Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirpool AWT 5019 - nie przestaje pobierać wody, hydrostat i elektrozawór ok

Korny 20 Mar 2012 20:14 2100 2
  • #1 20 Mar 2012 20:14
    Korny
    Poziom 2  

Witam

Problem z wspomnianą pralką zaczął sie w ten sposób, że pewnego dnia pralka nie pobierała wody. Wziąłem sprawę we własne ręce i sprawdziłem kolejno filtr (z przodu) - znalazłem kawałek drutu - po wyciągnięciu nadal pralka nie pobierała wody.
    Następnie sprawdziłem drożność węża dopływu i sitka i też ok - a pralka nadal nie działa.
    Wymieniłem elektrozawór i już cały uradowany stwierdziłem, że pralka napuszcza wody --> .... moja radość była niestety krótkotrwała, bo pralka teraz z kolei nie przestaje napuszczać wody.

Postanowiłem więc sprawdzić węże i hydrostat - węże drożne, hydrostat po wdmuchnięciu powietrza "pyka" ale mimo to pralka nie odłącza dopływu wody. (sprawdziłem i przeczyściłem także plastikowy pojemniczek między wężem z hydrostatu a komorą z bębnem)

Po wyłączeniu z prądu pralka nie pobiera wody, podobnie jest też w pozycji programatowa stop.

Nie mam już za bardzo pomysłów.... moze miał ktoś podobny przypadek? lub wie o co kaman? nie chciałbym wywżać otwartych drzwi

Help Me!

• #2 21 Mar 2012 00:05
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Korny napisał:
    hydrostat po wdmuchnięciu powietrza "pyka" ale mimo to pralka nie odłącza dopływu wody.

Po wyłączeniu z prądu pralka nie pobiera wody, podobnie jest też w pozycji programatowa stop.

Elektrozawór sterowany jest elektroniką programatora , z Twoich działań wynika że coś padło w module . Wymontuj programator , obejrzyj dokładnie płytę , a jak nie jesteś pewny stanu części to daj obustronne zdjęcia .

• #3 21 Mar 2012 00:09
    peter falk
    Specjalista AGD

Możliwe, że zwarty jest triak elektrozaworu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME