dzień dobry wszystkim, miałam 2 problemy z tych tutaj poruszanych, spieniacz rozpryskiwał i fusy są mokre. Spieniacz mi wymieniono cały. Pan z serwisu zrobił to od ręki, powiedział, że jest na to przygotowany bo to częsty problem. W instrukcji nie ma napisane że spieniacz się otwiera, pokazał mi jak. Należy go wyciągnąć z miejsca w którym jest a potem unieść jakby kapsel od góry. Za każdym razem po kawie z mlekiem używałam funkcji krótkiego płukania ale jak zdjął spieniacz i tak okazało się że jest zapieczony od mleka. Nowy spieniacz czyszczę, tak jak pokazał i jest ok.

  Ale z fusami wciąż walczę, smarowałam jednostkę tym smarem, młynek mam ustawiony na połowie, choć i nim próbowałam regulować ale fusy nadal są mokre i nie wpadają do pojemnika. jak bym go nie ustawiła to było to samo. Po wyczyszczeniu jednostki była nieznaczna poprawa ale naprawdę nieznaczna. Jednosktę jak czyszczę także jest zawalona kawą mokrą i suchą. Ciekawe że ten oring na jednostce na górze , siedzi w takim swoim miejscu, takim rowku i on nie wypełnia go całkiem tylko się rusza, może to jest przyczyną? A może ktoś już doszedł do tego co można zrobić? Mój ekspres jest już po gwarancji, wcześniej reklamowałam go ponieważ pokrętło nie słuchało poleceń, wymienili jakis moduł i teraz tylko na to mam przedłużoną gwarancję. Dodam że płukania, czyszczenia, odkamienianie -wszystko jak chce ekspres.
 • #34
  fiestak
  Level 10  
  MOKRE FUSY cd:

  wydaje mi się, że znalazłam problem mokrych fusów. Otóż w moim przypadku pomogło:
  - zwiększenie mocy kawy na 3 ziarenka (wcześniej było na 2 ale fabrycznie chyba jest 3)
  - zwiększenie ziarnistości mielenia- czyli młynek na prawie grube fusy ( przy tym działaniu zmniejszyła się znacząco ilość pyłu kawowego w jednostce zaparzania.

  Chociaż te 2 powyższe czynniki uważam za opcjonalne to jednak podobno ma znaczenie jakość kawy oraz stopień mielenia. Wg serwisu, który mamie sprawdza konkurencyjnej marki ekspres Krupsa, powinno się używać w miarę możliwości tej samej kawy, ponieważ laik nie odróżni , która jest tłusta a która nie to lepiej używać jednej. Moja mama zdecydowała się na jedną konkretną markę, zaniosła ją do serwisu i tam ustawiono jej młynek pod tę kawę właśnie.

  -Ale największym czynnikiem było umycie i nasmarowanie sprężyny w jednostce zaparzania!
  Oprócz klapki takiej większej, która osłania z jednej strony uszczelkę na szyjce jednostki zaparzania, która bierze udział w wyciskaniu kawy jest jeszcze jedna zdejmowalna osłonka prawie u dołu jednostki. Klapka ma wielkość ok 3x5 cm i skrywa właśnie sprężynę, która u mnie była zawalona grudkami kawy. Sprężynę umyłam i wyczyściłam cieniutkim pędzelkiem i wykałaczką, dobrze wydłubując resztki kawy z pomiędzy oczek. Potem posmarowałam smarem fabrycznym - tak mi powiedział Pan z serwisu. I to było to! teraz fusy są ok.

  Grudki kawy nie pozwalały sprężynie pracować w pełni mocy a do zbiorniczka wpadała nie do końca wyciśnięta kawa i stąd robiło się błoto.
 • #35
  bimki
  Level 16  
  jeśli chodzi o spieniacz, to nie rozumiem dlaczego mleko często się rozpryskuje. Najgorzej jest bezpośrednio po rozebraniu i umyciu spieniacza. Po kilku dniach (pewnie gdy mleko wejdzie w jakieś szpary), to robi się lepiej.
  Próbowałem smarować uszczelki, które są w spieniaczu, ale bezskutecznie.
 • #36
  Callahan
  Level 18  
  Ale to jest rozkręcany spieniacz czy też "rozrywa" się go na dwie części?

