Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7

20 Mar 2012 14:26 120023 257
  • Poziom 8  
    Witam,

Jak w temacie, poszukuje instrukcji jak rozebrac ekspres cisnieniowy Siemens EQ.7. Zdejmujac tylna scianke dochodze do momentu, gdzie cos "trzyma" i nie chce na sile probowac, zeby nie polamac jakiegos zaczepu. Moze ktos juz rozbieral ten ekspres.

Z gory dzieki za pomoc.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 8  
    witam,
    mam problem z 3 letnim ekspresem siemens eq.7 - po każdym parzeniu kawy wyskakuje informacja - sprawdź jednostkę zaparzania. Trzeba ją wyjąć, umyć, umyć pół kuchni po takiej czynności, a poza tym ekspres wydaje odgłosy wielkich męczarni podczas parzenia kawy i często przerywa parzenie po zmieleniu i nasypaniu kawy do sitka. Zmielona kawa nie trafia bezpośrednio do pojemnika na fusy tylko oblepia "duszę". Zaparzona kawa jest niesmaczna - czuć drobinki kawy.
    Czy ktoś miał podobne problemy? Ciekawe czy to już koniec tego urządzenia?

W takiej sytuacji lepsza kawa wychodzi z tradycyjnego ekspresu na kawę mieloną :(
    pozdrawiam.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 8  
    Ja przed koncem okresu gwarancyjnego oddalem ekspres do serwisu. Wymienili mi wtedy mlynek i caly blok zaparzajacy na troche inny niz mialem. Mozliwe, ze zmodyfikowali blok, od czasu kiedy ja kupilem ten eksres.
    Mysle, ze u Ciebie nie obejdzie sie bez serwisu, a raczej pogwarancyjne naprawy nie sa tanie.
  • Poziom 8  
    Niestety tego się boję, że tanio nie będzie - wtedy chyba pomyślę o nowym. Przez 3 lata robił kawę chyba najlepszą jaką piłam i jestem gotowa kupić taki sam ekspres - nowszą wersję. Zorientuję się czy naprawa ma sens.
    przepraszam, ale nie pomogę w "rozbieraniu". powodzenia.
  • Poziom 8  
    Co do rozbierania ekspresu, to mi sie udalo. Sam wymienilem pompke w nim i zaplacilem za nia jakies 70zl, a w serwisie naprawa kosztowalaby kilka stowek. A trzeba wysylac ekspres do Lodzi, bo tam jest glowny serwis.
    W Twoim przypadku najlepiej by bylo zadzwonic do serwisu i popytac, czy jest mozliwosc zakupu bloku zaparzajacego. Moze cena nie bedzie kosmiczna.
    Czy ekspres byl czyszczony i odkamieniany na czas? Jesli nie, to moze trzeba zapuscic program Calc & Clean.
  • Poziom 8  
    odkamienianie i Calc & Clean było regularnie - kiedy sobie życzył, środki oryginalne, ale mam wrażenie od samego początku, że kawa po zaparzeniu była bardzo mokra i nigdy nie wpadała idealnie do pojemnika na odpady. Każde czyszczenie jednostki to koszmar - może ta sztuka tak ma, tylko zastanawiam się czy jak kupię inny to będzie to samo czy miałam po prostu taki egzemplarz.
    Niby głupota, ale za taką cenę nie spodziewałam się tak uciążliwego czyszczenia tego ekspresu. Czy u Ciebie też tak to wygląda? tzn mokra, zmielona kawa oblepia jednostkę i blokuje całość? spotkałam się z taką jedną opinią, więc może jest to jakaś wada tych ekspresów.
  • Poziom 8  
    U mnie po tygodniu uzywania ekspresu, jak wyciagam blok do czyszczenia, w niektorych zakamarkach sa sladowe ilosci kawy. I tak bylo tez z poprzednim blokiem, wiec wydaje mi sie, ze Twoj egzemplarz ma jakas wade.
    Ja nie mam calej kuchni w kawe po czyszczeniu bloku. Po prostu oplukuje pod biezaca woda i gdzieniegdzie doczyszczam szczoteczka do zebow. Pozniej lekko potrzasam, zeby pozbyc sie wody, wycieram i wkladam spowrotem do ekspresu.
    A czy na tloku, w bloku zaparzajacym jest uszczelka (gumowy oring)? Bo jesli by jej nie bylo, lub byla uszkodzona, to chyba wlasnie bylby efekt rozlanej mokrej kawy na calym bloku.
  • Poziom 8  
    Wygląda na to, ze coś było od początku nie tak... uszczelkę sprawdzę w domu wieczorem i nastawiam się na wizytę w serwisie. Jak wycenią wymianę tej jednostki na mniej niż 30% ceny nowego albo naprawią i zobaczę efekt to dam mu drugą szansę ;) na razie jestem lekko wkurzona - mycie wnętrza ekspresu po wyjęciu jednostki jest koszmarne, sama jednostka to faktycznie mały problem.
    ok, dzięki za info, powalczę teraz z serwisem szkoda, że już po gwarancji.
    pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Witam.

