Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec dwufunkcyjny Termet typ GCO-DP-23-37 dziwne zachowanie

20 Mar 2012 18:48 2356 3
  • Poziom 20  
    Witam i proszę o pomoc w wyjaśnieniu następującego problemu:
    Piec wyłączony po sezonie grzewczym, przełącznik rodzaju pracy kotła w pozycji podgrzewania wody użytkowej.Zawór zasilania z sieci wodociągowej w pozycji zamknięty, a mimo to w ciągu kilkunastu godzin ciśnienie w obiegu wody grzewczej ciągle rośnie. Po spuszczeniu z grzejnika zaworem odpowietrzającym wody, ustawiam na manometrze 1 bar i po kilkunastu godzinach sytuacja się powtarza. Proszę o pomoc co może być powodem takiego zachowania się pieca?
  • Poziom 2  
    Pytanie czy nie masz gdzieś na instalacji dodatkowego zaworu napełniania, który jest niedomknięty i przepuszcza.
  • Poziom 23  
    1.
    elmor368 napisał:
    Zawór zasilania z sieci wodociągowej w pozycji zamknięty, a mimo to w ciągu kilkunastu godzin ciśnienie w obiegu wody grzewczej ciągle rośnie.

2.
    oko_spawacz napisał:
    Pytanie czy nie masz gdzieś na instalacji dodatkowego zaworu napełniania, który jest niedomknięty i przepuszcza.

Jeśli nie dwójka to pewnie ten zawór z 1 przepuszcza.
    Między kotłem a instalacją zasilającą powinno być złącze (śrubunek ), rozmontuj go.
  • Poziom 20  
    Dziękuję za odzew , mam zawór kulowy motylkowy. Ale " fachowiec" montujacy mi ten piec zapamniał o śrubunku i jest on bez rozlutowywania rurek niemozliwy do wymontowania , coby go wymienic na nowy. Jeszcze raz dzieki i zamykam temat.