  Jak jest zakamieniony, nawet z lekka to też może pryskać.
 • #37
  bimki
  Level 16  
  cześć,

  "rozrywa" się go na 2 części - to nie jest wersja zakręcana.
  W środku totalnie nic nie widać - tzn. jest sam plastik, wszystko co było białe to umyłem.

  pozdrawiam
 • Bosch
 • #38
  Callahan
  Level 18  
  Nieszczelny jest. Nie widziałem żeby komuś udało się to zregenerować. Zainwestuj i kup nowy, będzie rozkręcany, z małą czerwoną uszczelką.
 • #39
  bimki
  Level 16  
  no dobra, w sumie to 140zł w porównaniu z ceną ekspresu to nic... mam nadzieje, ze to wystarczy :)
 • #40
  P4weł
  Level 2  
  Byłby w stanie ktoś wykonać zdjęcie płyty głównej tego ekspresu? Interesuje mnie oznaczenie układu U8. Służę informacją i pomocą jeśli ktoś ma problem przy rozbiórce :)
 • #41
  mrrruczek
  Level 2  
  Witam,
  mam pytanie techniczne do osób które otwierały ten ekspres, czy istnieje możliwość aby ściekająca woda po wewnętrznej ściance obudowy sąsiadującej z pojemnikiem na wodę dostała się do modułu sterowania?

  Pytam, ponieważ reklamowałem na gwarancji ten ekspres a serwis odmówił mi bezpłatnej naprawy z powodu zalania modułu sterującego wodą, która miała się przedostać podczas nalewania wody do zbiornika (z uwagi na fakt iż ten zbiornik jest dość wąski często kilka kropel trafiało także na obudowę).
  Naprawa ma mnie kosztować 1400 zł.

  Mam zdjęcie modułu, może się komuś przyda

  Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7
 • #42
  P4weł
  Level 2  
  Witam, co prawda układ znajduje się pod zbiornikiem wody. Jednak płyta na której stawiamy ten zbiornik jest w jednym kawałku, lejąc po niej woda nie ma prawa przedostać się do wnętrza. Układ mógł zostać zalany np. po przez powstanie nieszczelności w urządzeniu.
  Mógłby Pan wykonać zdjęcie tego układu po po przeciwnej stronie (lewej). Albo przepisać oznaczenie z układu oznaczonego na płytce jako U8 ?

  Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7
 • #43
  Callahan
  Level 18  
  Koledzy, jest możliwe i częste, że lejąc wodę do zbiornika NA EKSPRESIE zalejemy moduł mocy. Dlatego pojemnik ma uchwyt do ściągania do napełnienia. Nowsze ekspresy mają plastykową osłonę nad modułem, ale I TAK ZDARZA SIĘ ZALANIE.
  Woda wlewa się szczelina pomiędzy pokrywą, a boczną ścianą, na której jest zbiornik wody.

  Ps.: Te dwa moduły są od różnych eq.7
 • #44
  bartekluk
  Level 8  
  Ja mam podobna płytkę do tej z której kolega poszukuje układu:
  Moje oznaczenia płytki:
  PROCOND: 454050011
  SW:1.08 HW:1.2
  EVA MAIN 27/01/11
  EME0013000025852
  A układ U8 ma oznaczenia:
  1036
  LNK304GN
  8494OJ

  Mój ekspres zachowuje się podbnie do jednego z opisanych wyżej. Tzn po włączeniu główny wyłącznikiem wszystkie podświetlenia zapalają sie na kilka sekund potem podświetla się ekran i przycisk pod ekranem na ekranie wyświetla się zegar ale ekspres nie raguje na żadne przyciski. Czy winna będzie płyta główna czy moduł z wyświetlaczem udało się komuś ustalić?
 • #46
  sq6hzs
  Level 13  
  Na jakie napięcie jest młynek do kawy w tym ekspresie?
 • #48
  Kris1809
  Level 14  
  Witam.
  Wszelkie Pytania dotyczące problemów z tymi ekspresami proszę kierować do mnie.Pozdrawiam Kris
 • #49
  Callahan
  Level 18  
  sq6hzs wrote:
  Na jakie napięcie jest młynek do kawy w tym ekspresie?

  230V DC

  Dodano po 4 [minuty]:

  adamzabrze wrote:
  https://komtra.de/service-reparatur-anleitungen.html
  Tu jest instrukcja obrazkowa otwierania,
  Kto coś doradzi na problem z potencjometrem - wybór funkcji po 3 tatach zaczyna być problemem

