Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator temperatury topi izolacje przewodu.

kasa12 20 Mar 2012 17:45 2539 8
  • #1 20 Mar 2012 17:45
    kasa12
    Poziom 9  

Przewód wychodzący z regulatora temp. do sondy w bojlerze strasznie się grzeje topiąc na sobie izolacje ( nie jest pod prądem sprawdzałem urządzeniem pomiarowym) dodatkowo cały czas bojler pracuje nie wyłącza się.

0 8
  • Katalog Megger
  • #2 20 Mar 2012 18:00
    Zygaqra
    Poziom 34  

Co znaczy nie jest pod prądem? Nie ma na nim napięcia, czy nie przepływa przez niego prąd? Jeżeli nie płynie przez niego prąd, to izolacja topi się od temperatury bojlera? Coś kręcisz!(nie koniecznie kierownicą) ;-)

0
  • Katalog Megger
  • #3 20 Mar 2012 18:12
    kasa12
    Poziom 9  

Nie przepływa przez niego prąd, wymieniłem dzisiaj termostat i potopiło przewód tak jak poprzednio w tym sęk , że wcześniej potopiło przewód i bojler nie działał a teraz potopił się przewód tak samo a działa, nie wyłącza się.
    zdjęcie poniżej.
    Regulator temperatury topi izolacje przewodu.

0
  • #4 20 Mar 2012 18:16
    Zygaqra
    Poziom 34  

Gorąca woda nie jest raczej w stanie stopić izolacji, myślę więc, że musi to być nadmierny prąd lub niewłaściwy przewód do obciążenia. Czy można wykluczyć pomyłkę w połączeniach?

0
  • #5 20 Mar 2012 18:19
    12pawel
    Poziom 33  

100°C to dla przewodu powinno być mało, ale ten żółty przewód przepalony jest na krawędzi gdzie styka się z bojlerem więc chyba od temperatury bojlera się topi.

0
  • #6 20 Mar 2012 18:29
    kasa12
    Poziom 9  

Ten żółty przewód idzie do sondy, wykluczam, że przewód przetopił się od ciepła obudowy bojlera (bo miałem odkręcona kopułkę cały czas tak jak na zdjęciu).
    Przed chwilą sprawdzałem przewód jest zimny a dioda na bojlerze wskazuje , że bojler działa i faktycznie grzeje wodę cały czas. Gniazdko sprawdzone inne urządzenia działają bez problemów (pralka, mikrofala).

0
  • #7 20 Mar 2012 18:44
    12pawel
    Poziom 33  

Sondą nazywasz termostat który włącza i wyłącza bojler czy masz jakiś wskaźnik temperatury z sondą?

0
  • #8 21 Mar 2012 01:39
    saskia
    Poziom 38  

Sprawdz miernikiem czy na obudowie boilera nie masz przebicia fazy, bo jesli grzalka jest uszkodzona to moze brac zero przez obudowe, a jesli zbiornik jest niewlasciwie, lub w ogole nie uziemiony to przejsciem do zera bedzie jakikolwiek kabel dotykajacy obudowy, a napiecie, zaleznie od miejsca uszkodzenia grzalki moze byc niewielkie ktorego zwykla kontrolka moze nie pokazac.

0
  • #9 21 Mar 2012 07:29
    1tropek
    Poziom 22  

kasa12 napisał:
    Przewód wychodzący z regulatora temp. do sondy w bojlerze strasznie się grzeje topiąc na sobie izolacje ( nie jest pod prądem sprawdzałem urządzeniem pomiarowym) dodatkowo cały czas bojler pracuje nie wyłącza się.

Odłącz bezwzględnie urządzenie od zasilania. Wezwij elektryka. Masz napięcie na obudowie.
    Ten "przewód" to rurka kapilarna - najprawdopodobniej idzie przez nią cały prąd grzałki.

Odłącz. Wezwij. Nie kombinuj.

0