Mam dokładnie to samo.
    I zastanawiam się co robić.
    Z tym czyszczenie nie jest tak źle.
    W środku wygląda całkiem normalnie i nie ma aż tyle brudów.
    Znalazłem jednostkę zaskarżania w jednym sklepie internetowym.
    Koszt to 300-400 zł, tylko pytanie czy wymiana tego podzespoły pomoże.
    Jakoś nie jestem o tym przekonany.
    Udało się może pani oddać ekspres do naprawy lub wyceny?
    Mam dylemat i też się zastanawiam co dalej robić.

Pozdrawiam i czekam na jakieś informacje odnośnie pani ekspres.

Wojtek
  • Poziom 1  
    Witam
    Niestety nie pomogę w rozbiórce EQ7 ale mam info dotyczące innych postów, mianowicie problem z "zawalaniem" jednostki zaparzającej mokrą kawą tkwi we właściwym wyregulowaniu młynka. Miałem ten problem, oddałem do serwisu ( po gwarancji) i zostałem poinformowany że właśnie w regulacji młynka tkwił problem. Po tym serwisie chodził idealnie przez 2 lata. Niestety teraz mam inny problem....Nie chce spieniać mleka, kawa czarna wychodzi idealnie jednak na każdym programie gdzie jest spienianie mleka expres: mieli kawę, zaczyna spienianie i po 2-3 sekundach spieniania przerywa cały proces i koniec robienia kawy, na programie do spieniania i podgrzewania mleka jest ten sam objaw, 2-3 sek i kończy....

Może ktoś coś umie pomóc ????
  • Poziom 1  
    Witam,
    ja też mam problem ze spieniaczem, z tym że spienia mi ale bardzo kiepsko, rozpryskuje mleko na wszystkie możliwe strony, czyściłam wszystko bardzo dokładnie i jest bez zmian.
    Jest możliwe że się zapowietrzyło? czy ktoś wie jak odpowietrzyć spieniacz samemu?
  • Poziom 1  
    Witam

mialem ten sam problem co przedmowca, tj rozpryskiwanie mleka przy spienianiu, tak jakby bylo za duzo powietrza, nie spienial praktycznie piany, to co bylo efektem koncowym odbiegalo daleko od tego co bylo przed awaria. przygotowanie lattee do typowej szklanki - wczesniej - pelna szklanka tak jak powinno byc, podczas awarii - pol szklanki niezbyt smacznego napoju.
    zamowilem na gwarancji serwis, przyjechal do domu serwisant bo waga urzadzenia >10kg. wymienil spieniacz ktory jest z przodu ekspresu. i tyle. do srodka zajrzal bo go o to prosilem by ocenic pozostale elementy. mowil tez by nie postepowac zgodnie z instrukcja w kwestii filtra wody tj filtr mozna zainstalowac ale w konfiguracji nie potwierdzac obecnosci filtra bo czyszczenie jest za rzadko.

koszt spieniacza to 71zl netto, zapytalem na ew. przyszlosc...

pozdr
    atmatm
  • Poziom 13  
    Jeśli rozpsryskuje mleko dookoła podczas spieniania to najlepszym i najtańszym sposobem jest przeczyszczenie układu gorącą wodą w płynem do mycia naczyń. W moim przypadku większość pary lecieła w górę a mleka ledwo co. Przeszedł 3 razy program samego spieniania mleka zaciągając wodę z płynem do mycia naczyń. Potem płukanie czystą wodą i od tego momentu zaczął lać tyle mleka jak po zakupie.

