Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie Liczenie , dobór , marka wybór.

Tomekvr6 20 Mar 2012 17:18 2313 18
  • #1 20 Mar 2012 17:18
    Tomekvr6
    Poziom 7  

Witam wszystkich zaraz na wstępie napisze że jestem zielony w sprawach sprzetu i parametrów i prosze was o odpowiedz i pomoc w doborze Sprzetu:)
    A więc tak:
    -Mam Radio Kenwood Kenwood KDC-W3041
    Moc wyjściowa maks. 4 x 50 W

4x Głosniki Pionner TS E2090
    Moc 250W Max
    To ma Grać w Ibize II

I teraz do was pytanie do was jaki wzmacniacz wybrać do 500 zł , chce jeszcze do tego dokupic skrzynie basową.
    Jakby ktoś mogł to jeszcze mogły opisać tak na szybko jak liczyć te prametry na co patrzeć na moc w RMS czy Max. I jak to wszystko dobierać.
    Serdecznie Dziekuje za pomoc POzdrawiam:)

0 18
  • Pomocny post
    #2 20 Mar 2012 18:00
    Zenek1988
    Poziom 28  

Tak na szybko to mogę napisać że najlepiej jak moc wzmacniacza rms jest większa niż moc głośników rms. Wtedy wzmacniacz ma większą kontrolę nad głośnikami. Moce max to czysty marketing. Te głośniki na twoim miejscu sprzedałbym i kupił jakiś zestaw odseparowany na przód do tego wzmacniacz 4-kanałowy i tak jak piszesz później suba. Za 500 zł jak poszukasz wśród używanych wzmacniaczy to już znajdziesz konkretny sprzęt. Jednak może być lekki zgrzyt bo radio ma tylko 1 parę rca a do obsługi 4-kanałówki potrzebne są 2 pary. Da się wprawdzie podłączyć wszystko pod 1 parę ale nie będziesz miał możliwości regulacji suba i przodu oddzielnie. W przypadku 2 par możesz regulować niezależnie głośność suba(w radiach bez obsługi suba faderem a w tych które mają obsługę suba to przeważnie jest jeszcze dodatkowa regulacja głośności suba jak i dodatkowe ustawienia).

0
  • #3 20 Mar 2012 18:00
    Sarever
    Poziom 19  

Na moc MAX nie patrzy się WCALE! Ten parametr to moc z jaką głośnik gra przez ułamek sekundy, patrzymy na moc RMS. To są podstawy CA i powinieneś zapoznać się z FAQ Nazara, tam znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania poza konkretnym modelem wzmacniacza.

0
  • #4 20 Mar 2012 18:20
    Tomekvr6
    Poziom 7  

Zenek1988
    Bardzo mi pomogłeś :)
    -Okej to jaki zestaw odseparowny polecasz? bo jestem skłonny kupic inne głosniki
    No właśnie ze Myślałem o Alpine radiu ale to koszt 600 zł ;/
    -A może masz jakiś dobry wzmacniacz który mogłbyś polecić bo kazdy na forach chwali swoje i nie jestem zbyt pewny wyboru...

Na allegro znalazłem Skrzynie basowa GROUND ZERO GZRW 30SPL 1000WATT dobra?
    Czy jakąs Inna polecacie

0
  • Pomocny post
    #5 20 Mar 2012 18:43
    Zenek1988
    Poziom 28  

Ja nie lubię radii alpine(przynajmniej tych tańszych czyli serii cde). Głównie ze względu na ostrą górę(według mnie oczywiście bo innym może to pasować). Wole zdecydowanie kenwoody i clariony. Zestaw odseparowany to zależy w jakiej cenie i pod jaką muzykę. Z subem jest podobnie. Ten gz to taki typowy zadymiarz. No i zasilanie też musi mieć odpowiednie. Wzmacniacz powinien być dobrany pod głośniki lub można też na odwrót głośniki dobierać pod wzmacniacz.
    Na allegro do 500 zł z 4-kanałówek jest parę fajnych klocków np. kenwood kac-ps501f, pioneer gm-x924, helix hxa 400 czy choćby parę alpinek.

0
  • #6 20 Mar 2012 18:58
    Tomekvr6
    Poziom 7  

Co do Alpine to jakbym brał to:
    IDA-X311 lub
    CDE-9880R ale te odradzasz :)
    -A jakie radio byś polecił do 650 zł?

No u mnie głownie muzyka leci z RadiaParty czyli Club/Hands Up,
    House Trance, Drum & Bass Dubstep,Pop/Dance,HardStyle,

-To co mogłbyś polecić w razsądnej cenie z głośników?
    Odrazu jakbyś mogł jakis wzmacniacz do tego i SUB.
    Ogolnie chodzi mi o czysta i wyrazista muzykę , ale musi być dobry basik aby było słychać jestem młody 18 lat musze sie wyszalec :P
    -A Jeśli chodzi to czym można byc zastąpic tego GZ jeśli chodzi o przedział Cenowy do 600 Zł.? Ale z Dobra Ilością basu oczywiscie ;D

0
  • #7 20 Mar 2012 19:22
    Zenek1988
    Poziom 28  

Sub może RE Audio SR-10D2. Tylko na napęd do niego trzeba trochę watów. I może się okazać że nie znajdziesz tak mocnej 4-kanałówki. Te 250W rms to takie minimum. Pewnie z 400W rms by mu trzeba było dać by pokazał na co go stać(albo może i więcej ale to już pytanie do tych co taki głośniczek mają). Pod niego ten kenwood ps501 to by było takie minimum lub ewentualnie rodek r480i choć nie wiem czy ilością ustawień i jakością będzie porównywalny. Oczywiście można by dać jakiś mono stabilny od 1 ohma dać co by miał jakieś 400W rms, może więcej. Da się trafić też takie 2-kanałówki które w mostku przy 4 ohm mają taką a nawet i wyższą moc i pewnie to byłoby lepszym wyborem. Co do głośników na przód to nie napisałeś ile masz na nie kasy. Radio najlepiej byłoby kupić używane tak samo jak wzmacniacz. Za tą kasę mógłbyś poszukaj jakiejś alpinki z serii cda.

