Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7

Rafffii76 06 Gru 2015 11:31 103547 225
  • Metal Work Pneumatic
  • #93 01 Lut 2016 12:14
    Slay11
    Poziom 1  

zibik666 napisał:
    Witam. Mam problem z Expresem Eq7.
    Gdy robi mi kawe . kawa leci tylko z jednej dyszy , z drugiej lekko krople leca. jak to rozebrac? lub wyczyscic?. Pozdrawiam

Witaj Zibik.
    Mam w zasadzie identyczny problem. Poradziłeś sobie może ze swoim ?
    Sławek

• #94 08 Kwi 2016 11:06
    grych2
    Poziom 10  

witam

kupiłem eq7, a że był osyfiony zaparzacz to rozebrałem go do czyszczenie i nasmarowałem,
    jedna rzecz mnie niepokoi zauważyłem (oglądając filmiki z YouTube, że barak jest jednej uszczelki z zaparzaczu- na schemacie 0616 - taka trójkątna
    czy jest ona potrzebna? gdzie mogę taką dokupić?
    poprzedni właściciel mówił,że działa bez problemu, u mnie tez parzy kawę, ale moja wiedza jest mała ponieważ jest to mój pierwszy automat

z góry dziękuję za pomoc Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7 Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7

• #95 17 Kwi 2016 19:21
    Callahan
    Poziom 17  

W zasadzie niczemu nie służy ta uszczelka.

Dodano po 2 [minuty]:

Slay11 napisał:
    zibik666 napisał:
    Witam. Mam problem z Expresem Eq7.
    Gdy robi mi kawe . kawa leci tylko z jednej dyszy , z drugiej lekko krople leca. jak to rozebrac? lub wyczyscic?. Pozdrawiam

Witaj Zibik.
    Mam w zasadzie identyczny problem. Poradziłeś sobie może ze swoim ?
    Sławek

Od spodu podważa się śrubokrętem w miejscu na przy krótszych krawędziach i zsuwa całą wylewkę w dół.
    Proste czyszczenie typu rozgięty spinacz biurowy i "przetykanie" w miejscu wylotu też pomoże-na krótko.

• #96 22 Kwi 2016 23:21
    telecom24
    Poziom 5  

Witam
    Mam problem z ekspresem ciśnieniowym Siemens EQ7 nie parzy kawy. Woda nie leci tez spieniaczem. Woda przelatuje tam gdzie znajdują się fusy z kawy.

• #97 23 Kwi 2016 09:24
    telecom24
    Poziom 5  

Witam

Jeszcze raz prosze o pomoc
    Mam problem z ekspresem ciśnieniowym Siemens EQ7 nie parzy kawy. Woda nie leci tez spieniaczem. Woda przelatuje tam gdzie znajdują się fusy z kawy.

Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

Czy mógł spaść jakiś wężyk doprowadzający wode do dysz z kawą i jednocześnie spieniacza. Expres dokładnie wyczyściłem wszytko wyglada dobrze ale woda idzie tylko do dolnego pojemnika

• #98 23 Kwi 2016 20:32
    Callahan
    Poziom 17  

Nie, to nie kwestia wężyka. Jakiś inny komunikat się pojawia przy np: gorącej wodzie?

• #99 23 Kwi 2016 22:29
    telecom24
    Poziom 5  

Niestety nie ma żadnego komunikatu. Woda gorąca te nie leci wszystko wywala do szuflady dolnej

• #100 24 Kwi 2016 10:31
    Callahan
    Poziom 17  

Jeśli ewidentnie całą wodę, niezależnie czy płucze czy robi napój wywala do pojemnika na skropliny i do tego zimną to uszkodzony (lub stoi) przepływomierz.

• Metal Work Pneumatic
  • #101 24 Kwi 2016 16:49
    Kris1809
    Poziom 14  

Sprawdzić przepływomierz tak jak kolega u góry sugeruje,potem zacząć sprawdzać zabezpieczenia na grzałce plus czy w ogóle grzałka przepływowa dostaje zasilanie.
    Dodając jeszcze od siebie iż warto sprawdzić drożność układu wodnego-brak przepływu brak impulsów.
    Pozdrawiam Krisu

• #102 24 Kwi 2016 18:56
    telecom24
    Poziom 5  

Przepraszam ale gdzie znajdę przepływomierz w moim ekspresie i co dokładnie mam z nim zrobić . Prosze o podanie dokładnych wskazówek postępowania , jak zdiagnozować i naprawić próblem. Z góry bardzo dziekuje