Wczoraj po włączeniu zaczął mielić bez przerwy kawę i tak przy każdym włączeniu do prądu. Ostatecznie coś zadymiło i wybiło bezpieczniki. Ekspresowi skończyła się 5 dni temu gwarancja czyli idealnie obliczone żeby zepsuł się po gwarancji.
  • Poziom 1  
    Miałem ten sam problem ze spieniaczem mleka: rozpryskiwał mleko i nie robił piany.
    Polecam rozebrać spieniacz i nałożyć smar do uszczelek dołączony do ekspresu. Mi pomogło.
  • Poziom 1  
    Witam. Ja mam problem z młynkiem w tym ekspresie . Gdy wsypuję kawę mieloną z boku jest wszystko OK ale gdy mieli młynkiem jest za słaba . Zmielenie jest chyba zbyt grube . Próbowałem regulować stopień zmielenia kawy ale nie widzę żadnej zmiany w zmieleniu . Czy w Waszych ekspresach zmiana stopnia zmielenia daje jakiś widoczny efekt . Czy to jest coś z moim młynkiem . U mnie pokrętło stopnia zmielenia obraca się o około 1/4 okręgu . Czy to jest poprawnie?
  • Poziom 2  
    Witam,
    czy dobrze rozumiem ze rozebranie tego modelu trzeba zaczac od tylnej scianki?
  • Poziom 18  
    witek_1308 napisał:
    Witam,
    czy dobrze rozumiem ze rozebranie tego modelu trzeba zacząć od tylnej ścianki?

Tak, ale powiem Ci, że nawet doświadczeni serwisanci nie robią tego u klienta. Generalnie jak się nie wie jak to działa to lepiej się za to nie brać, bo trudno tu naprawić, a łatwiej coś urwać. A jak woda wyleci wewnątrz to moduł kosztuje parę stówek ;-)
    Ale widzę,że rysunki z quick'a to i pewnie serwisówki zaraz się zjawią.

Dodano po 1 [minuty]:

bulekr1 napisał:
    Witam. Ja mam problem z młynkiem w tym ekspresie . Gdy wsypuję kawę mieloną z boku jest wszystko OK ale gdy mieli młynkiem jest za słaba . Zmielenie jest chyba zbyt grube . Próbowałem regulować stopień zmielenia kawy ale nie widzę żadnej zmiany w zmieleniu . Czy w Waszych ekspresach zmiana stopnia zmielenia daje jakiś widoczny efekt . Czy to jest coś z moim młynkiem . U mnie pokrętło stopnia zmielenia obraca się o około 1/4 okręgu . Czy to jest poprawnie?