0
  • #8 20 Mar 2012 19:41
    Tomekvr6
    Poziom 7  

Dobra dzieki za Odp. prześpie się z Tematem ogolnie już wiem czym sie kierować jak coś bede pisał :)

0
  • Pomocny post
    #9 21 Mar 2012 18:12
    Zenek1988
    Poziom 28  

Moce na 100% zawyżone i jakościowo kiepski. Moim zdaniem nie warto go kupować.

0
  • #10 24 Mar 2012 12:41
    Tomekvr6
    Poziom 7  

Na Radyjko się już zdecydowałem będzie to Alpine IDA-X311 Lub CDE-9880R które lepsze?
    Proszę o szybką odp. ponieważ dziś zamawiam je :)

0
  • #11 24 Mar 2012 13:28
    Zenek1988
    Poziom 28  

IDA jak dla mnie jest lipne bo nie ma napędu cd. Jakość dźwięku pewnie podobna do cde. Ja nie kupiłbym ani jednego ani drugiego. Za te pieniądze wolałbym pioneera deh-8300sd. Ewentualnie nieco taniej KENWOOD KDS-5751SD choć pioneer bardziej zachęcający.

0
  • #12 24 Mar 2012 14:51
    Tomekvr6
    Poziom 7  

Ale ja chce grać z Auxa USB albo Karta pamieci , CD mi nie potrzebne za bardzo...
    Tylko te radia stylistyke maja daleko za alpine ;/

Dodano po 10 [minuty]:

A ten Pionner tak super gra ze polecasz go od Alpine?
    Bo teraz sie zastanawiam nad Alpine IDA a tym twoim Pionnerem...

0
  • #13 24 Mar 2012 15:16
    Zenek1988
    Poziom 28  

Pioneer ma o wiele większe możliwości rozbudowy systemu audio. Ma 3 pary wyjść rca(przód,tył i sub) a alpina tylko 1 parę(tył/sub). Przy montowaniu wzmacniacza ma to spore znaczenie. Dla mnie to już spory plus. Druga rzecz to napęd cd ale tobie to raczej niepotrzebne. Masz za to usb, auxa i czytnik kart sd. Masz w nim filtry hpf i lpf oraz sterowanie subem choć to akurat też jest w alpine.
    Alpine to takie świecidełko moim zdaniem zrobione na ładny wygląd i prostą obsługę. Co do jakości dźwięku to sporej różnicy między nimi nie ma.

0
  • #14 24 Mar 2012 15:34
    Tomekvr6
    Poziom 7  

To jeszcze jedno pytanko i nie truje:)
    TO miedzy moja estetyka a twoimi możliwosciami Alpine CDE-9880R Będzie najlepszym wyjsciem ponieważ ma 3x RCA , USB , CD :)
    To wieczorkiem chyba to zamówie , chyba ze jeszcze czyms mnie zgasisz o tym radiu ;/

0
  • #15 24 Mar 2012 15:45
    1860150
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #16 24 Mar 2012 16:35
    Zenek1988
    Poziom 28  

Tomekvr6 napisał:
    To jeszcze jedno pytanko i nie truje:)
    TO miedzy moja estetyka a twoimi możliwosciami Alpine CDE-9880R Będzie najlepszym wyjsciem ponieważ ma 3x RCA , USB , CD :)
    To wieczorkiem chyba to zamówie , chyba ze jeszcze czyms mnie zgasisz o tym radiu ;/

Najlepszym wyjściem żeby je porównać byłoby posłuchać ich pod tym samym systemem audio i porównać który twoim zdaniem jest lepszy. Bo dla jednego lepiej będzie grał pioneer a dla drugiego alpine. Wybór należy do ciebie. Jeśli alpine bardziej ci się podoba to je kup. W końcu to ty będziesz je woził w aucie i tobie powinno się podobać. Powinno cię zadowolić ale dopiero jak zamontujesz do niego odpowiedni sprzęt(wzmacniacz, głośniki) pokaże na co je stać.

0
  • #17 25 Mar 2012 14:30
    Tomekvr6
    Poziom 7  

Już zamowiłem trudno musi zostać Alpine :)
    w Wtorek przyjdzie to będe pisał dalej co do niego Pozdrawiam :)

0
  • #18 03 Kwi 2012 22:00
    Tomekvr6
    Poziom 7  

Poruszam ten wątek znowu ponieważ radio przyszło i gra super:)
    Lecz teraz brakuje:
    -Głośników no może nie z najwyższej pułki ale zeby grały przyzwoicie :D
    -Jakiejś skrzyni basowej która by oddała dobrze bass (Techno, Pop Dance itd.)
    -Wzmacniacz

Teraz polegam wyłacznie na was co polecacie dodam ze kupił bym reszte raczej uzywana poniewaz 700zł za radio troche mnie pociagło po kieszeni...
    POzdrawiam:)

0
  • #19 03 Kwi 2012 22:28
    powalla
    Moderator CarAudio

Może czas na poczytanie forum? Chociażby dlatego żebyś wiedział jak zadać pytanie aby oczekiwać odpowiedzi bez dziesiątków pytań pomocniczych .

0