Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite L505-13D po zalaniu nie działa klawiatura

CMK1990 20 Mar 2012 18:33 2672 4
    CMK1990
    Level 21  
    Witam, posiadam Laptopa Toshiba L505 -13D - pech chciał, że dziewczyna wylała mi na niego trochę piwa, nie dużo jednak widać wystarczająco by po krótkim czasie (kilka sekund) przestały działać niektóre klawisze. Odłączyłem szybko od prądu wyjąłem baterię, następnie wymontowałem klawiaturę.
    Na płycie głównej nie widać śladów zalania.
    przez 24h moczyłem klawiaturę w wodzie z ludwikiem, następnie wysuszyłem (jakieś 5-6h na grzejniku)
    Montuję klawiaturę odpalam laptopa i... nic. Świeci się tylko kontolka num lock, komputer nie reaguje na żaden przycisk klawiatury.

Czy to oznacza, że klawiatura do wymiany?Po moczeniu i suszeniu jest jeszcze gorzej niż było?
    Nie wiem czy to wina klawiatury czy może gniazda do taśmy? - taśma wchodzi tylko troszkę gdy nią poruszam to komputer sam pisze różne znaki lub kontrolka 'num lock gaśnie.

Prosiłbym o wypowiedzenie się
  • Helpful post
    foldback
    Level 29  
    Klawiatura do wymiany na nową. W przypadku twojego laptopa nowa klawiatura kosztuje ok. 110 zł na aukcji.
    Naprawy klawiatury po zalaniu rzadko, kiedy się udają, aby mieć pewność, że zadziała należałoby zdemontować wszystkie klawisze rozdzielić folię i wyczyścić :D
    Można też spróbować z myjką ultradźwiękową mycie w detergencie, następnie płukanie wodą destylowaną w myjce, na koniec kąpiel w IPA i suszenie – a i tak niema pewność, że zadziała. Jeśli nie ma śladów zalania na płycie głównej – to pozostaje Ci tylko zakup nowej. Szkoda czasu na ratowanie klawiatury.
    Dlaczego po myciu się pogorszyło – najprawdopodobniej została jeszcze woda miedzy warstwami folii i coś się jeszcze pozwierało.
    CMK1990
    Level 21  
    Dzięki za odpowiedź, czyli z gniazdem powinno by c wszystko w porządku?
    foldback
    Level 29  
    Jeśli nie jest zalane lub uszkodzone mechanicznie podczas demontażu klawiatury. To tak, powinno być sprawne.
    CMK1990
    Level 21  
    Problem wychodzi teraz gdy chciałbym zamówić nową.. moja jest w wersji błyszczącej zaś nigdzie takiej nie znalazłem. Wszędzie matowa lub srebrna.