Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz antenowy na strychu

gpi 22 Mar 2012 20:44 5677 34
    DiZMar
    Poziom 43  
    _cheetah_ napisał:
    .... Ale mnie interesowałyby źródła owych badań na które się powołałeś.
    ...

Przecież napisałem w trybie przypuszczającym podobno. Proste więc, że konkretnych wyników badań nie znam i wcale się pod takimi stwierdzeniami nie podpisuję. Jestem praktykiem a nie teoretykiem. Nie obchodzą mnie teoretyczne wywody a konkretne działanie. Konkretne działanie przemawia na korzyść anten siatkowych. Argument ceny dodatkowo wybił ją na pozycję lidera wśród stosowanych anten czy to komu się podoba czy nie. Minusem anten siatkowych jest przyzwyczajenie użytkowników, że wystarczy antenę ustawić "na oko" podobnie jak u sąsiada. Sami biorą się za ustawianie anteny satelitarnej i zgłaszają, że dekoder uszkodzony albo "coś" nie tak bo antena na pewno dobrze ustawiona, ("tak jak u sąsiada") :D Ale może i dobrze, bo przekonują się, że bez fachowca chociażby z prostym miernikiem sygnału SAT nie da się obecnie (systemie cyfrowym) ustawić dobrze czaszy (przy analogu miernik sygnału SAT nie był konieczny).
  • HelukabelHelukabel
    SP5ANJ
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.

PANOWIE tylko przypominam, że tematem jest : " Wzmacniacz antenowy na strychu " .

Nie musimy w tym wątku tematycznym udowadniać co jest lepsze a co gorsze - bo to dane warunki natężenia pola w.cz. - robią swoje (to lepsze czy to gorsze).

Ale jak napisał Twórca tematu kolega gpi na odpowiedź kolegi Jerzykowski - to już mi szczęka opadła.

Wzmacniacz antenowy na strychu

To coś nawet w nazwie nie ma słowa - antena - i jeszcze jest dookólna. SZOK. :shii:

Od tej pory trzymajmy się już tylko tematu . :!:

Pozdrawiam. Adam SP5ANJ.
  • HelukabelHelukabel
    domani
    Poziom 11  
    I poco te kłótnie ja mieszkam w terenie górskim i powiem tak tylko anteny siatkowe są tu skuteczne przetestowałem wszystko co było możliwe i te wyśmiewane siatki najlepiej sobie radzą. Teraz gdy uruchomili DVB-T to w gdzie niektórych siatkach trzeba wymienić wzmacniacze zastępuje je najczęściej LNA 177 lub symetryzatorem w zależności od poziomu sygnału i w większości wzmacniacz nie jest potrzebny chociaż do odbioru analogu był niezbędny.

Wpis poprawiłem. [SP5ANJ]
    Coremeil
    Poziom 15  
    Z tego co wiem to siatka nie posiada zwartego dipola i mogą padać wzmacniacze podczas burz.

Na krótkim i dobrym kablu z symetryzatorem siatka działa elegancko, nie wiem dlaczego każdy tutaj tak na nią narzeka.

W jednym miejscu wystarczy siatka a w innym Yaga. Zależy kto i co chce odebrać.
    SP5ANJ
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Panowie przypominam po raz drugi, że tematem jest : " Wzmacniacz antenowy na strychu " i jedynie można tylko wnioskować, że antena również jest na tym "strychu".

Twórca tematu wyraźnie napisał, że chodzi Mu o WZMACNIACZ na strychu a nie o to, że Antena Ta lub Inna jest lepsza czy gorsza.
    ---------

Od tego momentu Proszę Trzymać się sentencji Tematu a nie wypowiedzi o antenach "siatkowych" - bo o tych antenach już wypowiadaliśmy się niejednokrotnie na tym Forum/Dziale.

Pozdrawiam. Adam SP5ANJ.