• #103 25 Kwi 2016 21:33
    telecom24
    Poziom 5  

Przepraszam ze was mecze ale zona nie daje mi spokoju , czy jakoś w prosty sposób jestem w stanie odwiesić ten przepływomierz ? Czy jednak problem dla takiego laika jak ja jest nie do przeskoczenia ? Jeśli ktoś mi moze cos doradzić to bardzo prosze :)

• #104 03 Sie 2016 21:09
    antonio55
    Poziom 2  

Czy ktoś z użytkowników siemensa EQ.7 mógłby mi pomóc z ciągłą informacją na wyświetlaczu ,, opróżnij pojemnik na skropliny". Wiadomość ta pojawia się po kilku zaparzeniach. Ponadto wydaje mi się że zbiera się za dużo wody w pojemniku poziomym. Czy jest to problem techniczny czy sterowników? Pozdrawiam Antoni

• #105 09 Sie 2016 14:15
    jakubhab
    Poziom 11  

Eee... po prostu skropliny się tworzą i nie ma na to recepty.. Po 4-5 kawach jest to normalne i nikt z tym większego problemu nie robi. To normalna czynność przy tym ekspresie...

• #106 25 Wrz 2016 07:28
    katszy12345
    Poziom 2  

Część. Mam problem z moim expresem siemens eq7. A mianowicie od pewnego czasu nie działa spieniacz mleka. Młynek mieli niby włącza się spienianie ale po 2 sekundach już się wyłącza i konczy sie proces robienia napoju mlecznego. Czy ktoś wie co to może być. Z góry dzięki

• #107 21 Lis 2016 13:15
    POLska18
    Poziom 11  

Witam wszystkich.
    Po długiej nieobecności na forum czytam te "brednie" co piszecie o naprawach EQ5 i EQ7 .
    osobiście zajmuję się w Holandii głównie naprawami modeli:
    - Siemens EQ5 i EQ7 serie M L Z
    - Bosch Vero Bar 100 , 300 i VeroProfessional 600 (są to kolejno EQ7 sygnowane przez bosch )
    - Każdy DeLonghi
    - każda Jura

- Grych 2 pisał o uszczelce po boku na zaparzaczu
    Odpowiedź :
    (użytkownik Callahan )"W zasadzie niczemu nie służy ta uszczelka."- masz 13 poziom ! jak możesz takie coś napisać -bzdura!!!
    ma ona odprowadzić wodę po rozłączeniu zaparzacza aby była kierowana do skraplacza a nie leciała po aluminium w stronę spodu elektroniki.

- woda leci tylko z jednego wylotu... trzeba wyciągnąć i wyczyścić najlepiej wanienką ultradźwiękową a jak się nie ma to namaczać namaczać i namaczać aż cały syf wyleci nic nie trzeba kupować chyba że jest pęknięty

- Woda nie wypływa do szklanki tylko spieniaczem ? do naprawy /wymiany selektor wylotu (element z silnikiem który decyduje gdzie i która woda ma przepłynąć ) jak jest uszkodzony to nawet na wyświetlaczu może pojawić się informacja o konieczności kontaktu z serwisem

- uszkodzenie przepływomierza to raczej objawia się że automat pompuje wodę i za moment po ok 2 sek pojawia się na wyświetlaczu jakby kawa była gotowa (wszystkie modele)

• #108 24 Lis 2016 22:54
    Kris1809
    Poziom 14  

Dodając: Nareszcie ktoś rozsądny przemówił bo mi zabrakło słów.
    Pozdrawiam

• #109 29 Lis 2016 00:03
    andyvw
    Poziom 1  

witam mam problem z te501503de po wymianie grzałki nadal nie grzeje brak napięcia na wyjściu modułu jakie mogą być przyczyny. Z góry dzięki za pomoc P.S. reszta działa bez problemu. Grzałka została wymieniona bo przestało grzać i taka była sugestia serwisu. Sprawdziłem obydwie na krótko i są sprawne (grzeją)

• #110 07 Gru 2016 08:27
    rafila
    Poziom 10  

Witam!
    Może komuś pomoże.
    Miałem komunikat na wyświetlaczu "sprawdź pojemnik na wodę" (woda nie wypływała do szklanki ani przez spieniacz). Najpierw kontrola pływaka - ok. Następnie rozebrałem ekspres (tylną i boczną ściankę- zatrzaski- instrukcja na niemieckiej stronie w postach powyżej). Wyczyściłem przepływomierz (element rozbieralny, w środku wirniczek) oraz przepłukałem ("przedmuchałem") pompkę - w rurce między przepływomierzem a pompką widoczne były drobinki kawy (nie wiem skąd). Poskładałem i działa.