Tak, to jest poprawnie. Zakamieniony zawór masz albo nieszczelną jednostkę zaparzania, smarujesz ją w ogóle?
  • Poziom 1  
    U mnie ciągle pojawia się komunikat "Uzupełnij pojemnik na kawę ziarnistą" chociaż jest on pełny. Czy mogę sam coś z tym zrobić? Czym to może być spowodowane??
  • Poziom 10  
    A umnie wspominany EQ.7 nie chce uruchomić się przyciskiem pod wyświetlaczem. Główny wyłącznik zasilania jest włączony, przycisk pod wyświetlaczem podświetlony na niebiesko. Po naciśnięciu owego przycisku żadnej reakcji. Czasami pomaga dłuższe wyłączenie z gniazdka lub głównym wyłącznikiem i wtedy udaje się odpalić. Ostatnio coraz rzadziej. Jak już wystartuje to działa prawidłowo, do kolejnego wyłączenia. Niespełna rok temu był w serwisie i wymieniono elektronikę, zawór 3-drożny i jednostkę zaparzającą (tak napisano w karcie naprawy). Ekspres ma niespełna 3lata.
    Z góry dziękuję za pomoc, Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Bardzo proszę o pomoc.
    Ekspres Siemens EQ 7 plus kupiłam w listopadzie 2012 . Od samego początku miałam problem ze spieniaczem mleka. Początkowo go nie spieniał a pozniej juz w ogole nie zasysał. Oddałam do reklamacji w lutym 2013 i wymienili sprzęgło i podespoły. Po powrocie z serwisu coś chyba źle skręcili bo ze spieniaczem było wszystko ok ale za to kawa leciała pod ekspres i w ogole nie trafiała do kubka. Odesłałam spowrotem dos serwisu i napisanli w ekspertyzie wymiana połączeń. W kwietniu znowu miałam problem ze spieniaczem mleka. Podczas spieniania pobierał mleko spienił bardzo malutko po czym proces sam się wyłączał a poprzednio spieniał tak długo az go zatrzymałam. Znowu odesłałam go do serwisu. Napisali ze wykonali tylko proces calc'c'clean za pomoca oryginalnych środków. A ja również używam oryginalnych środków siemens do odkamieniania. Jak tylko na wyswietlaczu pojawił sie komunikat o konieczności czyszczenia czy odkamieniania to wykonywałam go od razu. Komunikat ten pojawiał się dosyć często. Dopiero dzisiaj doczytałam w instrukcji ze fabrycznie twardość wody w ekspresie ustawiona jest na poziom 4 czyli woda bardzo twarda i dlatego ekspres tak często prosił o odkamienianie. Sprawdziłam wode ktora używałam i ma ona stopien 2 jest miekka (używalam wody z butli - bonart). Czyli tak naprawde odkamieniałam ekspres czesciej niż powinnam. w sumie zużyłam 19 tabletek, a wykonanych zostało 872 kawy. Piszę tu ponieważ w sierpniu ponownie oddałam ekspres do seriwsu, ponieważ znowu nie spieniał mleka i tym razem nawet już nie robił kawy (pokazywał, że niby kawa się robi a do kubka nic nie trafiało i pod ekspres też - dziwne). Odpisali mi ze ekspres jest cały zakamieniony i nie uwzględnią reklamacji bo źle go eksploatowałam - nie odkamieniałam tak czesto jak powinnam i ze sama musze zapłacić za naprawę a mam jeszcze rok gwarancji!! Pomóżcie bo nie wiem co mam robić jak walczyć z nimi. Przyznaje się ze czasami z oszczednosci uzywałam do odkamieniania 1 tabletke zamiast 2. Ale to tylko dlatego ze tak czesto musiałam to robić. Bardzo prosze o pomoc :(
  • Poziom 18  
    Dominika,
    Ale czy mówisz,że zużyłaś 19 tabletek do odkamieniania (dużych,do pojemnika na wodę) czy czyszczących (małych,do pojemniczka na kawę mieloną)?
    Generalnie to co opisujesz to przykład zakamienienia układu.
    Jeśli często się to pojawiało to również w starszych wersjach oznaczało zatarcie jednostki-niesmarowanie i/lub rzadkie mycie jej(rzadziej niż 1 raz w tygodniu).
    EDIT:
    Jest na to sposób. Niekonwencjonalny, ale działa, , nawet gdy układ jest tak zabity, że nawet przy płukaniu po włączeniu nic nie leci z dysz kawy.
    Najlepiej użyć płynu odkamieniającego, a nie tabletek. Wlewasz płyn zamiast wody do pojemnika na wodę po uruchomieniu ekspresu, wysuwasz klapke na kawę mieloną, ale nic nie wsypujesz i każesz mu robić kawę z tego płynu i BEZ KAWY, ciepłe mleko z czystej wody, i tak kilka razy, musi puścić.
    Płyn jeżeli układ nie jest totalnie zatkany możesz użyć 1:1 odkamieniacza z wodą, najlepiej ciepłą, potrzebne jest około pół litra mieszanki woda-płyn w pojemniku na wodę.
    Gdy wszystko zużyjesz tą metodą z pojemnika, płuczesz go w zlewie i zalewasz świeżą wodą, następnie wykonujesz po minimum dwa napoje: kawa, pianka mleczna i ciepłe mleko, naturalnie zamiast mleka czysta woda. kawa mielona lub z zasobnika kawy ziarnistej-jak chcesz.
    Musisz po prostu wypłukać układ z resztek odkamieniacza.
    Nie jest możliwe, żeby układ się nie oczyścił tą metodą. Nikłe ryzyko uszkodzenia czegokolwiek.
    Pamiętaj,żeby jednostka zaparzania była na 100% na swoim miejscu-upewnij się kilka razy, i wyczyść prowadnice po których się przesuwa przy wkładaniu do ekspresu z kawy i brudu.