  Wymiana modułu chyba, że dobrze lutujesz "grzałką".
 • #50
  adamm_18
  Level 9  
  Witam
  Na wstępie życzę wesołych Świąt.
  Moja ciocia ma problem z ekspresem EQ.7 plus - ekspres, zamiast "nalewać" kawę pionowo do szklanki, "sika" na boki. Wujek próbował przeczyścić, ale nic to nie dało. Poprosili mnie żebym sprawdził w internecie i trafiłem na ten wątek, więc z góry dzięki za pomoc.
 • #51
  Kris1809
  Level 14  
  Witam
  Rozdzielacz kawy do wymiany.
  Pozdrawiam Kris
 • #52
  grzechul3
  Level 2  
  @Kris1809 czesc, mam problem otoz w expresie eq5 w miejscu gdzie w ekspresie zakladasz spieniacz pod klapka pękła dysza na ktora sie zakalda ten spieniacz. czy mozesz pomoc w temacie co nalezy zrobic ? myslalem aby rozebrac i dokupic ta czesc ewentualnie skleic lecz boje sie tego rozebrac zeby czegos nie urwac . prosze o pomoc .
 • #53
  Callahan
  Level 18  
  grzechul3 wrote:
  @Kris1809 czesc, mam problem otoz w expresie eq5 w miejscu gdzie w ekspresie zakladasz spieniacz pod klapka pękła dysza na ktora sie zakalda ten spieniacz. czy mozesz pomoc w temacie co nalezy zrobic ? myslalem aby rozebrac i dokupic ta czesc ewentualnie skleic lecz boje sie tego rozebrac zeby czegos nie urwac . prosze o pomoc .


  Samej rurki już nie ma, jest cały zestaw dysz wylotowych z nową rurką. Około 100zł. Jak serwisant to robi na Twoich oczach to nic nie pęka...
 • #54
  kinga77
  Level 1  
  Witam mam problem z expresem Siemens Q7,a mianowicie nie można pokrętłem regulować wyboru kawy,np. chce cappuccino to pokrętło przeskakuje nie można go ustawić.Teraz nawet jak dotyka się pod panelem obudowę to samo przeskakuje. Kto podpowie co wysiadło,jaki koszt naprawy,ewentualnie namiary na dobry serwis pogwarancyjny.W tej chwili pijemy tylko zwykłą kawę bo nie można ustawić innej .a jak się uda np.cappucino to potem ciężko ustawić na płukanie układu mlecznego.
 • #55
  ROBAK75
  Level 12  
  Witam serdecznie! Ponawiam pytanie.
  W moim EQ7 po blisko 3 latach użytkowania również pojawia się problem z potencjometrem. Kręcąc w prawo, menu przesuwa się w lewo itp. Trudno ustawić właściwy wybór napoju. Jeszcze działa, ale jest coraz gorzej.
  Jakiś pomysł co z tym zrobić?

  Pozdrawiam,
  Krzysztof
 • #56
  lidwinka
  Level 1  
  Witam,
  ponawiam pytanie bo nie znalazlam odpowiedzi.
  Mam ekspres EQ 6 i probowalam wyciagnac zaparzacz ale cos haczy i nie chce urwac a teraz ani nie moge go wyciagnac ani zamknac klapy bocznej.
  Prosze o pomoc.
 • #57
  ROBAK75
  Level 12  
  adamzabrze wrote:
  https://komtra.de/service-reparatur-anleitungen.html
  Tu jest instrukcja obrazkowa otwierania,
  Kto coś doradzi na problem z potencjometrem - wybór funkcji po 3 tatach zaczyna być problemem

  Callahan wrote:
  Wymiana modułu chyba, że dobrze lutujesz "grzałką".


  Można coś więcej na ten temat? Jaki moduł do wymiany, jaki koszt, co trzeba lutować grzałką? Mam identyczną sytuację. Niespełna 3 lata i pojawia się problem z potencjometrem i wyborem funkcji.
 • #58
  denis81
  Level 2  
  Witam
  Mam pytanie do Kris1809, a mianowicie problem z ekspresem siemens eq7 pojawił się po czyszczeniu ekspresu i jednostki zaparzajacej i mimo że pojemnik na kawę jest pełny wyświetlany jest komunikat o napelnienieniu kawy. Młynek nie jest uruchamiany. Parzenie kawy zmielonej za pomocą bocznego wsypu przebiega bez problemów. Prosiłbym o jakies sugestie i porady. Czy jest możliwa naprawa we własnym zakresie czy tylko serwis?

  Pozdrawiam
 • #59
  fenomenalny
  Level 2  
  @Kris1809 Mam pytanie. Mam ten ekspres i zauwazylem ze jak parze kawe podwójnie tzn dwie kawy na raz obojetnie czy to espresso czy tez zwykła, to z lewej wylewki jest tej kawy mniej niz z prawej. Gdzies tam wyczytalem ze wylewka do wymiany. Czy rzeczywiscie? Co jest tego przyczyną? Nie da sie tego wyczyscic? naprawić jakos? Jaki jest koszt takiej wylewki? Czy samemu jestem w stanie to wymienic/ Czy potrzeba oddac ekspres do serwisu/

  Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7
 • #60
  GumowyKurczak
  Level 11  
  mam ten sam problem ze spieniaczem mleka - leci tylko para - czy możecie wrzucić jakiś P/N tej poprawionej wersji spieniacza ??