Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS 32PFL5206H/58 firmware Wersja: TPM83E_2.03

20 Mar 2012 17:22 4034 9
  • Poziom 16  
    Witam

Poszukuję firmware do tego TV w wersji TPM83E_2.03 bodajże z listopada 2011
    Na stronie producenta pojawiło się firmware Wersja: TPM83E_2.04 z 2.03.2012
    które pobrałem i wgrałem do tv. Niestety obraz uległ pogorszeniu i chcę wrócić do poprzedniej wersji jednak nigdzie nie mogę jej znaleźć. Może ktoś ją ma lub wie skąd można pobrać?

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Nikt nic nie wie gdzie ten soft dorwać?
    Potrzebuje go bo ten najnowszy coś zrypał w z obrazem i jest widoczna pikseloza jak przy słabym divxie. Wcześniej obraz miałem piękny, a ten nowy soft coś pomieszał.
    Napisałem do Philipsa w tej sprawie, to mnie odesłali do serwisu z tym problemem a nie mam zamiaru wieść tam tv tylko po to aby usłyszeć że jest sprawny.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Widzę że nikt nie odpisuje, a szkoda bo sprawa jest bardziej denerwująca niż się spodziewałem.
    Postaram się dokładniej opisać swój problem, a właściwie nie tylko mój a wszystkich posiadaczy tego TV którzy zaktualizowali oprogramowanie najnowszą wersją softu która ukazała się na stronie Philipsa w dniu 2.03.2012

Otóż oprócz omawianej prze zemnie znacznej utraty jakości obrazu, oraz dotychczasowej jego charakterystyki zauważyłem dzisiaj że w menu TV zginęła funkcja ukrywania niechcianych kanałów!
    Tego samego dnia czyli 2.03.2012 zaktualizowana została również instrukcja obsługi telewizora gdzie również nie ma wzmianki na temat tej funkcji. Funkcja była bo z niej korzystałem i w poprzedniej instrukcji czyli z przed 2.03.2012 była opisana.

W związku z tym kieruję do was drodzy forumwicze prośbę i pytanie co w takiej sytuacji można zrobić?

Czy może ktoś posiada na dysku instrukcję tego tv z przed dnia 2.03.2012?

Gdybym wiedział że sprawy tak się potoczą to wszystko bym archiwizował, jednak nie mogłem przewidzieć takiej sytuacji.

Okazuje się że Producent nie dość że rozsyła oprogramowanie które pogarsza parametry tv, to jeszcze pozbawia niektórych funkcji.

Przecież jak kupowałem tv to patrzyłem jaki ma obraz i właśnie dla tego go wybrałem. Tą jakość mi teraz odebrano.

Przecież jak kupowałem tv to patrzyłem jakie ma funkcje i funkcja ukrywania kanałów miała duży wpływ na to że wybrałem akurat ten tv. Tą funkcję mi teraz odebrano.

Pisałem do Philipsa trzy tygodnie temu z prośbą o przesłanie mi poprzedniej wersji firmware, jednak odesłali mnie do serwisu. Napisałem dziś jeszcze raz zobaczymy co odpiszą.

Przecież na to jest jedno słowo, którego publicznie nie użyję z wiadomych względów.

Code:
    Pewien Pan kupił samochód od innego Pana bo miał fajne felgi. Po przyjeździe do domu szczęśliwy nabywca postawił auto na swojej posesji przed domem. Poprzedni właściciel auta namyślił się i uznał że felgi sobie zabierze i zabrał ukratkiem.
  • Moderator
    Chciałoby się rzec: a nie mówiłem?
    Pablo1964 napisał:
    Apeluję - jeżeli nie jesteś pewny/a, że zmiana jest potrzebna i że sobie z nią poradzisz - pozostań jedynie czytelnikiem tego działu.

Często jeden model ma kilka odmian różniących się zastosowanymi elementami (np. matryca) i wymaga w związku z tym różnych wersji firmware. Nie zawsze nowsze jest lepsze, czasem jest po prostu inne. Dlatego wielokrotnie apelowałem, żeby nie dokonywać upgrade'u bezmyślnie lecz tylko po dokładnej analizie możliwości nowego oprogramowania.
    Nie znam tego konkretnego przypadku ale chyba faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie szczera rozmowa z serwisem.
  • Poziom 16  
    Oprogramowanie jest dedykowane do tego konkretnego modelu. W jego opisie widniało że dodaje ono nowe komponenty. Telewizor działa na nim poprawnie i stabilnie, tyle że pozbawiony został funkcji ukrywania kanałów. Nikt mi nie wmówi że jest to wina jakiejś tam innej matrycy, czy jakiś innych podzespołów skoro działa stabilnie. Winą może być inna matryca że pogorszył się obraz, ale nie to że wycięto jedną bardzo użytkową funkcję.