Dodano po 19 [minuty]:

hchris napisał:
    A umnie wspominany EQ.7 nie chce uruchomić się przyciskiem pod wyświetlaczem. Główny wyłącznik zasilania jest włączony, przycisk pod wyświetlaczem podświetlony na niebiesko. Po naciśnięciu owego przycisku żadnej reakcji. Czasami pomaga dłuższe wyłączenie z gniazdka lub głównym wyłącznikiem i wtedy udaje się odpalić. Ostatnio coraz rzadziej. Jak już wystartuje to działa prawidłowo, do kolejnego wyłączenia. Niespełna rok temu był w serwisie i wymieniono elektronikę, zawór 3-drożny i jednostkę zaparzającą (tak napisano w karcie naprawy). Ekspres ma niespełna 3lata.
    Z góry dziękuję za pomoc, Pozdrawiam

A jak wodę wlewasz to wyjmujesz pojemnik na wodę czy wlewasz do pojemnika na ekspresie?

Dodano po 3 [minuty]:

colo6 napisał:
    U mnie ciągle pojawia się komunikat "Uzupełnij pojemnik na kawę ziarnistą" chociaż jest on pełny. Czy mogę sam coś z tym zrobić? Czym to może być spowodowane??

Musi serwis odwiedzić, może obędzie się małym kosztem bez wymiany czegokolwiek. Wątpliwe żeby coś padło chyba, że coś wpadło.
  • Poziom 2  
    Callahan
    Odkamienianie przeprowadzałam tylko za pomocą małych tabletek (nr z instrukcji obsługi TZ60001) Rozpuszczałam je w pojemniku na wodę - 2 małe tabletki + 0,5 l wody. I puszczałam proces odkamieniania. Te same tabletki wrzucałam do pojemniczka na kawę mieloną. Mówisz, że są jeszcze jakieś inne tabletki i że używałam nieprawidłowych?? Widze teraz w instrukcji obsługi jakiś odkamieniacz w tabletkach (nr TZ60002). To jego miałam używać do procesu odkamieniania?? Sprawa wygląda teraz tak, że odmówiłam naprawy na własny koszt w serwisie bo uznałam ze chca mnie naciągnąc bo przecież często odkamieniałam ekspres. Ale jak widac nieprawidłowo?? Ekspres jest teraz zepsuty i mam go w domu. Nie spienia mleka i nie robi kawy. W serwisie powiedzieli, że trzeba wymienić pompę, grzałkę i mam kupić u nich zestaw odkamieniający. Wszystko za 510 zł. Co radzisz?? Oddać ekspres do seriwsu i zapłacić te 510 zł? Czy spróbować naprawić go tak jak napisałeś?? Jak dokładnie nazywa się płyn odkamieniający o ktorym piszesz? Zebym napewno kupiła prawidłowy. Piszesz jeszcze coś o smarowaniu. Ja w ogóle tego nie robiłam. Nawet nie mam żadnego smaru i nie wiem którą część należy smarować. Jedyne co robiłam to puszczałam procesy o ktore prosił ekspres - odkamienianie, czyszczenia czasami cal'n'clean ale tylko za pomoca tych małych tabletek. Czyściłam wodą tylko spieniacz mleka. Czy coś jeszcze, co znajduje się w środku należy czyścić? Co radzisz oddac ekspres do naprawy czy probowac twojego domowego sposobu?
  • Poziom 10  
    Callahan,
    Generalnie dolewam wody do pojemnika poza ekspresem, ale kilka razy zdarzyło mi się dolewać bez wyjmowania. Czyżby nieszczelna obudowa i zalana elektronika? Jak zabrać się do rozebrania?. Wiem, że nie jest to łatwe, i można uszkodzić zaczepy.
  • Poziom 18  
    domnika.b.1989 napisał:
    Callahan
    Odkamienianie przeprowadzałam tylko za pomocą małych tabletek (nr z instrukcji obsługi TZ60001) Rozpuszczałam je w pojemniku na wodę - 2 małe tabletki + 0,5 l wody. I puszczałam proces odkamieniania. Te same tabletki wrzucałam do pojemniczka na kawę mieloną. Mówisz, że są jeszcze jakieś inne tabletki i że używałam nieprawidłowych?? Widze teraz w instrukcji obsługi jakiś odkamieniacz w tabletkach (nr TZ60002). To jego miałam używać do procesu odkamieniania?? Sprawa wygląda teraz tak, że odmówiłam naprawy na własny koszt w serwisie bo uznałam ze chca mnie naciągnąc bo przecież często odkamieniałam ekspres. Ale jak widac nieprawidłowo?? Ekspres jest teraz zepsuty i mam go w domu. Nie spienia mleka i nie robi kawy. W serwisie powiedzieli, że trzeba wymienić pompę, grzałkę i mam kupić u nich zestaw odkamieniający. Wszystko za 510 zł. Co radzisz?? Oddać ekspres do seriwsu i zapłacić te 510 zł? Czy spróbować naprawić go tak jak napisałeś?? Jak dokładnie nazywa się płyn odkamieniający o ktorym piszesz? Zebym napewno kupiła prawidłowy. Piszesz jeszcze coś o smarowaniu. Ja w ogóle tego nie robiłam. Nawet nie mam żadnego smaru i nie wiem którą część należy smarować. Jedyne co robiłam to puszczałam procesy o ktore prosił ekspres - odkamienianie, czyszczenia czasami cal'n'clean ale tylko za pomoca tych małych tabletek. Czyściłam wodą tylko spieniacz mleka. Czy coś jeszcze, co znajduje się w środku należy czyścić? Co radzisz oddac ekspres do naprawy czy probowac twojego domowego sposobu?

