Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamery IP - kompatybilność oprogramowania rejestrującego EDIMAX

20 Mar 2012 15:03 1616 7
  • Poziom 19  
    Próbuję sklecić tani (taki klient) zestaw monitoringu IP.
    Założenia:
    - 2 kamery wewnętrzne z oświetlaczem (wystarczy 2m i kąt 45 stopni)
    - 1 kamera zewnętrzna z oświetlaczem (wystarczy 2m i kąt 45 stopni)
    Niestety Vivotek i podobny przedział cenowy odpada.
    Klient był zachwycony jakością obrazu:
    http://sklep.ivel.pl/p927,kamera-megapikselow...-pixord-p606-z-oswietlaczem-podczerwieni.html.
    Niestety PIXORD nie ma w ofercie taniej zewnętrznej kamery IP z oświetlaczem
    Nie najgorzej również wypada (w tej cenie) obraz z megapixelowych kamerek EDIMAXA ale znowu brak zewnętrznych kamer z IR i nie mam informacji o sofcie, który pracowałby z Edimaxem i inną firmą, która ma ofercie tanie kamery IP zewnętrzne z oswietlaczem (mogą być VGA, byle z interfejsem sieciowym).
  • OptexOptex
  • specjalista-kamery przemysłowe
    hmmm

A ile możesz dać na rejestrator sieciowy ?
    Ten rejestrator obsługuje twoje kamery IP
    Link

Więc zewnętrzne możesz dosztukować.

przykładowo Link

Niestety jak chodzi o dobre kamery zewnętrzne - to muszą być drogie. IP-66, obiektywy zmienne, dobrej jakości szkło. Tanich nie kupuj - bo padają albo słabo widzą w nocy.
  • OptexOptex
  • Poziom 19  
    Niestety to typowy projekt po taniości :( Edimaxy by pasowały, ale brak taniej zewnętrznej kamery w ofercie.
  • Poziom 31  
    Jacek28 napisał:
    Niestety PIXORD nie ma w ofercie taniej zewnętrznej kamery IP z oświetlaczem
    ... nie mam informacji o sofcie, który pracowałby z Edimaxem i inną firmą, która ma ofercie tanie kamery IP zewnętrzne z oswietlaczem (mogą być VGA, byle z interfejsem sieciowym).

Wsadź kamerę do obudowy zewnętrznej, oświetlacz obok.
    To rozwiązanie jest najtańsze. Niezależne oświetlenie to też zaleta tego rozwiązania.
    Co do softu, Edimax'y, Pixord i inne obsługuje Selcamnet.
    Uważaj na Edimax'y, kiedyś bardzo często się wieszały.
    Może teraz coś się zmieniło w tym temacie.
    Z rozwiązań bardzo budżetowych sprawdź Foscam i ich tańsze klony na znanym portalu aukcyjnym.
  • Poziom 19  
    Myślałem nad obudową, ale nic ciekawego z gotowych rozwiązań nie znalazłem a chciałbym uniknąć nadmiernej rzeźby.
  • Poziom 12  
    Jacek28 napisał:
    Myślałem nad obudową, ale nic ciekawego z gotowych rozwiązań nie znalazłem a chciałbym uniknąć nadmiernej rzeźby.

Czy ta kamera posiada możliwość wyłączenia diod podczerwieni ?
    Jeśli kamerę wewnętrzną wsadzimy do obudowy szklanej czy nawet do "słoika" to niestety w nocy podczerwień z diod podczerwieni będzie odbijać się od szkła i powodować, że obraz w kamerze będzie biały.
  • Poziom 31  
    Diody można zakleić czarną taśmą lub w inny sposób zasłonić, zależnie od konstrukcji kamery.
    Może niezbyt eleganckie, ale skuteczne.
    W niektórych kamerach wystarczy wypiąć przewód z diodami.
    Oczywiście lepiej wyłączyć w ustawieniach kamery, jeżeli jest taka możliwość.