Kiedy kupiłem tv miał on wersję oprogramowania TPM83E_2.01, jednak wieszał się na niektórych kanałach cyfrowych.

Odrazu wszedłem na stronę Philipsa i było tam oprogramowanie TPM83E_2.03
    TV po aktualizacji już nigdy się nie zawiesił i obraz był żyleta oraz nie ubyło żadnych funkcji.

Po jakimś czasie znowu zajrzałem na stronę Philipsa a tam widzę wersję TPM83E_2.04
    z opisem "Wprowadzenie nowych asortymentów" Więc pomyślałem sobie że zostały dodane nowe funkcje. A tym czasem jedna funkcja zniknęła, a obraz się pogorszył.

Tu jest link do całej historii firmware do tego tv.
    Link

Ale najgorsze jest to że nigdzie nie mogę znaleźć poprzedniej wersji a Philips nie chce mi jej udostępnić. Nie wiem czemu tak postępują, ale to jest podłe.

Telewizor bez problemu da się downgradować bo mam wersję TPM83E_2.01 i ją przyjmuje. Tyle że się na niej wiesza tak jak wtedy gdy go kupiłem.

A tym czasem jedna funkcja zniknęła, a obraz się pogorszył.
    Dlaczego nikt w Polsce nie posiada tej wersji softu TPM83E_2.03
    Pech chciał że ja ją nierozważnie usunąłem z dysku, ale chyba wszyscy tak nie postąpili?

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Według mnie w aktualizacjach nie powinno się ujmować funkcji, można je dodawać ale nie ujmować. Tak to jest po prostu nie fair.

Philips sprzedaje produkt z określonymi funkcjami za które przecież się zapłaciło a następnie je wyłącza po tym jak zainkasował pieniądze za sprzedany sprzęt.

Jest to sprawa bez precedensu i ląduje u rzecznika praw konsumenta.

Powinna być jakaś informacja co wnosi nowa aktualizacja, ale niestety nic nie piszą.

Dodam że sprawa nie dotyczy tylko tego odbiornika i na anglojęzycznych forach można znaleźć coraz więcej oburzonych użytkowników telewizorów tej marki.

np tu
    [url= http://www.supportforum.philips.com/en/showth...H-12-Hide-channels-feature-gone-after-FW-upd! ]
  • Poziom 13  
    raalffi napisał:
    Philips sprzedaje produkt z określonymi funkcjami za które przecież się zapłaciło a następnie je wyłącza po tym jak zainkasował pieniądze za sprzedany sprzęt.

Jest to sprawa bez precedensu i ląduje u rzecznika praw konsumenta.

Czyli jest obowiązek aktualizacji?
  • Poziom 16  
    Oczywiście nie ma obowiązku aktualizacji.

Ale wyobraźmy sobie sytuację gdzie po zakupie nowego samochodu wchodzisz na stronę producenta auta i widzisz że są nowe alufelgi do wzięcia za darmo, wystarczy że pojedziesz do salonu i Ci je zamontują gratis.
    Odbierasz auto na starych felgach, a dodatkowo zostałeś pozbawiony centralnego zamka i turbo sprężarki.

Też nie było obowiązku jechać do salonu, ale skuszony propozycją nowych alufelg za darmo każdy praktycznie by pojechał.

Co nie zmienia faktu że został okradziony.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Zadzwoń na telefon z mojego profilu.
  • Poziom 16  
    Problem nadal nie rozwiązany, niestety nie mogę znaleźć tego firmware. Nie ma też nikogo kto zechciał by w jakikolwiek sposób pomóc, a jeśli już to jest za daleko aby jechać z telewizorem. Ja mieszkam pomiędzy Warszawą a Radomiem.

Jeszcze mam pytanie, czy jest możliwość sczytania firmware z takiego samego tv, a potem zainstalowania go do mojego?

Pozdrawiam i Życzę Wesołych Świąt.