Małe tabletki są do czyszczenia układu zaparzania-wrzuca się do pojemnika na kawę mieloną-niczego nie odkamieniają. Czyli jest zakamieniony na amen. Spróbuj metody opisanej, jak nie pomoże to z bólem wyślij do serwisu.
    Numer samego płynu odkamieniającego 311138, cena ok 50zł brutto, ale zestaw płyn+tabletki czyszczące to 311196, 68zł+VAT w SF. Jest też właśnie odkamieniacz w dużych tabletkach, ale lepszy płyn.

Smaruje się gumowe uszczelki oraz prowadnice w jednostce zaparzania, oraz spieniacz, np smarem 310574, ok 65zł, ale to duże opakowanie, na 2 lata, są mniejsze,tańsze, ale nie pamiętam numeru.

Dodano po 5 [minuty]:

hchris napisał:
    Callahan,
    Generalnie dolewam wody do pojemnika poza ekspresem, ale kilka razy zdarzyło mi się dolewać bez wyjmowania. Czyżby nieszczelna obudowa i zalana elektronika? Jak zabrać się do rozebrania?. Wiem, że nie jest to łatwe, i można uszkodzić zaczepy.

Obudowa pod pojemnikiem na wodę nie jest wodoszczelna, i nie miała być. Pojemnik ma ucho do wyciągania w celu dolania wody. Pod pojemnikiem jest moduł i włącznik sieciowy, którym to wystarcza parę kropel, ale jest też złącze serwisowe pod wyjęciu pojemnika na skropliny w przedniej części, może mokre od pary. Jeśli mokre filiżanki są stawiane na podgrzewaczu to też może kapnąć szczelinami na moduł sterowania. Ale na 100% nie wiem co to może być, jedno z tych trzech.
  • Poziom 10  
    Callahan,
    Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Miałem tak samo, spieniacz mleka nie spieniał, tylko lekko spienione mleko leciało i rozpryskiwało się .Smarowanie uszczelki mi nie pomogło, ale zaobserwowałem ,że na łączeniu wydostają się pęcherzyki powietrza. Kupiłem nowy spieniacz mleka w serwisie wrocławskim okazało się, że był tańszy niż w internecie kosztował 95zł brutto. Jest teraz nowy model, który rozbiera się przez odkręcenie o pół obrotu i ściąga się w górę. Jest tam uszczelka typu oring , który mam nadzieje że będzie mniej kosztował niż całość. Składając go dokręcamy pół obrotu co powoduje szczelniejsze połączenie. Teraz pianka jest znowu super.
  • Poziom 18  
    Tak, spieniacze nowe są rozkręcane z pomarańczowym oringiem. Koszt właśnie ok. 100zł. Mają do siebie to,że są w stanie spieniać aż skończy się woda w pojemniku. Często trzeba szklanki wymieniać na pojemniejsze na nowym spieniaczu ;-) Piana przestaje się mieścić. Polecam od razu dokupić nowe rurki.
  • Poziom 13  
    Tak zachowywał się zepsuty spieniacz mleka, zamontowany fabrycznie.

Link

Po wizycie ekspresu w serwisie, zamontowano nowy model spieniacza.

Link

Dodatkowo kilka zdjęć z rozbierania ekspresu, zawór ceramiczny generował jakiś błąd.

Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7 Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7 Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7 Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7 Szukam instrukcji rozebrania ekspresu cisnieniowego Siemens EQ.7
  • Poziom 18  
    Zawór zaworem, jakiś przeciek widać, chyba jednostka siknęła, ale te kropki, czy to nie odchody karaluchów?