Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nokia 6210 wiesza się i resetuje.

02 Mar 2003 10:40 2140 13
  • Poziom 12  
    Mam taki telefon, jednak czasem resetuje się albo wiesza. Czasem sam z siebie, jednak częściej gdy naciskam szybko klawisze. Nie jest to zależne od klawisza. Po prostu gdy naciskam cokolwiek. Na pewno nie był zalany.
  • Poziom 20  
    Hot Air -flash, ram cobba itd.
    Potem full flash i zobaczysz .
    Na coś takiego nie ma pewnego lekarstwa - tylko eksperymenty
  • Poziom 12  
    hmmmm... nie mam hot air. Czyli tzw. lipa :( . Aha po zmianie oprogramowania na najnowsze dostępne troche mu pomogło, jednak czasem dalej szaleje. Mam nadzieję, że to wina softu.
  • Poziom 27  
    Wsadź samą płytkę do piekarnikana 300 stopni nachwilę żeby zagrzała się płytka.Robiłem tak gdy nie miałem lutownicy.
  • Poziom 23  
    :arrow: jarek1 - Nie krzycz (wyłącz caps) ! Była taka nowelka w podstawówce o wkładaniu do pieca na trzy zdrowaśki :))
  • Poziom 12  
    Teraz jest tak: gdy nacisnę 2,5 lub 8 tel się resetuje, poza tym działa ok. Myślę, że to mad2 a wtedy to już chyba nic nie zrobię. Dobrze myślę?
  • Spec od GSM
    MAD sie rzadko odlutowuje bo jest klejony
  • Poziom 12  
    mad jest właśnie klejony, ja wcale nie twierdzę że sie odlutował ( może się zepsuł??) co innego może być przyczyną??? Powtarzam: Gdy nacisnę 2,5 albo 8 telefon się restartuje oprócz tego wszystko gra...
  • Poziom 12  
    panowie a zastanawialiście sie po co jest mad?madeline to procek i sie nie odlutował bo by nokia sie nie włączała.jak sie restetuje to poczytajcei serwisówke i trouble shooting do 6210 cobba ccont flash ...resetuje sie po uruchomienu klawiatury/ zwarcie na n100?
  • Spec od GSM
    chyba wszyscy wiedza ze mad to cpu, ale widzisz z tym odlutowaniem (niełaczeniem ) to nie zawsze tak jest ze fon jest dead. zobacz tylko sterowanie ładowaniem, z chapsa VLIM na cpu. A takich pierdół jest duzo, a mad sie bootnie nawet jak tamte przerwania sa fake.
  • Poziom 20  
    Ponieważ mam podobną sytuację z 6210 postanowiłem odnowić ten stary wątek.
    Wg klienta resetuje się głównie podczas pisania sms-ów. Sprawdziłem to i rzeczywiście resetuje się przy naciskaniu klawiszy z lewej strony 4,7 i na środku 5, 8, 0.
    Wygrzałem ram i flash (później postawiłem nawet nowe kulki) niestety nie pomogło nadal to samo. Telefon przestał się włączać więc podłączyłem go do zasilacza żeby szukać dlaczego się nie włącza i o dziwo włączył się. Chiałem sprawdzić dlaczego się resetuje i dociskałem układy okazało się, że jak dotknę procesora to telefon się wyłącza jak go dociskam to jest wyłączony, a jak puszczę to sam się włącza.
    Czy moze ktoś spotkał się z taką usterką?
    Są jakieś szanse podnieść procesor (oczywiście jest klejony) i przylutować go na nowo czy lepiej dać sobie spokój z tym telefonem? Cobbę klejoną podnosiłem jednak prcesora jeszcze nie.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 14  
    Wymień generatory 32k i 26M. Wrzuć soft. Oczyść pola i folię klawiatury.
  • Poziom 20  
    Generatory mogę wymienić ale czy to coś da?? Jak juz pisałem wyżej telefon wyraźnie reaguje na dociskanie procesora. Folia klawiatury na to nie ma wpływu ponieważ próbuję telefon rozebrany bez folii i wyświetlacza, a zachowanie telefonu obserwuje po świeceniu podświetlenia i tak jak docisnę procesor to telefon się wyłącza, gaśnie podświetlenie, a jak puszczę procesor to telefon sam się włącza podświetlenie się zapala. Jak był złożony to tak samo reagował na wciskanie klawiszy w okolicy procesora. Oprócz tego telefon działa prawidłowo.
  • Poziom 17  
    Spróbuj nauczyć się na jakiejś starej plycie grzania proca od strony klawiatury. Ja robie na 315 -320 stopni i podlewam topnik w przerwach na przestudzenie . Tak jest u mnie ale Ty dobierz tęperatrę do swojego sprzętu. U mnie to pomogło jak mi podświetlanie wariowało bo proc się odlutował i w wielu innych dziwnych objawach.

Pozdro