• #111 07 Gru 2016 12:24
    hrabia_Z
    Poziom 11  

Dzień dobry,

W moim przypadku spotkałem się z problemem braku wody.
    Słychać pracę pompki, słychać "szum" podgrzewacza, ale woda nie wylatuje.
    Co może być przyczyną?

Pozdrawiam

• #112 21 Gru 2016 15:26
    Marc2010
    Poziom 6  

Witam.Mam problem z EQ.7 W momencie lania kawy do filiżanki kawa z ekspresu na początku leci prosto a po chwili bokiem nawet z obudowy potrafi polecieć
    .Co może być przyczyną ?

• #113 21 Gru 2016 19:59
    sq6hzs
    Poziom 12  

Z jakiego boku, wylewki ekspresu? Zamiast z dziury w wylewce wycieka dookoła srebrnej nakładki czy gdzieś całkiem indziej?

Link w linku instrukcja jak sobie poradzić z zatykającymi wylewkami.

• #114 22 Gru 2016 10:51
    Marc2010
    Poziom 6  

Rozwiercenie i przedmuchanie pomogło dzięki.

• #115 22 Gru 2016 20:51
    sq6hzs
    Poziom 12  

Wyczyść jeszcze w środku tą wylewkę bo pewnie jest tak zasyfiona że strach patrzeć. Polecam jakimś patykiem do szaszłyków albo innym drutem tam pogrzebać bo w EQ7 nie da się tego rozebrać bez rozcinania.

• #116 04 Sty 2017 11:55
    brenek
    Poziom 2  

Dzień dobry
    W moim przypadku (EQ7) pompa pracuje, ale woda nie leci ani przez wylewkę ani przez spieniacz. Wyjąłem pompę, wszystkie przewody drożne. Jak można jeszcze sprawdzić czy to pompa czy zawór jest do wymiany?

• #117 07 Sty 2017 12:10
    sq6hzs
    Poziom 12  

Wyciągnąć wężyk, którym pompka pompuje wodę i zobaczyć czy leci.

• #118 07 Sty 2017 21:42
    brenek
    Poziom 2  

sq6hzs napisał:
    Wyciągnąć wężyk, którym pompka pompuje wodę i zobaczyć czy leci.

Dziękuję za podpowiedź. Woda nie leci. Tylko czy to oznacza na 100% uszkodzoną pompę? Bo przed nią jest jeszcze zawór.

• #119 24 Sty 2017 10:55
    Zoo12
    Poziom 11  

Witam, mam pytanie trochę z innej beczki może ktoś orientuje się gdzie można kupić części obudowy do ekspresu Siemens EQ7?
    Jest to front pojemnika na skropliny ja szukam części ze zdjęcia tzn. znalazłem komplet 2 elementy srebrny plastik i czarny za cenę 350zł mi zależy tylko na tym mniejszym srebrnym.

Dla osób walczących z spieniaczem mleka w ekspresie siemens eq7. W moim przypadku nie pomagało czyszczenie ani smarowanie uszczelek, po wymianie 4szt. oringów (na łączniku spieniacza z ekspresem), które na oko wyglądały dobrze spieniacz zaczął działać jak nowy. Koszt 2zł. czyli o wiele niższy niż wymiana spieniacza na nowy.

• #120 01 Lut 2017 14:29
    dugass
    Poziom 8  

Witam. Widzę po postach że nie tylko ja mam problem z tym ekspresem :) w moim EQ7 wszystko działało super aż do dnia awarii ;) ogólnie ekspres jest w pełni sprawny włącza się pompa pompuje wodę przepłukuje się ale woda niestety leci do tacki zamiast wylewką. Po ściągnięciu drzwiczek i zablokowaniu czujnika zauważyłem że blok nie wykonuje żadnej pracy. Ekspres pompuje wodę ale nie przechodzi ona przez blok ekspresu gdyż w ogóle go silnik nie obraca. Leci cała do tacki. Proszę o jakąś podpowiedz. Ekspres nie wyświetla żadnych dodatkowych informacji na wyświetlaczu.

Szukaj w 5mln produktów